"Часу не гайте в бібліотеку завітайте"

флеш-моб

    1 червня - Міжнародний день захисту дітей. На Гунських криницях 2 червня розпочалося велике свято для всіх дітей нашого міста. Юні читачі бібліотеки-філії №6 для дітей організували флеш-моб «Часу не гайте в бібліотеку завітайте», під час якого разом з бібліотекарем пропагували записатися та відвідувати бібліотеку під час літніх канікул. На сьогоднішній день в бібліотеці можливо знайти інформацію не тільки на паперових носіях, але й за допомогою новітніх технологій. Підтвердженням яким стали флаєр –акція, яку організували бібліотекарі та волонтери бібліотеки, а також плакати «Інтернет в бібліотеці – це сучасно!», «Я люблю свою бібліотеку», «Читати – це круто!».

   Продовжилось свято «Книжкова хвиля» свято в стінах бібліотеки. Завдяки програмі «Бібліоміст», в філії №6 було відкрито Пункт безкоштовного доступу до Інтернет, де і було проведено бібліотекарем віртуальну екскурсію-презентацію «Видавництва пропонують...».

     Наприкінці учасники акції отримали солодкі призи.

 

"Як я знаю свої права і обов'язки"

правова мозаїка

     День Конституції України відзначається щорічно 28 червня і є офіційним державним святом. Прийняттям даного документа в 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку нової демократичної і незалежної країни.

Можливо, для когось це свято не більше ніж черговий вихідний, проте для кожного свідомого громадянина день Конституції України — це подія, з якої, власне, починається існування держави.

    Навряд чи варто нагадувати, що значить для української нації наявність власної незалежної держави, визнаного члена світової спільноти і повноправного учасника міжнародних відносин. До цього народ прагнув багато сотень років, і сьогодні йому нарешті пощастило пожинати плоди багатовікових зусиль, саме тому день Конституції України володіє особливим історичним та почесним значенням.

    Тому, 3 червня 2014 року в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшла правова мозаїка «Як я знаю свої права і обов’язки». Метою заходу: ознайомити дітей з основними статтями Конституції України; довести до свідомості школярів, яке високе звання — громадянин України; виховувати любов до Вітчизни, її мови, культури, повагу до державних символів.

   Учні 1, 3 класів Центру реабілітації для слабозорих прийняли активну участь у проведенні, адже вихованці не тільки познайомились з термінами Право, Закон, Конвенція, Обов’язок, а також обговорювали різноманітні правові ситуації. На завершення заходу дітям була запропонована вікторина, де були перевірені отримані знання.

 

«Юний громадянин у правовій державі»

урок права

День Конституції України відзначається щорічно 28 червня і є офіційним державним святом.Напередодні Дня Конституції України, 10 червня, у бібліотеці пройшов урок права «Юний громадянин у правовій державі». Адже кожен юний читач має не тільки знати свої права та обов’язки, але й належним чином виконувати їх. На захід зібралися учні 2-4-х класів загальноосвітніх шкіл міста. Було створено дві команди: «Юні правознавці» та «Правові ерудити». Кожна правильна відповідь на запитання бібліотекаря надавала команді зароблений бал і успіх до перемоги. По закінченню було визначено команду-переможця.

Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. В Українінабула чинності з 27 вересня 1991року.Згідно з Конвенцією в квітні 2001 прийнято Закон про охорону дитинства.

Основною метою заходу було за допомогою книги виховувати в дітей відповідальність до своїх прав та обов’язків, прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

До заходу була підготовлена книжкова виставка «Дорога нам усім Україна», де окремо виділена поличка «Твої права та обов’язки».

Усвідомлення юних особистостей як справжніх патріотів своєї держави, знавців своїх прав та обов’язків, спонукало до завершення уроку права та підведення підсумків.

«Я людина, і це мене до чогось зобов`язує»

правова гра

    Право, закони супроводжують людину все його життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи права і законні інтереси інших, потрібно знати закони.

    Конституція України — Основний Закон нашої держави, який визначає засади формування та діяльності органів державної влади, а також містить перелік прав і свобод людини та громадянина, які Українська держава визнає та зобов'язується гарантувати.

    28 червня 1996 року була прийнята Конституція України і тому щорічно день Конституції України відзначається 28 червня.

     12 червня 2014 року в бібліотеці-філії №6 була проведена правова гра «Я людина, і це мене до чогось зобов`язує», приурочена до цієї події.

На заході були присутні учні 9 класу школи-інтернату №2.

Під час заходу були розглянуті деякі положення ІІ розділу Конституції України: права, свободи та обов’язки людини й громадянина. При розгляді конкретних положень цього розділу Конституції України слід виходити з того, що, існуючи в суспільстві, людина не може не керуватися певними правилами поведінки, сформульованими в різних соціальних нормах: моралі, звичаях, релігійних постулатах тощо. Найважливіші за своїм змістом і наслідками для особи, держави й суспільства відносини врегульовуються правом, тобто загальнообов’язковими правилами поведінки, які забезпечуються державою.

  Цікаво була проведена правова гра під назвою «Правознавці», де діти були поділені на дві команди, які змагались між собою, та проявляли свої знання з правознавства. Читачі з задоволенням давали відповіді на питання, такі як:

  - «Настя К. розносила пошту з матір’ю. Вона цікавилась життям своїх друзів, а тому інколи перечитувала листи, адресовані іншим. Яке право вона порушила?»,

  - «Напередодні огляду шкільної художньої самодіяльності директор школи примусив працювати вчителів без вихідних. Яке конституційне право порушено?»,

   - «Де закріплені положення про державні символи України? Коли?» та інші. 

     У кожного з нас є права, і ми повинні добре знати їх та вміти ними користуватися. Але слід знати не лише свої права, а й обов’язки. Прагнучи відстояти свої права, не порушуйте права інших!!!

 

Літературна акція «Почитаємо разом!»

Батьки - найдорожчі на землі люди для кожного з нас. Завдяки їм ми з`являємося на цей світ, отримуємо путівку в життя і весь час потребуємо підтримки. Роль батька у вихованні дітей має величезне значення, оскільки асоціюється з силою, мужністю та досвідом.

У третю неділю місяця, у багатьох країнах світу відзначатимуть Міжнародний день батька. На знак вдячності і поваги віддаючи почесть чоловікам-батькам. Це свято придумала американка Сонора Смарт у далекому 1909 році. Коли померла її мати, увесь тягар хатніх обов’язків та виховання шістьох дітей узяв на себе її батько, Вільям Джексон Смарт. Сонора хотіла, щоб він знав, як сильно донька його любить та цінує, тому звернулася до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято. Її ідею підтримали.

Це сімейне свято вважається дуже важливим, оскільки чоловікові доводиться звалювати на свої міцні плечі безліч турбот, що впливають на щастя і достаток.

Для більшості з нас батько - опора у всіх життєвих справах. Від його участі залежать наші успіхи, адже навіть завдяки моральній підтримці ми здатні звернути гори і добитися бажаних результатів.

День батька в більшості сім`ях відзначать тихо, в домашній і затишній атмосфері. Оскільки свято припадає на літній день, то не виключено, що багато відправляться на природу, щоб біля вогню під гітару поспілкуватися з тими, хто є сімейним оплотом в самому широкому сенсі цього слова.

Україна приєдналася до цієї традиції. У третю неділю вересня в Україні відзначається Всенародний День Батька, який поки що не став офіційним святом. Але від цього роль батьків не зменшується, а навпаки, зростає і міцніє.

16 червня 2014 року, не чекаючи святкування, бібліотекарі бібліотеки-філії № 6 для дітей вийшли на водойму «Гунські криниці», сквер Танкістів та міський парк з літературною акцією «Почитаємо разом!».

Мета  цієї акції поширювати читання дитячих книжок саме серед татусів. Вперше працівники бібліотеки пропонували батькам прочитати казки своїм улюбленим чадам. Спочатку, це було для них шоком, але трішки поспілкувавшись і пояснивши, що читаючи книжки ви більше часу приділяєте дитині. Було дуже цікаво спостерігати за поведінкою татуся та малечі, в яких під час читання-розмови виникала посмішка. Мабуть сьогоднішня зустріч залишить незабутнє враження у всієї родини.

Любіть своїх батьків, адже вони дають вам життя, допомагають зробити перший крок, підтримують у складний момент... А взагалі, не так важливо, що вони роблять для вас. Головне, що вони ваші батьки! Вже цим вони заслуговують на вашу любов і повагу!

 

Під час акції роздавалися флаєр-рекламки, а також було запропоновано відвідати та записатися у бібліотеку.

Наші партнери

Яндекс.Метрика