Інформаційний огляд довідкових видань «Чудо книги»

   У дітей завжди виникає безліч запитань: «Чому світить сонце?», «Як ростуть дерева?», «Куди тече річка?». Щоб знайти відповідь на запитання потрібно звернутись до довідкової літератури, які допомагають про щось дізнатися, уточнити, розтлумачити якесь поняття, перекласти слово з однієї мови на іншу.

    Тому, 14 серпня 2013 року на альтанці, яка знаходиться поруч бібліотеки-філії №6 для дітей, бібліотекар Оксана Кульчицька провела інформаційний огляд довідкових видань «Чудо книги» для користувачів молодшого віку.

Під час огляду літератури була запропонована презентація (слайд-шоу) «На гостини до книжок чомучок». Завітавши у будиночок Довідкової літератури, користувачі мандрували кімнатами: словниковою, довідниковою та енциклопедичною. Також відбувся бліц-турнір «В якій книзі?» на закріплення отриманих знань. А для розширення світогляду було запропоновано зазирнути в Пункт безкоштовного доступу до Інтернет (завдяки програмі «Бібліоміст»), де поринувши у всесвітнє павутиння, користувачі мали змогу зайти на сайти довідкової літератури.

    З гарними враженнями та переповнюючими емоціями наші користувачі не хотіли покидати альтанку дзвонячи батькам, що затримаються в бібліотеці.

 

Усний журнал

«Будьмо гідними називати себе українцями»

Щасливі ми, що народилися і живемо в такій чудовій, мальовничій землі, у нашій славній Україні. Наша ненька весь час була у ярмі. Багатства – розграблені, люди – поневолені. Довгим і тернистим був шлях до омріяної волі. І ось 24 серпня 1991 року Україну проголошено незалежною демократичною державою. Відроджується і мова, і культура, і традиції українців.

В бібліотеці – філії № 6 для дітей 21 серпня з учнями 5-6 класів бібліотекарем Інною Долинчук був проведений усний журнал «Будьмо гідними називати себе українцями». Діти з задоволенням гортали сторінки «Мій край – моя історія жива», «Символи української держави», «Народні символи українців». Веселою і цікавою пройшла вікторина «Мої знання про неньку «Україну». Гарною згадкою про захід залишилося фото напам’ять коло книжкової панорами «Любіть всім серцем Україну».

Конкурс дитячого малюнка на асфальті

«Моя країна – славна Україна»

   23 серпня в День Державного Прапора України, на майданчику біля бібліотеки-філії №6 для дітей, пройшов конкурс дитячого малюнка на асфальті «Моя країна – славна Україна» для дітей молодшого шкільного віку. Адже любов до своєї Батьківщини потрібно прививати ще змалечку, щоб отримуючи паспорт України, кожна особистість могла з гордість сказати: «Я громадянин України!».

Подорож мапою України

«Що в Україні най-най-най»

     23 серпня, напередодні Дня Незалежності, в читальному залі  для дошкільнят та учнів 1-4 класів бібліотеки-філії №6 для дітей, була проведена подорож мапою України «Що в Україні най-най-най». Під час віртуальної мандрівки діти побували у Києві та дізналися, що у столиці будуються найбільші літаки «Мрія», а також знаходиться найвища телевізійна вежа. Відпочиваючи на пароплаві користувачі плили по найбільшій річці Дніпро до Чорного моря. Потрапивши на захід України, підіймалися Карпатами до найвищої гори Говерли та відпочивали під модринами,милуючись чудовими краєвидами. Опинившись на Волині купалися у озері Світязь, а завітавши на Полісся слідкували за поведінкою зубра та сірого журавля. А в Рівненській області обіймали найстарішого дуба, якому 1300 років.

      Повертаючись додому, малюки ділилися своїми емоціями, спостереженнями, розгадували кросворд (перевіряючи отриманні знання), адже все це супроводжувалось слайд-шоу.

В рамках програми літніх читань була проведена акція «Балакучі закладки», під час якої за назвою та відповідним кольором закладки було визначено рейтингові книги в чотирьох позиціях: «Ця книга мені сподобалась», «Я цю книгу порекомендую товаришу»; «Я не зрозумів(ла) змісту цієї книги»; «Мені книга не сподобалась».

Згідно визначеному рейтингу в бібліотеці була оформлена виставка «Лідер читацьких симпатій», на якій були представлені такі книги:

 

Відгук «Ця книга мені сподобалась»:

 1. Вітчер Муні «Ніна», (5 кл.),
 2. Нестайко Всеволод «Дивовижні пригоди в лісовій школі», (4 кл.),
 3. Крюкова Тамара «В’язень дзеркала», (3 кл.),
 4. Малик Галина «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», (6 кл.),
 5. Ліндгрен Астрід «Малий і Карлсон, що живе на даху», (2 кл.).

 

Відгук «Я цю книгу порекомендую товаришу»:

 

 1. Портер Елеонор «Поліанна», (4 кл.),
 2. Крюкова Тамара «Костя + Ніка», (5-6 кл.),
 3. Коршунова Г. «Фроська – кімнатна фея», (2 кл.),
 4. Радушинська Оксана «Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера», (3 кл.),
 5. Конечна Олена «Копійчині мандри», (2 кл.).

 

Відгук «Я не зрозумів (ла) змісту цієї книги»:

 1. Ільченко Олесь «Таємниця старої обсерваторії», (3 кл.),
 2.  Харрис Джоэль «Братец Кролик и братец Лис», (2 кл.),
 3. Сільверстейна Шела «Де закінчується тротуар», (4 кл.),
 4. Стругацькі Аркадій і Борис «Хлопець із пекла», (5-6 кл.). 

 

Відгук «Мені книга не сподобалась»:

 1. Гопп Сінкен «Юн та Софус», (4 кл.),
 2. Стюарт Пол, Риддел Крис «Пришельцы развлекаются», (2 кл.),
 3. Вілсон Джаклін «Дитина валіза», (3 кл.),
 4.  Дерманський Сашко «Чудове чудовесько», (2 кл.).

 

Підведення підсумків літніх читань

"Канікули з книгою"

   Літня пора – це найщасливіший час для школярів та розпочинається пора літніх читань в бібліотеках міста.

    Бібліотека-філія № 6 для дітей долучилася до програми літніх читань «Канікули з книгою».

Протягом літа бібліотекарі популяризували нові книги, проводили цікаві заходи, творчі конкурси, Інтернет - спілкування.

     29 серпня в читальному залі для учнів 5-9 класів відбулися підсумки літніх читань для учнів 5- 9 класів та визначено переможців.

Зустрілися кращі знавці книг, які прочитали під час літа не менше 12 книг та взяли участь у різних конкурсах та номінаціях.

До складу журі ввійшли:

Пилипчук Катерина, учениця ЗОШ № 9, 10 класу,

Волкова Софія, учениця НВК № 8, 10 класу,

Грушанська Діана, учениця ЗОШ № 7, 10 класу.

І місце у номінації «Читач – марафонець» отримала

Федоришина Ірина учениця ЗОШ № 15, 6-А клас, яка за півтори місяці прочитала 37 книг і додатково презентувала улюблену книгу Т. Крюкової «Костя + Ніка».

 

ІІ місце у номінації «Читач – марафонець» отримала

Рябчук Маріна, учениця НВК № 8, 6-А класу, яка прочитала 24 книги та презентувала літературне есе «Моє читання улітку».

ІІІ місце у номінації «Читач – марафонець» отримала

Зараа Лейла, учениця ЗОШ № 5 , 5-В класу, яка прочитала

23 книги та презентувала свою улюблену книгу

Катерини Булах «День кота».

Переможці номінації

«Кращий читацький щоденник»:

Колесник Софія, учениця ЗОШ № 13, 5-Б класу

Іщенко Олена, учениця ЗОШ № 5, 9-А класу.

Переможець номінації «Кращий ілюстратор»

Пухеляк Олександра, учениця НВК з центром реабілітації слабозорих дітей, 5-А класу, яка крім малюнків додатково презентувала власний вірш про Гаррі Поттера і Герміону.

Переможець номінації

«Майстер відтворення прочитаного»

Мельник Олег, учень ЗОШ № 9, 5-Б класу.

Переможець номінації

«Краща презентація улюбленої книги»

Миронова Софія, учениця ЗОШ № 5, 5-Б класу.

 

Усі переможці були нагороджені грамотами та призами. За солодким столом юні читачі ділилися враженнями від конкурсу. На згадку усі учасники свята сфотографувалися.

Наші партнери

Яндекс.Метрика