"День Перемоги"

конкурс дитячого малюнку

       9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті.

Цього року Україна відзначатиме День Перемоги під символом червоного маку - символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що «маки зацвітають там, де пролилася козацька кров».

      8 травня 2014 року в філії № 6 для дітей відбувся конкурс дитячого малюнку «День Перемоги». Учні 3-4-х класів загальноосвітніх шкіл міста представили свої малюнки, присвячені тематиці Великої Вітчизняної війни.

Конкурс відбувся для юних користувачів напередодні Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, який покликаний об’єднати людей в справі захисту від німецько-фашистських загарбників у роки війни та вшанування героїв-визволителів. Тому основною метою заходу було спонукати юних кам’янчан до великої шани і поваги наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу як приклад для нащадків.

        Цей день 9 травня 1945 року буде жити вічно в пам’яті українського народу. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав життя за щасливе майбутнє наших дітей.

     Кожен клас мав змогу представити свої роботи та виставити їх потім у дитячій бібліотеці. Також до конкурсу була створена книжкова виставка «Вони захищали наше майбутнє».

 

"Тих днів, у пам'яті не стерти і сьогодні"

урок пам'яті

      7 травня 2014 року в бібліотеці – філії №6 для дітей пройшов урок пам’яті «Тих днів, у пам’яті не стерти і сьогодні» присвячений Дню перемоги, на який були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни.

      Полковник у відставці Кошелєв Іван Єгорович розповів учням 5 та 6 класів ліцею "Антей", про важкі часи війни, цікаві факти та презентував власноруч створений документальний фільм «Документально-публицистический видеофильм о встрече ветеранов Отечественной войны Хмельницкой области 2014г. ”Я помню! Я горжусь 1941-1945”».

     Діти 7 та 8 класів ліцею "Антей" зустрілись з ветераном Великої Вітчизняної війни Жуком Онисієм Михайловичем ветеран розповідав про розбите німецькою авіацією місто, про каральні операції німців, про опір фашистам і героїзм людей, через що і вижив про будні, які наближали перемогу.

      Дітей дуже зацікавила розповіді ветеранів, учнями класів було задано багато запитань, на які ветерани давали вичерпні відповіді. Діти були дуже задоволені зустріччю і сфотографувались на пам’ять.

 

"Галопом по Європі"

виставка-досьє

      День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

    У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу.

     Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Щорічне відзначення в нашій державі започатковано Указом ПрезидентаУкраїни від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в УкраїніДня Європи.

  Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить в м. Київ на вул. Хрещатик, де облаштовується так зване «Європейське містечко». Проводяться концерти, публічні дебати з представниками української влади та послами держав-членів ЄС, вікторини з європейської тематики, облаштовувалися «куточки національних страв» держав-членів ЄС тощо. Широкомасштабні святкові заходи проходили в регіонах України.

   У 2014 р. День Європи на загальнодержавному рівні відзначатиметься 17 травня. Офіційну церемонію відкриття Дня Європи цього року у м. Київ планується провести на Михайлівській площі.

    Заходи з відзначення Дня Європи на регіональному рівні триватимуть з травня по червень 2014 року. У регіонах України планується провести конференції і круглі столи з євроінтеграційної тематики, виставки, культурно-розважальні програми, спеціалізовані заходи у навчальних закладах, тематичні екскурсії, спортивні змагання.

  Бібліотека-філія № 6 для дітей теж долучилася до святкування Дня Європи, тому на молодшому відділі для дошкільнят та учнів 1-4 класів була створена виставка-досье «Галопом по Європі». Виставка поділяється на три розділи:

- Подорожуємо разом,

- Скільки народів стільки країн,

- Письменники, яких знає цілий світ.

     Мета створення виставки познайомити учнів з історією створення ЄС; створити умови для розуміння історичної та культурної єдності всіх європейських народів; допомогти дітям усвідомити приналежність України до європейської сім'ї народів; ознайомити з культурою та побутом життя європейських країн; виховувати в учнів повагу до інших народів.

 

Наші партнери

Яндекс.Метрика