Зустріч з Петром Гаврилюком

в рамках проекту «Кам’янець читає дітям»

20 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей в рамках проекту «Кам’янець читає дітям» відбулась зустріч учнів 10 класу НВК № 8 з заступником директора департаменту - начальником управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики міськради молодим і амбітним Петром Гаврилюком.

Петро Віталійович ділився враження про свою улюблену книгу «Інферно» сучасного американського автора Дена Брауна. Діти з захопленням слухали розповідь гостя, а також активно прийняли участь в обговоренні творчості Дена Брауна.

«Як Ви вважаєте чи в романі «Інферно» відображені події, які відбуваються сьогодні?», «Як читання вплинуло на вибір професії?», «Твори яких письменників Вам подобається читати?», «Коли Ви були школярем, які книги Вам подобались?», «Чи читаєте Ви своїм дітям і що саме?» ці та інші питання прозвучали під час діалогу з заступником директора гуманітарної політики міськради.

         Гарною порадою Петра Віталійовича було «Читай – формат не має значення» і читай завжди, це допоможе тобі в розвитку особистості та в виборі майбутньої професії.

«Здраствуй дім книжковий»

бібліотечно-бібліографічний урок

19 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося перше знайомство з бібліотекою учнів 1-А класу НВК № 3.

      Діти здійснили подорож у Книжковому царстві, де є свої вулиці та будиночки в яких проживають книжки. Познайомились з визначенням бібліотека, з правилами користування, чим відрізняється домашня книжечка від бібліотечної; пригадали правила про бережливе ставлення до книги. Цікаво і жваво пройшла гра «Знайди різницю», де діти активно приймали участь у пошуку відмінностей між книжечками (інвентарний номер, штамп бібліотеки, книжковий формуляр та ін.). Найкращим подарунком для юних користувачів була лялькова вистава «Колобок » на новий лад, після якої діти не хотіли повертатися до класу.

«Україна понад усе»

тематичний вечір

12 жовтня бібліотекою-філією № 6 для дітей був проведений тематичний вечір «Україна понад усе» з учнями 8-А класу ЗОШ № 5. Вечір був присвячений Дню Захисника Вітчизни, яке святкуватиме 14 жовтня.

На захід був запрошений водій-сапер, який перебував в зоні АТО, солдат Павло Свідерський Кам'янець-Подільського Центру розмінування України. Під час зустрічі Павло Володимирович розповів дітям про нелегку і небезпечну службу сапера. Багато цікавих питань було задано гостю, але нажаль ніхто не зміг дати відповідь тільки на одне важливе питання «Коли закінчаться воєнні дії в зоні АТО?».

13 жовтня учні 9-Б та 10 класу ЗОШ № 5 також мали можливість поспілкуватися з воїном АТО Павлом Свідерським. 

«Про бібліотеку замовте слово»

вільний мікрофон

28 вересня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся вільний мікрофон «Про бібліотеку замовте слово» з учнями 3-А НВК № 8.

 

Під час заходу, юні користувачі мали можливість пригадати коли саме започаткований Всеукраїнський день бібліотек, висловили свої думки про сучасність бібліотеки. Цікава та змістовна вийшла дискусія про бібліотеки майбутнього, а також пройшла фотосесія з улюбленими книжками. Наша бібліотека отримала щирі привітання та душевні слова вдячності.

«Винаходи що змінили світ»

он-лайн-подорож

21 вересня бібліотека-філія № 6 для дітей провела он-лайн-подорож «Винаходи що змінили світ», на яку були запрошені учні 7 класу ЗОШ-інтернату «Славутинка».

 

Переглядаючи презентацію, учні познайомилися з винаходами які змінили історію людства. Перегляд відео про он-лайн-експерименти геніїв сучасності стало чудовою зупинкою у подорожі. На заході діти активно доповнювали презентацію своїми знаннями.

Магерівські читання

Вшановуючи пам’ять відомого подільського письменника, члена Національної спілки письменників України Миколи Магери, 15 вересня бібліотекою-філією № 6 для дітей було проведено Магерівські читання «Охоронець рідного слова» з учнями 5-А класу НВК № 8. Під час заходу діти ознайомилися з біографією Миколи Магери та його творчістю. Цікавим для читачів стало ознайомлення з казками письменника, а особливо з казкою «Хоробрі з Хоробріших» уривки якої були зачитані користувачами.

«У країні дорожніх знаків»

гра-тренінг

14 вересня в бібліотеку-філію №6 для дітей завітали школярики 1-А класу НВК №8, які вперше познайомились з бібліотекою і стали її читачами.

Для юних і допитливих користувачів було проведено екскурсію по бібліотеці. Далі діти ознайомились з правилами дорожнього руху та безпекою поведінки на дорозі . Безпека дорожнього руху для юних пішоходів особливо є актуальною темою сьогодення, тому для школярів гра-тренінг «У країні дорожніх знаків»  пройшла у вигляді подорожі за правилами дорожнього руху, починаючи від їхнього будинку і дорогою до школи. Учні були поділені на 2 команди, кожна правильна відповідь згідно правил дорожнього руху давала команді зароблений бал. А перемогла звісно дружба, тому що одна команда доповнювала іншу і навпаки.

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай». На завершення діти переглянули лялькову виставу «Коза-дереза».

«Видавництва пропонують»

13 вересня у бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено інформаційну годину «Видавництва пропонують». Запрошені учні 6-Б класу ЗОШ №5 мали змогу ознайомитися з веб-сайтами найпопулярніших видавництв: «Теза», «Ранок», «Зелений пес», « Видавництво Старого Лева», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Учні з захопленням переглядали новинки на сайтах видавництв.

«Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе»

урок патріотизму

1 вересня для учнів 1 класу ЗОШ-інтернату «Славутинка» спільно з бібліотекою-філією № 6 для дітей було проведено урок патріотизму «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе». Вчитель молодших класів Віра Андрухова ознайомила дітей з історією створення нашої Батьківщини. Юні школярі жваво відповідали на питання вікторини «Світ моє України». Пікантністю заходу стала хвилинка-інформинка «10 цікавих фактів про Україну», де діти дізналися про найбільший літак, про перші викарбувані монети, про винаходи та інше. З захопленням діти гортали сторінки книг з книжкової полиці «Шляхами становлення України».

«Цікава країна знань»

мистецькі вихідні

27 серпня на передодні Дня знань, в рамках культурно-мистецьких вихідних бібліотекою-філією № 2 спільно з бібліотекою-філією № 6 для дітей в сквері «Гунські криниці» мешканці та гості нашого міста мали можливість відвідати книжкову карусель «Цікава країна знань».

Під час заходу була презентована книжкова виставка «Навчання. Знання. Освіта» де можна було ознайомитися з літературою різних галузей знань для школярів та молоді.

На виставці-експозиції «Безмежний світ творчості» були представлені роботи користувачів бібліотеки-філії № 6 для дітей з різної техніки виконання: модульне орігамі, вироби з природнього матеріалу, квілінг та інші.

На книжковій каруселі кожен відвідувач зміг знайти розвагу для себе.

Наймолодші прийняли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Здраствуй, школо!».

Перевірити свої знання, діти змогли прийнявши участь у вікторині «На книжкових островах: мандруємо разом». Під час розваг дітей, батькам був запропонований майстер-клас з розпису хною по тілу мехенді «Візерунок щастя і долі».

Активні учасники отримали солодкі призи.

 

«Бібліотека – світ нових можливостей»

         В рамках відзначення 25-ї річниці Дня Незалежності України, бібліотека-філія № 6 для дітей прийняла участь в Ярмарку соціальних ініціатив «Бібліотека – світ нових можливостей» та презентувала нову послугу соціального проекту Бібліоняня «БЕБІ-СІТТЕР»

«Всім серцем любіть Україну»

онлайн-презентація

З нагоди святкування Дня Незалежності України,  23 серпня  бібліотекою-філією №6 для учнів-користувачів 8-9 класів була проведена онлайн-презентація «Всім серцем любіть Україну». На заході діти ознайомилися з історією отримання Незалежності Україною, та з Актом  проголошення Незалежності України». Перереглянувши презентацію, діти зрозуміли, як важко Україна здобула незалежність, і що потрібно цінувати цією свободою.

«Моя Україна вільна держава і з нею пов’язую долю свою»

інформ-хвилинка

19 та 22 серпня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулись інформ-хвилинки «Моя Україна вільна держава і з нею пов’язую долю свою» (до Дня незалежності) для учнів 2-4 класів.

 

Під час заходу діти поринули у минуле віртуальною мандрівкою «Виникнення нової держави на карті світу». Також була запропонована вікторина «Україна понад усе!», де юні громадяни прийняли активну участь і дуже було приємно, що відповіли на всі запитання. Під час перегляду книжкової полички «Наша Україна», наші маленькі користувачі мали змогу привітати нашу державу з ювілеєм і з гарними побажаннями процвітання.

«Кінозал Уолта Діснея»

перегляд мультфільмів

11 серпня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся перегляд мультфільмів Уолта Діснея, для учнів 1-4 класів. Маленькі поціновувачі Діснея мали можливість не тільки переглянути улюблені мультики, але погортати книги цього чарівника, художника, мультиплікатора. Під час заходу проведена відео-вікторина «Вгадай головного героя», де діти приймали активну участь.

 

Найцікавішим моментом заходу була віртуальна подорож «У студію Уолта Діснея». Прогулюючись Діснейлендами різних країн, юні користувачі, дізналися з кого малювалися відомі диснеївські персонажі, побачили (познайомились) з тематичними зонами «Головна вулиця США», «Країна фантазій», «Парк культури та відпочинку», «Країна майбутнього», «Країна іграшок» та ін.

«Казки мого дитинства»

літературна вікторина

до 160-річчя від дня народження І. Франка

28 липня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася літературна вікторина «Казки мого дитинства». У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка.

Захід проведено для учнів 3-4 класів загальноосвітніх шкіл міста.

Юні користувачі під час літературної вікторини дізнались про життя і творчість І.Франка, відповідали на запитання вікторини та переглянули добірку літератури славетного Каменяра.

 

На основі творів І. Франка діти пізнають себе і свій родовід, вивчають духовну культуру та розвиток нашого народу. Доробок і творча скарбниця великого мислителя, письменника, вченого, перекладача, філософа, громадського діяча, відчутна немов вогонь, який він з дитячих років вдихнув у батьківській кузні.

Мистецькі вихідні

«В душі бринить струна єдина: родина, книга і дитина»

Цієї суботи, 16 липня, у сквері «Гунські криниці» відбулось свято «В душі бринить струна єдина: родина, книга і дитина» в рамках культурно-мистецьких заходів «Мистецькі вихідні в Кам’янці-Подільському». Діти та дорослі нашого міста мали чудову нагоду ознайомитися з літературою представленою на виставках «Моє дитинство» та «Країна щасливої сім’ї», якою можна скористатися, завітавши до бібліотек-філій №2 та №6 для дітей.

 

Гарним доповненням свята була фотосушка «Чудова мить» Петра Ігнатьєва. Цікавим був конкурс з інсценівкою казкових героїв «Згадай казку»: «Ріпка» та «Курочка ряба». Свої таланти юні прихильники художньої книги проявили, втіливши свої фантазії у малюнок на асфальті «Книга дитинства».

 

 

«Вимріяна поколіннями»

правовий штурм

Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. День Конституції ми повинні сприймати, як день затвердження наших прав і свобод.

Тому 14 червня 2016 року в бібліотеці-філії № 6 для дітей був проведений правовий штурм «Вимріяна поколіннями» до Дня Конституції України. Правовий штурм поділявся на декілька етапів: вікторина «Любить Україну» - де діти відповідали на запитання; гра «Ти мені, я тобі» - діти по черзі загадують загадки один одному; кросворд «Чомучка», а також розглядали правові ситуації казкових героїв.

 

Метою заходу узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну, державні символи України, знання Конституції України. Спонукати читачів до глибшого вивчення історії України, її символів, традицій. Виховувати у дітей усвідомлення себе, як невід’ємної частини українського народу, любов до рідної країни, почуття патріотизму.

«Мені потрібна любов та спілкування»

зустріч із фахівцем з соціальної роботи

Однією з актуальних проблем, які стоять перед сучасним українським суспільством є подолання і профілактика будь-яких проявів насильства щодо особистості. Практично кожна дитина хоч один раз зіштовхувалася з проявами жорстокості, тиску або насильства зі сторони своїх батьків чи однолітків.

 

В читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей з читачами-учнями 7-Б класу ЗОШ № 5 відбулась зустріч з спеціалістом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Князєвою-Криворучко. Темою зустрічі було попередження насильства в сім’ї та серед однолітків «Мені потрібна любов та спілкування». Під час заходу був переглянутий мультфільм за казкою Ганса Крістіана Андерсена «Гидке каченя», відбулось діалог-спілкування дітей з визначенням видів насильства та його попередження. 

Акція "Книжкова хвиля"

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Тому традиційно і в бібліотеці-філії №6 пройшов цикл заходів під гаслом «Книжкова хвиля». Розпочалося свято з флеш-мобу «Як пройти в бібліотеку?» та розповсюдження флаєр-листків на водоймі «Гунські криниці». Продовження свята відбулося під стінами бібліотеки малюнком на асфальті «Ми діти твої, Україно», далі в бібліотеці відбулась екскурсія-презентація «Видавництва пропонують..»

«Продовжимо молодість книги»

бібліотечно-бібліографічний урок

 19 травня в бібліотеці-філії №6 для дітей пройшов бібліотечно-бібліографічний урок «Продовжимо молодість книги».

Учні разом з бібліотекарем пригадали основні правила користування книгою, а саме, як правильно читати та аналізувати прочитане, як допомогти зберегти її надовго в гарному стані, щоб мали змогу користуватись інші читачі.

Урок було проведено у формі гри-подорожі по сторінках книжок, книгам надавалась роль живих істот, які все відчувають і хворіють, коли з ними не належним чином поводяться читачі. А ще діти дізналися, які небезпечні вороги для книги і як їх потрібно подолати. Учні навчились шанувати та берегти книги та власноруч відремонтували пошкоджені книги.

 

«Зелені шати Поділля»

віртуально-краєзнавча подорож

12 травня в бібліотеці-філії №6, для користувачів молодшого віку 3-4 класів пройшла віртуально-краєзнавча подорож «Зелені шати Поділля».

Учні мали змогу переглянути презентацію про рідне Поділля, його краєвиди, архітектурні пам’ятки, зануритись в історію.

 

Віртуальна подорож була цікавою, адже наш край, зокрема Поділля - це насичений культурний центр з багатьма визначними пам’ятками архітектури, тому діти з задоволенням поринули по куточках рідної землі.

Урок пам’яті «Відлуння пам’яті в наших серцях»

6 травня 2016 року, напередодні відзначення 71-ї річниці з Дня перемоги над фашистсько-німецькими загарбниками у бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено урок пам’яті «Відлуння пам’яті в наших серцях».  Учні 6, 7 та 8 класу ліцею «Антей» зустрілись з ветераном Великої Вітчизняної війни Жуком Онисімом Михайловичем. Учасник ВВв поділився з молодим поколінням спогадами про усі жахи війни, які йому довелось пережити. Під час зустрічі учні із захопленням слухали розповідь ветерана про їхні бойові подвиги, задавали цікаві питання та привітали ветерана квітами. Пам’ять про загиблих у Великій Вітчизняній війні героїв вшанували хвилиною мовчання.

«Війна в долі моєї родини»

урок мужності

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначатиме 9 травня. З цієї нагоди 28 квітня, у бібліотеці-філії №6 для дітей, було проведено урок мужності під назвою «Війна в долі моєї родини».

На захід був запрошений ветеран Другої світової війни – Онисім Михайлович Жук. Учні 3-А класу, НВК №8 не тільки уважно слухали розповідь про відважність героя, а й ставили цікаві запитання, розповідали про відлуння війни у своїх родинах, цитували вірші про війну та підготували музичний номер.

Метою заходу було виховувати в дітей повагу до людей, які відстоювали право за життя кожного з нас, прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

До заходу було підготовлено книжкову поличку та проведено огляд літератури.

 

 

"Відлуння Чорнобиля"

година скорботи

20 квітня в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей учні 8 класу НВК № 8 зібралися згадати про трагедію віку — вибух на ЧАЕС, яка відбулася 26 квітня 30 років тому назад.

Розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища допоміг керівник міської громадської організації «Чорнобиль» Володимир Йосипович Стоцький. Він як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС зумів передати невимовний біль трагічної сторінки в історії України.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму.

«Природа – наш дім, бережімо його!»

екологічний турнір

14 квітня 2016 року юні читачі бібліотеки-філії № 6, учні 5 класу ЗОШ-інтернату «Славутинка» взяли участь в екологічному турнірі «Природа – наш дім, бережімо його!». На початку заходу відбулась коротка дискусія про природу як поняття, про екологічні проблеми, які виникають з розвитком цивілізації у сучасному житті. Після бесіди діти, поділившись на дві команди, змагались у вправності швидко та правильно відповідати на запитання, відгадувати загадки та розв’язувати кросворди. Учасники турніру із захопленням поринули у дивосвіт природи. Вони показали непоганий рівень знань та навички групової роботи.

«Всі рослини і тварини вкрай потрібні для людини»

екологічний калейдоскоп

14 квітня в бібліотеці-філії №6 для дітей  пройшов екологічний калейдоскоп «Всі рослини і тварини вкрай потрібні для людини».

15 квітня відзначається важливе свято Землі – День екологічних знань. Захід присвячений до Дня екології, покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. Тому основною метою заходу було спонукати юних користувачів до збереження природних ресурсів у нашому місті, охорони навколишнього середовища, а також захисту братів наших менших - звірів та пернатих друзів -птахів.

 

На захід завітали учні ЗОШ №5, 2-В класу. Діти брали активну участь у заході, відповідали на запитання вікторини «Що ти знаєш цікавого про природні явища на Землі?», спілкувалися та обговорювали як краще зберегти природу кожному з них та зробити свій вагомий внесок у збереження навколишнього середовища: прибрати присадибну ділянку, посадити деревце, не забруднювати довкілля навколо себе.

«Казковий вернісаж»

брейн-ринг

Особливе місце в духовній сфері нашого народу належить казці. Казка незвичайним почуттям живе у кожному з нас від колиски до змужніння, адже це особлива форма мислення, форма творчості. Поряд з цим, вона – джерело знань, бо у ній зашифрований життєвий досвід багатьох попередніх поколінь, відображаються усі аспекти людського життя, а казкові сюжети розкривають ситуації та проблеми, які переживає в своєму житті кожна дитина.

31 березня в бібліотеці-філії №6 пройшов брейн-ринг «Казковий вернісаж». Учасниками заходу були учні НВК №8, 3-В класу, які з цікавістю відповідали на запитання по казках.

Діти мали можливість проявити свою ерудицію та начитаність, адже саме в нашій бібліотеці улюбленими захопленнями серед читання дітей є казки, також юні читачі розвивали артистичність, інсценізуючи героїв з казок.

«Вроцлав – Всесвітня столиця книги»

он-лайн екскурсія

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО оголосила польське місто Вроцлав Всесвітньою столицею книги у 2016 році.

29 березня 2016 року у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась он-лайн екскурсія «Вроцлав – всесвітня столиця книги» для учнів-користувачів 5-7 класів. Під час заходу діти мандрували вулицями «польської Венеції». Вони мали змогу ознайомитись з родзинками міста: вроцлавськими мостами та скульптурними символами міста – знаменитими гномами, фігурки яких розкидані по всьому місту. Діти «відвідали» традиційні фестивалі Вроцлава та були особливо захоплені дійством вуличних театрів.

Також учасники он-лайн екскурсії дізнались про існування «живих книг». Кожен читач може замовити собі розмову із живою книгою-людиною у медіатеці Вроцлава.

 

Жвавий інтерес у дітей викликав проект в польських бібліотеках – «Культурна облігація», суть якої полягає у тому, що власник читацького квитка має знижку на відвідування культурно-розважальних та спортивних закладів. Користувачі нашої бібліотеки виявили бажання, щоб  аналогічний проект було реалізовано у нашому місті.   

"Найкращий читач Хмельниччини - 2016".

І тур обласного конкурсу

25 березня відбувся І тур обласного конкурсу "Найкращий читач Хмельниччини - 2016". У конкурсі приймали участь учні 6-7 класів, які є читачами нашої бібліотеки. Переможцями стали: Вікторія Чорнописька, НВК №8, 7 клас і Олена Рудницька, ЗОШ-інтернат "Славутинка", 6 клас, які продовжать боротьбу у наступному етапі. 
                                             Вітаємо переможців!

«Полеглим присвячується»

екскурс в історію 

16 березня, напередодні 72-ї річниці визволення Кам’янця-Подільського від німецько-фашистських загарбників, у дитячій бібліотеці № 6 відбувся екскурс в історію «Полеглим присвячується…».

Все менше залишається ветеранів, які могли би розповісти про трагедії війни. Ми маємо пам’ятати жахіття Другої світової і передавати наступним поколінням.

 

Учні 7-В класу СЗОШ № 5 здійснили екскурс в історію з ветераном Збройних сил України, членом ради ветеранів міста Кам’янець-Подільського полковником в запасі Анатолієм Олександровичем Бернадіним. Під час зустрічі вихованці дізналися про хід визволення нашого міста протягом Другої світової війни, про героїв, завдяки яким ми здобули перемогу. 

 «Живе й не вмирає Шевченкове слово» 

(до 170-річчя «Заповіту» та Дня народження Шевченка)

літературне рандеву

4 березня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулось літературне рандеву «Живе й не вмирає Шевченкове слово» (до 170 річчя «Заповіту» та Дня народження великого Кобзаря) .

Учні 2-В класу ЗОШ №5 мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про долю і величезний скарб творів Тараса Шевченка, зокрема про перебування Шевченка на Поділлі, в Кам’янці-Подільському. Далі юні прихильники творчості Кобзаря цитували напам’ять його вірші та знаменитий твір «Заповіт» , розповідали про його життя і важку долю.

Метою заходу було виховувати в дітей любов до своєї держави через твори генія українського народу – Тараса Шевченка, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

 

Після заходу учні мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Відкриваючи творчість генія».

«Лірика Шевченка»

літературна подорож 

І знову – березень…І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. Шевченка. Традиційно в дитячій бібліотеці № 6 відзначають річницю Великого Кобзаря. Сьогодні, 3 березня, до бібліотеки завітали учні 5 класу ЗОШ – інтернату «Славутинка» на літературну подорож «Лірика Шевченка». Під час подорожі діти дізналися про деякі цікаві епізоди з його дитинства, життя та творчості. Перевірити свої знання з творчості поета допоміг тест «З якого вірша ці рядки?», а також змагання «Шевченківська вікторина. Доля».

 

Відкрити для себе багатогранну постать Кобзаря допоможе персональна виставка «Шевченкова криниця», яку організували працівники бібліотеки до 202-річниці з дня його народження. На ній експонуються твори геніального поета і розповіді про нього.

«Ні я жива, я буду вічно жити»

поетичний вернісаж 

Люди, як зорі, полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ Лесі Українки, образ ніжний і чистий. Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, робить її незатьмареною зіркою в очах нащадків.

Хто вам сказав, що я слабка,

Що я корюся долі?

Хіба тремтить моя рука

Чи пісня й думка кволі?

Леся Українка

Таким словами розпочався поетичний вернісаж «Ні я жива, я буду вічно жити» присвячений 145 - річчю від дня народження Л. Українки. Захід відбувся 24 лютого в бібліотеці-філії № 6 для дітей, для користувачів-учнів 3- 4 класів. Метою поетичного вернісажу було передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного. Під час заходу діти пригадали життєвий та творчий шлях поетеси; прийняли участь у вікторині «Ти себе Українкою звала» та у грі «З якого вірша ці рядки?», а також продекламували свої улюблені вірші Лесі Українки.

 

Вогонь пісень Лесі Українки палає уже 145 років. Цей незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, за життя і несе зараз. Хай звучить слово Лесі і слово про Лесю.

виставка-хобі «Шедеври з паперу»

Не так давно серед наших людей з'явилось нове захоплення - орігамі. Орігамі — мистецтво складання паперу. Термін оріґамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків. Окремим напрямком у мистецтві орігамі виділяється модульне оригамі. Модульне орігамі являє собою особливу техніку створення об’ємних фігур з паперу.

Орігамі - ідеальний спосіб проведення дозвілля, а також це цікаво та просто. Значне місце орігамі займає в розвитку дитини: вчить різним прийомам роботи з папером; розвиває у дітей здатність працювати руками; вчить концентрації уваги; стимулює розвиток пам'яті; розвиває художній смак і творчі здібності дітей, активізує їхню уяву і фантазію.

Тому, 22 лютого в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей була презентована виставка-хобі «Шедеври з паперу» з модульного орігамі.

Якщо ви не знаєте, чим зайняти свого малюка або вам самим нудно, долучайтеся до світу паперових виробів. Це дуже захоплююче, а головне, недороге захоплення.

 

 

«Уклін Вам низький!»

зустріч з автором Людмилою Калашниковою 

17 лютого в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей відбулась зустріч учнів 7 класу НВК № 8 з Людмилою Калашниковою, авторкою книги «Уклін вам низький!».

 

Ця книга будить у дітей прагнення знати більше про свою Батьківщину, познайомитись з побутом, звичаями, фольклором та традиціями українського народу. Авторка розповідає про минуле, але не забуває і про сучасність, виховуючи дітей і молодь в дусі патріотизму, національної та релігійної терпимості, глибокої поваги до історії рідної країни та її культури.

«Все починається з любові»

інформаційна година 

10 лютого, напередодні Дня святого Валентина, в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулася інформаційна година «Все починається з любові» (до Дня святого Валентина). Захід був проведений з учнями ЗОШ №5, 2-В класу.

14 лютого приходить до нас світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності.

Діти з захопленням слухали розповідь бібліотекаря про історію та походження цього свята, розповідали легенди та притчі про святого Валентина та представили власноруч виготовлені «валентинки».

Ми з дитинства любимо читати казки, потрапляти разом з героями на бали, зустрічатися з королями і королевами, ставати свідками казкових див. Казка нас переконує, що кохання та добро перемагають зло та негаразди. А поезія про кохання створює дива і зароджує в юних серцях великі почуття.

Наші партнери

Яндекс.Метрика