Зустріч «Незабутній День Перемоги» з ветераном Великої Вітчизняної війни Родіним Олексієм Федотовичем

(до дня визволення міста Кам'янця - Подільського від німецько-фашистських загарбників)

Велика Вітчизняна війна - страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен клаптик рідної землі до останнього подиху, до останньої краплі крові, вистояли і перемогли.

Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління…

Більше 68 років тому, земля нашої нині незалежної держави була звільнена від завойовників. Все менше залишається учасників Великої Вітчизняної війни.

Відгомін тих далеких буремних літ війни змушує більше цінувати життя і тих, хто зберіг для нас мир, спокій. І чим далі відходить в історію війна, тим сильніше почуття обов'язку сьогоднішнього покоління пам'ятати про полеглих на полі бою, чиїм подвигом був врятований світ від рабства.

Ветерани, які пройшли горнилом війни ніколи не скаржаться, хоч нелегко буває їм. Гартовані у боях, вони дивляться на світ очима юності. Їх серця повні жаги життя.

Ветерани – люди з чистою совістю, відважні сини свого народу, що відстояли свободу і честь Батьківщини. Деяких з них немає в живих, але людина живе поки її пам'ятають.

Кам’янчани свято бережуть пам’ять про тих, хто поліг на полі бою. Напередодні святкування Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників, 21 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась зустріч учнів 5-х класів НВК № 8 та учнів 2-А класу ЗОШ №5 з ветераном Великої Вітчизняної війни підполковником Родиним Олексієм Федотовичем. Захід розпочався вступним словом завідуючою бібліотеки Оленою Галенко. Надавши слово Олексію Федотовичу, він розповідав про свої воєнні та після воєнні роки, дітей вразила кількість орденів та медалей ветерана. Наприкінці виступу ветеран відповів на запитання, побажав успіхів у навчанні, закликав до здорового способу життя, щоб бути гідними слави наших нащадків. До зустрічі, бібліотекар І категорії Оксана Кульчицька підготувала та презентувала екскурс у минуле «Подвиг героїв, здійснений в ім’я життя», а також була оформлена тематична виставка «Не забуде крові Отчизна, що пролита за неї в боях». Діти подарували Олексію Федотовичу квіти та сфотографувалися на згадку.

Метою заходу є виховання в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, спрямованого на підготовку до захисту Вітчизни, на прикладі подвигу людей старшого віку та дітей війни; формування інтересу до літератури про Велику Вітчизняну війну.

Урок-подорож «Народження шедеврів на полотнах»

Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві.

У ньому поєднувались і боролись водночас поет і художник.

Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

11 березня  в виставковій залі художньої школи бібліотекарем Інною Долинчук був проведений урок-подорож «Народження шедеврів на полотнах» (в рамках обласного літературно-мистецького свята «Іду з дитинства до Тараса», до 199-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка).

Учні художньої школи з задоволенням подорожували маршрутами «Перші спроби живопису талановитого Шевченка», та «Художня спадщина Шевченка».

Чудовим сюрпризом став театралізований виступ користувачів бібліотеки –філії № 6 для дітей, учнів 8 класу ЗОШ № 2: Галян Анастасії, Клим Ірини, Підлісної Антоніни, Федишиної Крістіни, Шиманської Альони за поемою Тараса Шевченка «Тополя».

В кінці заходу бібліотекарем Інною Долинчук була презентована книжкова виставка «Художня велич Кобзаря».

Наші партнери

Яндекс.Метрика