«Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай»

рольова гра

День прав людини відзначається щорічно 10 грудня за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день знаменує річницю прийняття Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році.Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. Тому саме 10 грудня 2013 року в дитячій бібліотеці-філії №6, на абонементі молодшого відділу, відбулася рольова гра «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай».

Основною метою заходу було розповісти учням про їхні права, визначені Конвенцією про права  дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в дитини почуття відповідальності за власні вчинки, спонукати юних кам’янчан  до правових дій у відносинах з однолітками, у суспільстві та застерегти від необачних вчинків та злочинів.

Захід був проведений спільно з класним керівником та вихователем НВК №8, 4-Б класу Тетяною Леонідівною Данчук та Іриною Петрівною Диса.

Юні правознавці готувались до такої гри у ролях заздалегідь: намалювали карту про права дітей та вивчили їх, за кожним окремо була закріплена роль розповісти про право дитини, як його реалізувати та обов’язки щодо виконання цих прав. Діти розповідали про власні вчинки з життя, навчились творити добро і застерігати інших від злочинів.

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Права дитини» та складений рекомендаційний список літератури «Твої права та обов’язки».

Усвідомлення юних особистостей як справжніх патріотів своєї держави і законослухняних громадян спонукало до завершення рольової гри про права дітей та підведення підсумків.

«Підступна нікотинія»

виховний урок

Суспільство мусить дбати про здоров"я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів - лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Але ці титанічні зусилля не завжди мають належні результати і виявляються марними стосовно впливу тютюну.

11 грудня з учнями 9 класу школи – інтернату № 2 відбувся виховний урок «Підступна нікотинія».

Бібліотекар Інна Долинчук ознайомила з історією виникнення тютюну, перелічила вміст шкідливих речовин, які потрапляють в організм із тютюновим димом та розповіла про вплив паління на розумову діяльність.

Цікавою і змістовною відбулась дискусія між дільничим інспектором міліції Кам’янець – Подільського МВ УМВС старшим лейтенантом міліції Башинським Денисом Станіславовичем та учнівською молоддю. Дільничий ознайомив з сучасним станом на вулицям, про заборону палити і вживати алкогольні напої у громадських місцях та про відповідальність і покарання за порушення цих законів. Гарним доповненням до дискусії стала казка про паління з мудрими порадами. На завершення бібліотекар Інна Долинчук презентувала книжкову виставку «Скажемо палінню – Ні!»

Андріївські вечорниці

З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на «Великих Вечорницях» та влаштовувала там усілякі цікаві дійства – починаючи від ворожіння та закінчуючи забавами і співами.

Власне всім відомо, що саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозданного, якого вважають не лише покровителем Української церкви, а й шанують як засновника Києва.

Як правило, здавна вечорниці проводилися в оселі шанованої в селі жінки, яка повинна була наглядати за молодими людьми. Першими, ще до заходу сонця, збиралися дівчата, аби встигнути до приходу хлопців приготувати спільну вечерю і, найголовніше, спекти Калиту А далі починалися забави, пов’язані із кусанням Калити. Обирали пана Калитинського – шанованого парубка, який тримав кінець стрічки, прив’язаної до Калити. Періодично тягнув стрічку, щоб ніхто не зміг вкусити Калиту!

 

Напередодні свята Андрія, бібліотекар І категорії Оксана Кульчицька спільно з учнями 3-Б класу НВК №8 класний керівник Олена Свята, влаштували у стінах читального залу бібліотеки-філії №6 для дітей, справжнє народне дійство, так звані «Великі Андріївські Вечорниці». Саме свято видалося насправді домашнім та водночас захопливим і цікавим. Всі присутні (учні 1 класів НВК №8 та батьки), мали змогу поринути у світ давніх традицій святкування Андріївських вечорниць. А прикрашений рушниками зал, накритий різноманітними стравами стіл, вкритий скатертиною стіл, колоритні українські костюми, неперевершена гра акторів-аматорів (Юля Ковальська, Олександра Завадська, Ліза Чучуйко, Марта Стечишина, Марія Яковенчук, Катерина Андрейцева, Юра Кожухар, Артур Одольський, Олексій Мельниченко, Ілля Шимко, Ростислав Яроцький, Даніїл Міщишин, Владислав Анур’єв) зуміли створити святкову атмосферу свята та залишити у пам′яті гостей приємні спогади від дійства. Невід’ємною частиною свята були також українські пісні та танці, а також виконана пісня «І в нас і в вас все буде гаразд» усіма присутніми.

Андріївські вечорниці вдалися на славу і ще раз підтвердили, що наші маленькі українці, вміють не лише навчатися, а знають, поважають та дотримуються давніх звичаїв та обрядів. Тож давайте і надалі пам′ятати та шанувати те, що залишили нам наші предки, на чому тримається українська культура та нація.

"А хто, хто Миколая любить"

фольклорна мозаїка

Ой, хто, хто Миколая любить,

Ой, хто, хто Миколаю служить,

Тому святий Миколай

На всякий час помагай,Миколай!

 

   19 грудня відзначають день Святого Миколая — покровителя всіх дітей і знедолених. У народі день Миколи, зимовий Миколай — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі.

     Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. В Україні, за традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого. Діти з нетерпінням чекають щедрого Миколая, пишуть йому листи, вивчають вірші, співають пісні.

    19 грудня 2013 року в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулася фольклорна мозаїка «А хто, хто Миколая любить…»

Основною метою заходу було залучити дітей за допомогою книги до традицій нашого народу, зокрема розкрити значимість свята Миколая для дітей як приклад доброти, людяності, щирості, допомоги ближньому.

Захід був проведений спільно з 3-Б класом, НВК №8, вчитель Наталія Бойцова.

   Фольклорна мозаїка розпочалась із вступного слова бібліотекаря про свято Миколая та відомої усім дітям пісні «Ой, хто, хто Миколая любить…» Далі юні користувачі самі залучились до свята: виступали у ролях, цитували вірші,співали пісні, презентували свої малюнки про Миколая та виготовлені власноруч іграшки, відповідали на запитання міні-вікторини «Що ти дізнався цікавого про Миколая?»

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Все про свято Миколая».

   Піднесений настрій юних користувачів, щирі посмішки, святкова атмосфера - все сприяло до підведення підсумків заходу та побажання гарних новорічних свят.

 

Щиро вітаю Вас із

Святим Миколаєм!

Нехай Миколай принесе до Вашої хатини

мир і щастя у родину!

Щоб в житті усе велося

і добро щодня лилося.

Щоб від цього дня Миколи

жили Ви в добрі й любові.

Щоб не знали ні біди, ні горя

у бурхливім життя морі.

Щоб пишався вами рідний край,

а найбільше - Миколай.

 

 

 

Наші партнери

Яндекс.Метрика