Зустріч з автором – початківцем Настею Введенською

«Віра у добро та справжню дружбу»

Традиційно всі бібліотеки України в березні місяці, під час весняних канікул проводять Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Своєю історією ця традиція сягає далекого 1944 року,коли це свято було започатковано. У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.

Всеукраїнський Тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не тільки залучити читачів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки у справжній храм книги, в якому справжній читач відчуває себе бажаним гостем.

Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллі.

Відкриття Тижня дитячої та юнацької книги у бібліотеці – філії № 6 для дітей відбулося 20 березня, яке було неймовірно насиченим та приніс купу сюрпризів. Розпочався Тиждень з вшанування Т. Г. Шевченка, учні 4-Б класу ЗОШ № 5 під керівництвом Олени Арбузової підготували інформаційну мандрівку «Шляхами Великого Кобзаря».

Українська література упродовж століть зазнавала тяжких поневірянь. Її шлях до сердець українських людей не був вистелений пелюстками троянд. Але вона вперто долала всі перешкоди, прямуючи через терни - до зірок!

І саме тому для кращої популяризації української книгибуло проведено зустріч з автором – початківцем Настею Введенською «Віра у добро та справжню дружбу» для учнів 4 класів ЗОШ №5.

Книгомани, а особливо маленькі поціновувачі читання, мали зайвий привід порадіти. Адже відбулася презентація саме дитячої книжки «Важливе рішення» Насті Введенської. Як розповідає сама авторка, планується видання цілої серії книг про «Пригоди пацючка Міхала» (саме він є головним героєм твору). Варто додати, що Настя Введенська є не тільки автором, а й ілюстратором своїх книг про пацючка.

Книга є не просто черговою казкою для дітей, а й новим освітньо-краєзнавчим проектом (керівником Сергій Володимирович Трасіух), покликаним популяризувати наше місто. У ній можна буде прочитати про цікаві об’єкти Кам’янця.

Бібліотекар читального залу для дошкільнят та учнів1-4 класів Оксана Кульчицька підготувала презентацію (слайд-шоу) про книгу «Важливе рішення», а команда Насті підготували фотоколаж про написання книги та про героїв книги, які були представленні під час зустрічі. Також відбулася літературна розважалочка «Розмалюю я героя», де перемогу здобула учениця 4-А класу ЗОШ № 5 Діана Кузьміна. А ще Настя відкрила невеличку таємницю, що у квітня місяці в неї відбудеться презентація 3 книжечки, тому запрошувала усіх бажаючих. Головним призом для дітей була отримана безкоштовна екскурсія по місту з фотосесією, де бував пацюк Міхал.

Наприкінці зустрічі діти взяли автограф на згадку про зустріч, а також було запропоновано сфотографуватися з автором та головним героєм книги.

Щорічно в бібліотеці проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу» Настя зі своєю командою теж долучилась до неї, було подаровано більше 20 гарних, нових, сучасних книг.

Завітай до нашої бібліотеки - і Ви опинишся в Країні мудрих книг, де за допомогою добрих чарівників-письменників познайомитеся з героями книжок. Адже протягом Тижня на Вас чекають дивовижні мандрівки, знайомство з неосяжним всесвітом цікавих книг. Не забудь при цьому взяти в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку.

Зустріч «Поезії не змовкне джерело»

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

Перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі. Вже стало традицією проводить день поезії в дитячій бібліотеці №6.

Чудова, затишна, святкова читальна зала, завжди збирає шанувальників поезії.

Ось і цього року 20 березня в читальному залі бібліотеки – філії №6 для дітей до всесвітнього дня поезії була проведена презентація книги поезій «Бриніти правдою, і мати трохи неба», автором якою є постійна читачка нашої бібліотеки Рикаловська Марта, учениця 11 класу НВК №9 ім. А. Трояна.

На зустріч прийшли учні 5 класу навчально - виховного комплексу №8, а також відома поетеса нашого міста, заступник керівника Кам’янець – Подільського літературного об’єднання «Ліра» Людмила Кур’ян.

Юна поетеса зачаровано читала вірші, а слухачі, затаїв подих, слухали ліричний голос Марти Рикаловської. Вражала вишуканість, інтелігентність, філософська глибина її думки, обрамленої в поетичне слово.

Під час спілкування з’ясувалось, що серед учнів, Семененко Таня та Бабій Юля пробують писати власні вірші, які і продекламували усім присутнім.

На сьогоднішній день Марта уже стала переможцем міського та лауреатом обласних конкурсів юних поетів, її вірші опубліковано в міській пресі, створена перша збірка поезій…

Вірші Марти Рикаловської до сліз зворушують як дорослих так і дітей.

Ерудит-лото «Олена Пчілка - дітям»

Тиждень дитячого читання розпочався канікулами у школярів, але бібліотека для дітей не відпочиває під час канікул,а навпаки запрошує відвідати усіх юних користувачів. Діти з задоволенням приходять, щоб прочитати улюблену книгу чи відшукати потрібну інформацію в мережі Інтернет.

В 2014 році ми будемо відзначати165 років від дня народження дитячої письменниці - Олени Пчілки (Ольги Петрівни Косач), також редактора журналу «Рідний край», члена-кореспондента Всеукраїнської академії наук, мати Лесі Українки, сестри Михайла Драгоманова.

Для юних користувачів дитячої бібліотеки 25 березня було запропоновано літературне ерудит-лото «Олена Пчілка – дітям», яка багато творів написала саме для дітей.

Діти пригадали ім’я відомої дитячої поетеси та письменниці, цитували її поезії напам’ять, читали прозові твори, а також байки, казки, пісеньки, потішки та загадки, відповідали на запитання у вигляді лото. Юні користувачі мали змогу ознайомитись з книжковою поличкою та рекомендаційним списком літератури «Олена Пчілка – дітям».

Метою заходу було привити любов до дитячої книги через багатство творчої спадщини Олени Пчілки та досконаліше ознайомити користувачів бібліотеки з життєвим та творчим шляхом дитячої письменниці.

 

Наші партнери

Яндекс.Метрика