«Ти правила дорожні знай і ніколи їх не забувай»

гра-подорож

14 листопада 2013 року на абонементі молодшого відділу бібліотеки-філії №6 для дітей відбулася гра-подорож «Ти правила дорожні знай і ніколи їх не забувай».

Безпека дорожнього руху для юних пішоходів особливо є актуальною темою, тому для дітей гра пройшла у вигляді подорожі за правилами дорожнього руху,  починаючи від їхнього будинку і дорогою до школи. Учні були поділені на 2 команди, кожна правильна відповідь згідно правил дорожнього руху давала команді зароблений бал. А перемогла звісно дружба, тому що одна команда доповнювала іншу і навпаки.

Захід був проведений спільно з учнями 3-А класу НВК №8 та класним керівником Оленою Володимирівною Святою.

Діти брали активну участь у заході, відповідали на запитання гри за правилами дорожнього руху, формували свої власні ситуації безпечної поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій на дорогах.

 

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Правила дорожнього руху». На завершення кожен юний користувач бібліотеки отримав пам’ятку-листівку «Безпека дорожнього руху - це життя».

«Шануй рідну мову, знай свій рід, поважай традиції»

літературна мозаїка

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

20 листопада 2013 року на молодшому відділі бібліотеки-філії №6 для дітей відбулася літературна мозаїка «Шануй рідну мову, знай свій рід,поважай традиції», присвячена до Дня української писемності та мови.

Захід був проведений спільно з класним керівником та вихователем СЗОШ№5, 2-А класу Оленою Володимирівною Гуменюк та Юлією Вікторівною Джаламага.

Метою бібліотекаря було донести до учнів красу і багатство української мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

Юні користувачі активно залучились до проведення заходу: цитували напам’ять поезії про рідну мову, розповідали традиції свого роду, відгадували загадки та відповідали на запитання у обговоренні національних святинь та оберегів рідної мови, представили свої малюнки.

До заходу було підготовлено книжкову поличку «Дзвенить струмочком рідна мова» та проведено огляд літератури за книжковою поличкою «О слово рідне, хто без тебе я».

Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі — в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово:

Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

 

Дмитро Павличко

«Могутність і краса Кам’янця – Подільського»

віртуальна мандрівка Старою фортецею

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув історію і звичаї своїх батьків, карається людьми та Богом. Він блукає по світі і ніде не може знайти собі притулку, бо загублений для свого народу. Пізнати історію своєї Батьківщини, свого краю та міста, де ти народився і живеш, - справа корисна і потрібна. Без знання свого минулого, без вивчення багатовікового досвіду предків неможливо побудувати міцну Українську державу, примножувати її культурне надбання.

Тому, 21 листопада в читальному залі для дошкільнят та учнів 1-4 класів бібліотеки-філії № 6 для дітей було проведено віртуальну мандрівка (слайд-шоу) Старою фортецею «Могутність і краса Кам’янця – Подільського» з учнями 2-Б класу НВК № 8. Метою заходу є інтерес кам’янчан до історії свого міста, де заморожуюча історична і культурна спадщина, переплетення різних епох і культур забезпечують йому унікальність і велич.

На сторінках подорожі діти познайомилися з неповторним обличчям міста, створеним єдністю природи й архітектури, майстерністю багатьох поколінь будівничих, що довершили творіння природи вдалими штрихами, вражало в усі часи; поринуле в історичне минуле, яке приховує безліч таємниць, а також прослухали одну із легенд виникнення міста.

Сподіваюсь, віртуальна мандрівка спонукає маленьких кам’янчан не тільки відвідати Стару фортецю, а й більш глибшим вивченням історії рідного міста.

Наші партнери

Яндекс.Метрика