Зустріч з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Володимиром Йосиповичем Стоцьким

26 квітня 1986 року на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС сталася аварія, що була визнана найбільшою катастрофою в історії атомної енергетики.

Однак, ця трагедія на ЧАЕС могла бути набагато страшнішою, адже слідом за першим вибухом, міг статися другий - ще більш потужний. Проте, цю загрозу відвернули пожежники з Прип'яті, Чорнобиля та чергова зміна станції, які не шкодуючи свого життя першими взяли на себе удар ядерної стихії, щоб зменшити масштаби катастрофи та врятували світ від біди.

Для подальшої ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були задіяні десятки тисяч людей різних професій: пожежники, військовослужбовці, правоохоронці, будівельники, транспортники, медпрацівники тощо, яких назвуть єдиним словом - ліквідатори.

23 квітня в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей відбулася зустріч учнів 8-А та 8-Б класів ЗОШ № 5 з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Володимиром Йосиповичем Стоцьким, головою громадської організації «Чорнобиль».

Зворушливою і емоційною була розповідь про чотиримісячне перебування ліквідатора в епіцентрі вибуху. Як наші співвітчизники без роздумів стали на боротьбу з грізним і небезпечним ворогом. Ціною неймовірних зусиль, власного життя та здоров'я вони зупиняли ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та далеко поширювалася за його межі. У ці суворі напружені дні вельми яскраво проявилася мужність і самовідданість, вірність обов'язку та сила духу.

На книжковій виставці «Мужність і біль Чорнобиля», бібліотекар Інна Долинчук презентувала спогади очевидців трагедії, поезії та художні твори українських письменників, присвячені жахливим подіям.

Панько Олена, учениця 8-А класу ЗОШ № 5 взяла інтерв’ю у Володимира Йосиповича для шкільного журналу.

Наприкінці зустрічі присутні вшанували героїв хвилиною мовчання.

Олег Будзей презентував свою книгу «Вулицями Кам’янця-Подільського»

В бібліотеці – філії № 6 для дітей 18 квітня для учнів 7 та 8 класів НВК № 8 краєзнавець Олег Будзей презентував свою книгу «Вулицями Кам’янця-Подільського».

Це цікава й захоплююча книга про наше місто. На її сторінках міститься багато цікавої історичної інформації про архітектурні споруди Старого міста та Новоплану: історичні події та постаті, що пов’язані з ними.

Журналіст і краєзнавець Олег Будзей розповів про свій життєвий та творчий шлях. Захоплююча подорож сторінками книги зацікавила багатьма ілюстраціями, репродукціями картин із видами міста та портретами історичних осіб, а також світлин, як сучасних, так і тих, що були створені більше 100 років тому. Учні мали змогу побувати як в середньовічному Кам’янці, так і в місті доби УНР вже на початку ХХ століття.

Олег Будзей наголошував, що при написанні свого творіння використовував велику кількість архівних рідкісних  матеріалів, а також публікації дослідників кам’янецьких старожитностей ХІХ-ХХ століття.

Учні Здоровік Ілона, Мельник Ярослав, Костюк Валерія, Єкимова Вікторія продекламували власні вірші про своє улюблене місто Кам’янець_Подільський.

Бібліотекар Інна Долинчук презентувала виставку-знайомство «Кам’янець: минуле і сучасне».

Сім чудес природи

Мертве море, Великий Бар'єрний риф, Великий каньйон, Улуру, Водоспад Ігуасу і 23 інших природних дива природи - спробуйте вибрати з них всього сім! Чи є якийсь пункт в обговоренні чи оцінці переваги одного дива над іншим? Однак, про список семи нових чудес природи оголосили, незалежно від того, наскільки об'єктивним ми його оцінимо. Протягом останніх чотирьох років у голосуванні брали участь всі бажаючі більш ніж з 220 країн, які могли вибрати певне місце, проголосувавши за нього на сайті, або за допомогою смс.

Напередодні День Землі, який щорічно відзначається в 147 країнах, до уваги користувачів 17 квітня завідувач бібліотекою Олена Галенко представила добірку чудес природи, які важко не назвати чудовими і захоплюючими дух.

Презентация Чудеса природи.pptx
Microsoft Power Point Presentation 4.0 MB

Наші партнери

Яндекс.Метрика