«Вогню боятися не треба, якщо порядок в домі в тебе»

зустріч з працівником МНС

23 грудня в бібліотеці-філії № 6 для дітей була проведена зустріч з Савінським Володимиром Юрієвичем - провідним фахівцем Кам’янець-Подільського міського сектору Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, для учнів 2 – х класів ЗОШ № 5.

Під час заходу діти ознайомились: що вогонь буває другом і ворогом людини, види і причини виникнення пожеж, з методами боротьби з пожежами, з засобами пожежогасіння, порядком дій у разі пожежі, а також з пожежною безпекою. Повчальним був фільм «Небезпечні знахідки», який доповнив розповідь Володимира Юрієвича. Наприкінці зустрічі виник цікавий діалог з дітьми, коли вони задавали неординарні запитання.

Відбулась презентація тематичної полички «Абетка безпеки».

«Миколай Святий іде – дітям радість він несе» 

фольклорна мозаїка 

17 грудня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулася фольклорна мозаїка «Миколай Святий іде – дітям радість він несе», учасниками заходу були учні 1-Б класу, ЗОШ №5.

Наймолодші користувачі нашої бібліотеки пізнавали з захопленням традиції нашого народу, зокрема розповідали вірші, притчі, легенди про Святого Миколая. Це свято для дітей особливе, адже Святий Миколай виступає для них як приклад доброти, людяності, щирості, допомоги ближньому. 

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Все про свято Миколая».

зустріч «Твоя правова культура»

10 грудня в читальному залі бібліотеки – філії №6 для дітей була проведена зустріч з начальник сектору превентивної діяльності Кам’янець-Подільського відділу поліції ГУНП, майор поліції Фрідріх Валерій Валентинович. Зустріч була присвячена Міжнародному дню захисту прав людини, який відзначається щорічно 10 грудня. Під час зустрічі учні 9 класу ЗОШ - інтернату «Славутинка» ознайомилися з правовими документами в яких прописані як права так і обов’язки громадян України. В бібліотеці користувачі мали змогу передивитися літературу правового характеру, яка була представлена на книжковій поличці.

«Я дитина! Я теж маю права»

правова дуель 

Права людини починаються з прав дитини. Це підтверджено в Конвенції про права дитини. 10 грудня Міжнародний день прав людини, саме з цієї нагоди 3 грудня 2015 року в читальному залі бібліотеки-філії №6 відбулась правова дуель «Я дитина! Я теж маю права».

Старший інспектор сектору молодіжної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції, лейтенант поліції Володимир Подорожний розповів учням 7 класу ЗОШ №2 про їхні особистості права, про рівність всіх перед законом, про право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та про їхні обов’язки перед державою. А також про те що потрібно дотримуватись законів України та Конституції.

«СНІД: подумай про майбутнє – обери життя»

зустріч-застереження

2 грудня в читальному залі бібліотеки-філії №6 для дітей учні 8 класу НВК №8 мали зустрілися з лікарем – гінекологом міської дитячої поліклініки Наталією Кривецькою. Під час бесіди «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя» користувачі дізнались яким чином можна заразитися ВІЛ- інфекцією, яким чином неможливо заразитися ВІЛ, у кого підвищений ризик отримати ВІЛ, важливість діагностики захворювання на ранніх його стадіях. 

З даної тематики читачі переглянули літературу, яка розміщена на книжковій виставці «Я обираю життя».

«Вусаті, хвостаті, пернаті» 

дефіле домашніх тварин 

26 листопада в читальному залі бібліотеки-філії №6 для дітей з учнями 7 класу школи-інтернату «Славутинка» відбулось дефіле домашніх тварин «Вусаті, хвостаті, пернаті». Юні читачі дізналися про деякі невідомі факти з життя домашніх тварин, поділилися цікавими історіями про своїх домашніх улюбленців, переглянули літературу по догляду за тваринами. Фото напам’ять з одним з домашніх улюбленців залишиться гарною згадкою про цей захід.

Інформаційна година «Україна – єдина країна»  

20 листопада в бібліотеці-філії №6 для дітейвідбулась інформаційна година «Україна – єдина країна» ( до Дня Гідності та Свободи) .

На захід були запрошені учні 3-А класу, НВК №8, класний керівник Антоніна Рибакова.

Метою заходу було виховувати в дітей повагу до людей, які відстоювали право вільної України, прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції: Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Тому президент України підписав Указ про День Гідності та Свободи, який українці будуть відзначати 21 листопада.

До заходу було підготовлено книжкову поличку «Україна – XXIстоліття» та проведено огляд літератури.

«Такого ще земля не знала» 

історичний набат 

19 листопада в бібліотеці-філії №6 для дітей до дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.. відбувся історичний набат «Такого ще земля не знала» з учнями 7 класу НВК №8.

Під час заходу були підняті питання передумов Голодомору, як чинився Голодомор, скільки жертв зазнала Україна під час трагедії. Діти з цікавістю переглянули відеофільми «Голодомор в Україні чи геноцид» та «Голодомор. Великий злам». Вшанували пам’ять померлих під час трагедії хвилиною мовчання.

«Поки живе мова – житиме і народ»

турнір знавців рідної мови 

9 листопада в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов турнір знавців рідної мови «Поки живе мова – житиме і народ», присвячений до Дня української писемності та мови.

На захід були запрошені учні 2-А класу, ЗОШ №5, класний керівник Анжела Божко.

Наймолодші користувачі нашої бібліотеки пізнавали з захопленням красу і багатство української мови, збагачували словниковий запас, виховували любов до рідної мови, проявили себе як гідні юні патріоти незалежної України, свідомі, виховані особистості. Школярі активно залучились до проведення заходу: цитували напам’ять вірші про рідну мову, розповідали традиції своєї родини, відгадували загадки, представили свої малюнки.

До заходу було підготовлено книжкову поличку «Звучи, моя мово чарівна» та проведено огляд літератури.

«Військова служба – поклик долі»

зустріч

Минулого року Петро Порошенко видав президентський указ про встановлення Дня захисника України. У документі йдеться: "З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості постановляю: установити в Україні свято – День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня".

Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

13 жовтня, напередодні свята до дитячої бібліотеки №6 на зустріч з учнями 9 класу Кам’янець-Подільського ліцею завітав військослужбовець, який неодноразово перебував в зоні АТО Андрій Сергійович Білюк.

Зустріч пройшла в активному діалозі, під час якого дев’ятикласники ставили гостю недитячі питання «Чи були Ви поранені під час проходження служби в АТО», «Чи гинули ваші друзі», «Чи змінився ваш погляд на світ після зони АТО» та багато інших. Деякі учні виявили бажання після закінчення ліцею набути професію військового.

Це свято не тільки воїнів з передової, але й волонтерів, медиків, журналістів та простих українців, які докладають зусиль для оборони країни.

Нагадаємо, цей день у вітчизняній традиції поєднує у собі православне свято Покрови, День українського козацтва та річницю створення УПА.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас дорогі наші захисники!

«Книжчин дім»

літературна дегустація 

        Згідно з Указом Президента України № 471/ 98 від 14. 05. 1998 р., до бібліотекарів приходить професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, відзначення якого свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей  української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

    29 вересня в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов літературний пеленг «Бібліотека  - добрий  чарівник»,  під час якого діти повернулися у минуле і згадали історію виникнення першої книги; активно прийняли участь у конкурсі “З якої країни літературний герой?”; під час хвилинки цікавих повідомлень дізналися про найбільшу та найменшу книгу; не обійшлося і без веселої перерви “Веселий сміх для усіх”. А також була представлена книжкова виставка «Книга. Читач. Бібліотека».

      Наприкінці зустрічі 2-Б клас НВК № 8 привітає свою улюблену бібліотеку з наступаючим Всеукраїнський день бібліотек.

 «Правда про Бабин Яр»

історичний репортаж

Наслідки Другої світової війни вражають величезними жертвами. Від рук німецьких загарбників загинули десятки мільйонів людей. У світі є чимало місць, що символізують пам'ять про тих, хто стали жертвами загарбницьких планів нацистської Німеччини. Одне з таких місць находиться в Україні. Це - Бабин Яр.

29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв (не рахуючи дітей до 3-х років, яких розстрілювали, але не рахували).

І тому в останні дні вересня ми запросили до себе — у бібліотеку–філію №6 для дітей — підлітків, щоб познайомити їх з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини — вересневими подіями 1941 року у Бабинім Яру.

29 вересня 2015 року восьмикласникам Кам’янець–Подільського ліцею був запропонований історичний репортаж «Правда про Бабин Яр». На зустріч із аудиторією до читальні завітав учасник бойових дій, представник міської Кам’янець-Подільської Ради Ветеранів, полковник в відставці Кошелев Іван Єгорович. Він розповів про страшні події того часу і про страту євреїв і в нашому рідному місті. Учні мали змогу передивитися відеофільм, створений Іваном Єгоровичем.

«Творчий доробок славної українки» 

літературне рандеву

 (до 75-річчя від дня народження Ірини Калинець)

24 вересняв бібліотеці-філії №6 для дітей відбулось літературне рандеву «Творчий доробок славної українки» (до 75-річчя від дня народження Ірини Калинець). Захід був проведений з учнями НВК № 8, 2- В класу.

Ірина Калинець народилася в родині віруючих 1940 року, з дитинства  мріяла про незалежність України. Закінчивши слов’янський відділ філологічного факультету Львівського університету, І. Калинець працювала методистом обласного Будинку народної творчості, вчителькою, бібліотекарем, викладачем української мови та літератури у Львівському політехнічному інституті. Публікувала вірші для дітей. І.Стасів-Калинець – автор збірок “Поезії”, “Шлюб з полином”, книжок для дітей “Лелека і Чорна Хмара”, “Казки іграшкового телефону”, історичного детективу “Вбивство тисячолітньої давності”; монографії “Студії над “Словом о полку Ігоревім”, “Загадки хрещення України-Руси”, наукової розвідки “Тарас Шевченко і св. Августин”, численних публіцистичних статей. Померла 2012 року.

Учні мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про життя і творчість поетеси, відповідали на запитання, цитували напам’ять вірші.

Твори Ірини Калинець дарують світло і радість, вони сучасні, українські, зрозумілі для дітей, з розповідями про традиції українського народу.

Презентація книги "Мері Поппінс" Памели Треверс

22 вересня в дитячій бібліотеці №6 відбулась презентація книги «Мері Поппінс» Памели Треверс видавництва «Махаон-Україна».

На презентацію завітали учні 5-А та 5-Б класу ЗОШ №5, де разом з головним редактором газети «Вечірні новини» Лорою Підгірною поринули у чудовий вир пригод, переглянули уривки з кінофільму. Діти прослухали уривок з твору на англійській мові, які продекламували студентки 6 курсу факультету іноземної філології КПНУ ім. І. Огієнка Світлана Дмитрук та Олена Войтович.

«Сходинки до знань»

день бібліографії 

22 вересня в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов цикл заходів до Дня бібліографії: «Книга незвичайна – книга віртуальна», «Здравствуй, дім книжковий», «Працюємо з систематичним каталогом».

 Користувачі молодшого віку, учні НВК №8, 3-А класу разом з класним керівником завітали до бібліотеки та  мали змогу ознайомитись з безкоштовною послугою у бібліотеці - пункт доступу до мережі Інтернет.

Бібліотекар розповіла про послуги, які надає наша бібліотека, можливість скористатися вільним доступом до мережі Інтернет, а також відшукати потрібну інформацію чи навіть прочитати невеличкий твір на допомогу шкільній програмі.

 Віртуальна подорож була цікавою, адже сторінками Інтернету вони переглянули безліч цікавої інформації, зокрема про власний сайт бібліотеки-філії № 6 для дітей, також сайт своєї рідної школи.

Учні 1-А класу, ЗОШ №5 завітали вперше на екскурсію до бібліотеки під гаслом « Здравствуй, дім книжковий».

А старшокласники з 8-Б класу, ЗОШ №5 навчались працювати з систематичним каталогом.

Гарні враження, чудовий настрій і головне бажання ще раз завітати у бібліотеку та скористатися її послугами було заключним етапом зустрічі з школярами. Юні користувачі були задоволені таким переглядом інформації у стінах дитячої бібліотеки.

«Загадки пацючка Міхала»

інтерактивний квест

24 серпня бібліотека-філія №6 для дітей на Бібліоярмарці "Бібліотечні інновації для розвитку громади" представляла інтерактивний квест по книзі «Загадки пацючка Міхала» місцевої письменниці Насті Введенської

"ЗДРАСТУЙ, ЧИТАЧ, Я – БІБЛІОТЕКА!"

мистецькі вихідні

8 серпня  2015 року на Гунських криницях розпочалося велике свято Книги для всіх дорослих та дітей нашого міста.

Бібліотеки-філії Кам’янець-Подільської МЦБС №2 та №6 для дітей організували справжнє бібліотечне дійство – піар-акцію під назвою «Здрастуй, читаче, я – бібліотека!». Захід проходив в рамках Мистецьких вихідних, започаткованих минулоріч в місті. 

Усім, хто був у цей день на водоймі, було запропоновано цілу низку бібліотечних пропозицій та рекламу бібліотек міста.

Бібліоліто

У перші вихідні серпня Кам’янець-Подільський став центром сімейного відпочинку та драйвового дозвілля, адже тут вшановували пророка Іллю, якого споконвіку дуже поважали в Україні, бо вважали його посередником між небом і землею.

За ініціативи міського голови Михайла Сімашкевича та активної підтримки департаменту гуманітарної політики в місті пройшов  фестиваль води та сімейного відпочинку «Ількові забави», до якого долучились й усі бібліотеки міста Кам’янця-Подільського.

2 серпня 2015 року у сквері «Гунські криниці» бібліотеками-філіями №2 та №6 для дітей було проведено літературний флешмоб «Бібліоліто».

До уваги усіх, хто завітав в цей час на водойму, була представлена книжково-ілюстративна виставка «Магічна сила обрядів», на якій дібрано літературу природничого, етнографічного та фольклорного характеру. Дорослі і діти навперебій згадували вірування, прикмети та звичаї, пов’язані із святом Іллі, обговорювали книги та цікавились новинками.

Численні відпочиваючі, мешканці міста та його гості були залучені до піар-акції «Бібліотека чекає на тебе», а також їм була представлена плакат сесія «Моя бібліотека – сучасна бібліотека».

Захід пройшов в активному,  цікавому та захоплюючому спілкуванні.

«Перлини Поділля - дітям»

віртуально-краєзнавча подорож 

29 липня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулась віртуально-краєзнавча подорож «Перлини Поділля – дітям».

Юним користувачам дитячої бібліотеки було запропоновано здійснити віртуальну подорож рідним краєм за допомогою мережі Інтернет.

Перша зупинка звичайно відбулася в Старому місті Кам’янця-Подільського, Стара фортеця, Кафедральний костел та багато інших архітектурних пам’яток вразили своєю неповторністю.

Друга зупинка - Хотин, діти переглянули відому Хотинську фортецю, інші визначні місця цього містечка.

Третя подорож була до відомої своїм неповторним краєвидом Бакоти. Бакота знаходиться на Дністровському водосховищі. Живописні схили, хвойні ліси, мікроклімат створюють чудові умови для відпочинку.

Наступна подорож була спрямована до печери «Кришталева» у село Кривче Борщівського району Тернопільської обл. Печера Кришталева -  це підземна перлина Поділля.

Гарні враження, чудовий настрій і головне бажання побувати в цих місцях - ось що стало заключним моментом подорожі по сторінках Інтернету. Юні користувачі були задоволені таким переглядом інформації у стінах дитячої бібліотеки.

 

акція «Буккросинг»

За ініціативи міського голови Михайла Сімашкевича та підтримки департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради в місті продовжено акцію «Буккросинг» (Вільна бібліотека).

8 липня, на  Гунських криницях, бібліотека-філія №6 для дітей організувала та презентувала «Вільну бібліотеку».

Буккросинг - це процес, при якому люди обмінюються книгами, і тим самим просувають культ читання.

Учасниками «Буккросингу» стали діти, які відпочивали на Гунських криницях. Вони мали змогу поспілкуватися з друзями, обмінюватись книжками, ділитися власними емоціями та враженнями.

Отже, якщо ти фанат читання, і в тебе з часом назбиралось багато прочитаної та цікавої літератури, якою хочеться поділитися, то сміливо вирушай до нас. Гарна книга, мов музика, вабить та чарує.

А якщо навпаки, хочеш почитати щось нове - поличка з книгами доступна та відкрита теж чекає на тебе.

Приєднуйся до всесвітнього ідейного руху буккросинг! Книгам не місце на полицях, вони повинні подорожувати!


«Для тебе, малюк»


8 липня на абонементі молодшого відділу, була створена книжкова виставка-рекомендація «Для тебе, малюк».

Книжкова виставка призначена для категорії користувачів – дошкільнят та учнів 1-2х класів, а також керівників дитячого читання.

Виставка складається з 3-х основних розділів:

І «Готуємося до школи»

ІІ «Починаємо читати і рахувати»

ІІІ «Для розумних і допитливих»

На виставці виставлено всього 24 примірника документів сучасної нової літератури: дитячі енциклопедії для малечі пізнавального характеру, художня література доступна для пізнання категорії користувачів дошкільнят та учнів 1-2 класів.

Основною метою книжкової виставки є популяризація пізнавальної літератури з рекомендацією навчитись читати , писати, рахувати та поглибити вже існуючі знання, розширити кругозір читання наймолодшого користувача дитячої бібліотеки.

Посилання на сайти, де можна додатково відшукати потрібну інформацію:

1.                osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita

2.                imidg.ucoz.ua

3.                www.kharkivosvita.net.ua ›

4.                lips.zp.ua/journaldoshkilnaosvita.

5.                uk.wikipedia.org/wiki


«Полікуємо хворі  книги»

майстер-клас 

8 червня в бібліотеці-філії №6 для дітей було проведено майстер-клас  «Полікуємо хворі  книги».

Користувачі дитячої бібліотеки, учні 1-4 класів, разом з бібліотекарем пригадали основні правила користування книгою, як допомогти зберегти її надовго в гарному стані, щоб мали змогу користуватись інші. 

Далі діти власноруч навчились правильно ремонтувати книги. Майстер-клас було проведено у формі гри-подорожі по сторінках книжок, книгам надавалась роль живих істот, які все відчувають і хворіють, коли з ними не належним чином поводяться читачі. А ще дізналися, які небезпечні вороги для книги і як їх потрібно подолати, також навчились шанувати та берегти книги.

«Кам’янецькі чудеса»

краєзнавча експедиція 

У Кам’янець - Подільській бібліотеці-філії №6 для дітей була проведена краєзнавча експедиція «Кам’янецькі чудеса», яка відбулася 5 червня.

На експедицію був запрошений відомий кам’янецький письменник, автор дитячих книг «Таємниця зачарованої монети» та «Янгол Вася у середній школі» - Сергій Боднар.

Він розповів учням 5-А класу ЗОШ №5 про свої книги , про те що він хотів у них висловити: яке наше місто чудове, містичне та романтичне. Сергій Боднар презентував та подарував бібліотеці свої  нові книги: «Лицар Сірожка ордену курдупликів» і «Лицар Сірожка та сніговий карлик», де він описує маленького непосиду та неймовірного вигадника Сірожку який не може й дня прожити без карколомних пригод.

«Наші права – щасливе дитинство»

мозковий штурм 

Права дитини є категорією прав людини, втім діти потребують особливого захисту з боку держави, що передбачено міжнародними документами та національним законодавством України.

Напередодні Дня Конституції України, 3 червня у бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов мозковий штурм «Наші права – щасливе дитинство». Адже кожен юний громадянин має не тільки знати свої права та обов’язки, але й належним чином виконувати їх. На захід зібралися учні 1-4-х класів школи-інтернату «Славутинка». Було створено дві команди: «Юні правознавці» та «Правові ерудити». Кожна правильна відповідь на запитання бібліотекаря надавала команді зароблений бал і успіх до перемоги. По закінченню було визначено команду-переможця.

За допомогою книги  поставлено за мету виховувати в дітей відповідальність до своїх прав та обов’язків, прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Твої права та обов’язки».

    Усвідомлення юних особистостей як справжніх патріотів своєї держави, знавців своїх прав та обов’язків, спонукало до завершення заходу та підведення підсумків.

Літературна акція 

«Книжкова хвиля»

Захист дитинства у цілому світі

Це — місія честі, любові, добра.

Заради майбутнього треба нам жити.

Прекрасне і вічне нехай не вмира.

Всміхається сонце привітно й ласкаво,

Цей день на планеті хай щастям сія.

Час радісно лине, змістовно й цікаво,

Добробутом повниться кожна сім'я.


Такими словами розпочалася акція «Книжкова хвиля», адже причина дуже поважна --1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний День захисту дітей. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році, в Україні День захисту дітей святкують з 1998 року.

2 червня на Гунських криницях продовжилось велике свято для всіх дітей нашого міста. Юні читачі бібліотеки-філії №6 для дітей організували флеш-моб «Як пройти в бібліотеку?», під час якого діти рекламували свою улюблену бібліотеку, за допомогою плакатів «Я люблю свою бібліотеку», «Читати – це круто!», «Інтернет в бібліотеці – це сучасно!». Під час розповсюдження флаєрів волонтери з бібліотекарем пропонували записатися та відвідувати бібліотеку під час літніх канікул. «Розпочались канікули – сумувати ніколи» під такою назвою був організований малюнок на асфальті, де діти проілюстрували декларацію прав дитини. Продовжилось свято в дитячій бібліотеці №6 в Пункті безкоштовного доступу до Інтернет, де було проведено бібліотекарем віртуальну екскурсію-презентацію «Видавництва пропонують...».

На завершення свята прозвучали побажання: «Зичимо вам, хлопчики та дівчатка, міцного здоров'я, успіхів, радісного та змістовного відпочинку під час літніх канікул! Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!»


«Тільки пам'ять не сивіє»

урок пам’яті 

Швидкоплинний час віддаляє нас від подій Другої світової війни та пам’ять про неї варто берегти. Саме тому 6 та 7 травня 2015 року в бібліотеці – філії №6 для дітей відбувся урок пам’яті «Тільки пам'ять не сивіє» присвячений 70-ій річниці Дня перемоги над нацизмом. Багато років минуло з тих часів, але і сьогодні подвиг наших ветеранів, солдат тієї війни залишається прикладом патріотизму та вірного служіння своєму народу. 

На захід був запрошений член міської Ради ветеранів, підполковник в запасі Бернадін Анатолій Олександрович, він розповів учням 5–6-х та 7–8-х класів ліцею "Антей", про важкі часи війни, цікаві факти та героїзм людей. Також зачитав вірші місцевих письменників про війну, передав настанови молодому поколінню від ветеранів.

«День пам’яті та надії» 

день інформації 

6 травня з учнями 4-А класу НВК №8 пройшов день інформації «День пам’яті та надії». Захід відбувся для юних користувачів напередодні 70–ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тому основною метою заходу було спонукати юних кам’янчан до великої шани і поваги наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу як приклад для нащадків.

Цей день 9 травня 1945 року буде жити вічно в пам’яті українського народу. Можна по-різному ставитися до війни, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав життя за щасливе майбутнє наших дітей.

Учні 4-А класу, НВК №8, класний керівник Олена Свята розповідали історії з життя дідів і прадідів, декламували вірші про війну.

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Вони захищали наше майбутнє».

 «Земля – планета, багата на диво, є в ній усе, 

щоб жити щасливо»

турнір ерудитів

16 квітня в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов турнір ерудитів «Земля – планета, багата на диво, є в ній усе, щоб жити щасливо».

Захід присвячений до Міжнародного дня Землі, тому основною метою заходу було спонукати юних користувачів до збереження природних ресурсів у нашому місті, охорони навколишнього середовища.

На захід були запрошені учні 2-Б класу, НВК №8. Діти брали активну участь у заході, відповідали на запитання вікторини «Що ти знаєш цікавого про природні явища на Землі?», спілкувалися та обговорювали як краще зберегти природу кожному з них та зробити свій вагомий внесок у збереження навколишнього середовища.

До заходу була підготовлена книжкова виставка «Моя Земля, мені тут жити».

«Живе обличчя моєї землі»

екологічна вітальня 

15 квітня 2015 року в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшла екологічна вітальня «Живе обличчя моєї землі». Метою заходу було привернути увагу учнів до екологічних проблем людства; розвивати екологічне мислення; з’ясувати як впливає погана екологія на здоров’я людини; знайти шляхи подолання проблеми; та виховувати бережливе ставлення до природи.

На заході були присутні учні 6-В класу ЗОШ №5 діти виявили досить активну участь в обговоренні теми екології та охорони навколишнього середовища, а також відповідали на запитання вікторини «Збережи свою планету!».

В кінці заходу діти ознайомились з постійно діючою книжковою виставкою «Планета у нас одна!».

«Так натхненно дзвонять Великодні дзвони!»

Арт-терапія

Великдень – свято свят і торжество торжеств, приурочене пам'яті воскресіння Ісуса Христа. Це свято є одним із найбільших свят у християнській релігії.

Тому, напередодні цього свята, 9 квітня, працівниками дитячої бібліотеки №6 спільно з міською художньою школою було організовано арт-терапію «Так натхненно дзвонять Великодні дзвони!». Під час якої учні 6 класу НВК №8 змогли дізнатися не тільки історію свята, а також мали змогу власноруч зробити писанку під час проведення майстер-класу, який провела викладач міської художньої школи Тетяна Щербина.

Для найбільш повного ознайомлення з традиціями та символами свята Великодня, читачі мають змогу переглянути виставку «Писанкова країна», яка представлена в читальному залі бібліотеки-філії №6 для дітей.

«День пам’яті та надії» 

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті.

8 квітня в філії №6 для дітей відбувся конкурс дитячого малюнку «День пам’яті та надії» (в рамках обласного конкурсу дитячого малюнку «Намалюй травень, намалюй Перемогу»). Учні загальноосвітніх шкіл міста представили свої малюнки, присвячені тематиці Великої Вітчизняної війни.

Конкурс відбувся для юних користувачів напередодні  Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, який покликаний об’єднати людей в справі захисту від німецько-фашистських загарбників у роки війни та вшанування героїв-визволителів. Тому основною метою заходу було спонукати юних кам’янчан до великої шани і поваги наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу як приклад для нащадків.

ІІ етап обласного конкурсу

«Найкращий читач Хмельниччини - 2015» 

7 квітня в бібліотеці – філії №6 для дітей відбувся ІІ етап обласного конкурсу «Найкращий читач Хмельниччини - 2015» серед учнів 6-8 класів. Авторитетним журі було обрано переможців. Ними стали Юля Боднар – учениця 8-А класу НВК №9 (читач філії №6); Олександр Матіюк – учень 7- А НВК №17 (читач філії №7); Інна Потапова – учениця 6-Б ЗОШ №10 (читач філії №7)

«Казки мого дитинства»

літературний вернісаж 

до 210-річчя від дня народження Г. Андерсена

Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.

Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена. Цього року виповнюється 210 років з дня його народження (1805-1875).

З цієї нагоди 2 квітня, в бібліотеці-філії №6 для дітей, відбувся літературний вернісаж «Казки мого дитинства».

На захід були запрошені учні НВК №8, 2-А класу, класний керівник Антоніна Рибакова.

Діти мали можливість не тільки ознайомитись з творчістю та життям великого датського казкаря Г.Х.Андерсена, а також відповідали на запитання вікторини; розвивали артистичність, інсценізуючи героїв з його казок.

 Зірка Андерсена палає на літературному схилі до цього часу і горітиме вона ще сотні років в його казках.

Наші партнери

Яндекс.Метрика