Гід юриста «Сила закону»

7 грудня, учні 6-А класу ЗОШ № 8 завітали до бібліотеки на захід «Сила закону», який пройшов в рамках Всеукраїнського тижня права.

 

На зустріч було запрошено заступника начальника сектору превенції Кам’янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції Вадима Стельмаха. Діти дізнались про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини. Під час бесіди у дітей виникало багато запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді гостя бібліотеки – Вадима Миколайовича.

«Усі дороги ведуть до бібліотеки»

літературне асорті

28 вересня, напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулось літературне асорті «Усі дороги ведуть до бібліотеки», на яке завітали учні 1-А кл. ЗОШ № 5.

Під час заходу, діти поринули в історію виникнення бібліотек (бібліотека Ярослава Мудрого, Олександрійська бібліотека та ін.); згадали історію виникнення першої книги; дізналися про найбільшу та найменшу книгу; зачитали гуморески про книги.

 

Наприкінці зустрічі, учні привітали бібліотекарів з наступаючим святом.

«Твій друг – безпечний рух»

гра-тренінг

15 вересня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулася гра-тренінг «Твій друг – безпечний рух» для учнів 2-Б класу, НВК № 3.

Безпека дорожнього руху для юних пішоходів особливо є актуальною темою сьогодення, тому для школярів гра-тренінг  пройшла у вигляді подорожі за правилами дорожнього руху, починаючи від їхнього будинку і дорогою до школи. Учні були поділені на 2 команди, кожна правильна відповідь згідно правил дорожнього руху давала команді зароблений бал. А перемогла звісно дружба, тому що одна команда доповнювала іншу і навпаки.

Діти брали активну участь у заході, відповідали на запитання за правилами дорожнього руху, формували свої власні ситуації безпечної поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій на дорогах. 

 

«Знання – це скарб»

година знань

 

Для кожної людини «День знань» - це свято, наповнене веселощами, гарним настроєм та позитивними емоціями. 1 вересня, в цей святковий для усіх день, бібліотека-філія № 6 для дітей для учнів 5 класу, СЗОШ-інтернату «Славутинка» провела годину знань «Знання – це скарб». Учні були запрошенні у бібліотеку для користування літературою.

Презентація однієї книги «Шедеври літературного світу»

до 190-річчя від дня народження книги «Карлик Ніс» В. Гауфа

16 серпня 2017 року в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась презентація однієї книги «Шедеври літературного світу» для дітей-користувачів 1-4 класів.

 

Під час заходу дітей познайомились з життєвим та творчим шляхом німецького письменника В. Гауфа. Переглянули презентацію «Чарівний світ казкаря», прослухали аудіо-книгу «Карлик Ніс», порозважалися під час вікторини «Кошик казок» під час якої долучилися і батьки користувачів, а також познайомилися з літературою книжкової виставки «Шедеври літературного світу».

«Шляхами подвигу»

вечір-спогад

Минають роки, відлітають у вічність…Виповнилось вже 72 роки з часу визволення нашої країни від німецько-фашистських окупантів. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, хто приніс на вівтар свободи найдорожче - життя.

До Дня пам’яті та примирення, 5 травня в бібліотеці-філії № 6 для дітей був проведений вечір-спогад «Шляхами подвигу» з учнями 5 та 6 класів приватного ліцею «Антей».

На свято завітав ветеран Другої світової війни, той, хто в воєнний час зустрів свою юність, дивлячись в очі смерті Онисім Михайлович Жук. З тремтінням у голосі ветеран поділився спогадами про ту страшну та криваву війну: «Як дорого коштує Перемога! Але ми все витримали – і перемогли. Перемогли тому, що захищали Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя».

 

Шановні ветерани! Ми щиро вітаємо Вас із святом! Ми, ваші нащадки, звертаємося до вас зі словами вдячності за вашу мужність і героїзм. Це ви зі своїми побратимами наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров’я і життя за мирне сьогодення.

«І все перекреслив урановий атом..»

година скорботи

У ніч на 26 квітня 1986 року сталася катастрофа, фатальні наслідки якої відчутно донині – вибух на Чорнобильській АЕС

З нагоди річниці аварії на ЧАЕС, 27 квітня бібліотекою-філією № 6 для дітей була проведена година скорботи «І все перекреслив урановий атом..» з учнями 8 класу НВК № 8.

Під час заходу голова громадської організації «Чорнобиль» Володимир Стоцький пригадав факти про катастрофу: «Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.».

 

Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС ліквідують досі. Щоб хоч якось знизити рівень радіації, на четвертому енергоблоці 29 листопада 2016 року побудовано новий саркофаг. Споруда прослужить 100 років і дасть змогу розібрати реактор, а потім "поховати" його частини.

«Давайте друзі разом природу берегти»

екологічна експедиція

19 квітня з нагоди відзначення Дня довкілля бібліотека філія № 6 для дітей провела екологічну експедицію «Давайте друзі разом природу берегти». На захід були запрошені учні 5-А класу ЗОШ № 5. Діти захоплено слухали цікаві факти про природу і відповідали на питання вікторини за що отримували солодкі призи. Також була представлена книжкова виставка «Планета у нас одна».

Мандрівка у невідоме «Космічні подорожі»

12 квітня 2017 року в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась мандрівка у невідоме «Космічні подорожі» з учнями 2-А класу НВК № 8.

Під час заходу дітей познайомились з святом «День космонавтики» та з першопрохідцями космосу; розширили свої знання про космос (сонячній системі, сузір'я); закріпили знання про те, що вони живуть на планеті Земля, а в космосі є інші планети; створили позитивний емоційний фон, атмосферу доброзичливості приймаючи участь у вікторині «Космічні загадки». Переглядаючи картинки у книгах з тематичної полички «Загадкове невідоме, таємниче» розвили уяву, фантазію і активність.

«Велич Вашого подвигу навіки в наших серцях!»

зустріч з членом міської ради ветеранів

23 березня бібліотекою-філією № 6 для дітей була проведена зустріч «Велич Вашого подвигу навіки в наших серцях!» учнів 8 класу СЗОШ-інтернату «Славутинка» з членом міської ради ветеранів, ветераном Збройних сил України полковником в запасі Анатолієм Бернадіним, який нагадав всім про події 73-ї давності. А саме, про визволення наших земель від німецько-фашистських загарбників. Анатолій Олександрович розповів про героїв того часу, як дорослих так і дітей які ціною власного життя наближали день визволення нашого міста. 

Ці події зобов’язують нас вшанувати не лише живих, але й пам’ятати імена жертв фашистської люті та території нашого міста та нашої країни.

«Книжкова галактика Сергія Пантюка»

зустріч-інтерв’ю

18 березня, бібліотекою-філією № 6 для дітей, був проведений захід «Книжкова галактика Сергія Пантюка». Відомий всім український письменник, ощасливив присутніх  не лише історією свого життя, а й прекрасними наповненими позитиву творами «Тимко і гелготунчик Шкода», «Неслухняники» та «Вінчі і Едісон». Сергій Дмитрович просто зачаровував дітей своїми розповідями про «бібліотечних привидів» і наповнив читальний зал дитячими криками та сміхом. Кожному присутньому захід приніс масу задоволення та гарний настрій.

НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - 2017

4 березня у бібліотеці-філії №6 відбувся І етап конкурсу «Найкращий читач Хмельниччини – 2017" для учнів 6-7 класів шкіл міста.

Найактивніші користувачі 6-х та 7-х класів спеціалізованої школи-інтернату "Славутинка", ліцею "Антей", ЗОШ № 5,12 та НВК № 8, 9 змагалися за звання найкращого читача бібліотеки. Під час заходу для розминки була проведена інтелектуальна вікторина, в якій учасники конкурсу прийняли активну участь. Журі справедливо оцінило ведення читацьких щоденників та власну розповідь дітей про улюблені прочитані книги.  

Всі учасники конкурсу були нагороджені дипломами за участь. Переможцями стали Аліса Столиця, учениця 6 класу, ліцею "Антей" та Вікторія Богуцька, учениця 7 класу, НВК №9, які були нагороджені дипломами та призами.

«Лірика Шевченка»

літературна подорож

З нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 1 березня  для учнів 7-Б класу, ЗОШ № 5 відбулась літературна подорож «Лірика Шевченка». Учні познайомилися з життєвим та творчим надбанням великого українського поета. 

До уваги юних користувачів було презентовано книжкову виставку «Слово Шевченка переживе віки»

Зустріч з МНС «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати»

22 лютого в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшла зустріч з працівником МЧС «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати» для учнів 4 класу ЗОШ-інтернат «Славутинка».

Під час заходу діти дізналися в яких випадках вогонь є другом, а в яких ворогом. Також пройшла невеличка інформінка коли вперше в Україні була сформована перша пожежна команда. 

Провідний інспектор Кам’янець-Подільського міського сектору ГУДСНС України в Хмельницькій області, старший лейтенант цивільного захисту Михайло Шарга провів цікаву і повчальну бесіду з правил пожежної безпеки, основні причини пожеж, правила поведінки під час пожежі, як користуватися вогнегасником, а також розглянули різні ситуації, які можуть трапитися при пожежі. Під час розповіді зав’язався цікавий діалог, діти проявили свої вміння і знання. Підсумком заходу, була проведена вікторина «Я знаю правила пожежної безпеки». Приємною згадкою буде фото напам’ять з пожежником та вогнегасниками.

Літературний лабіринт « У світі байки Леоніда Глібова »

До 190-річчя від дня народження Леоніда Глібова в бібліотеці пройшов літературний лабіринт « У світі байки Леоніда Глібова » для учнів 4-А класу, НВК № 8.

Учні мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про долю і величезний скарб творів відомого українського байкаря Леоніда Глібова. Діти цитували напам’ять його байки та презентували ілюстрації до творів. 

Талановитий поет та відомий байкар, творець дитячих загадок, улюбленець української дітвори – таким постає перед нами Леонід Глібов.

«Мені здається, що тільки сліпий не може не бачити того, як на життя людини впливає книжка»»

16 лютого в рамках проекту «Кам’янець читає дітям» в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшла зустріч з директором дитячої музичної школа ім. Ф. Ганіцького Ганною Касапчук. 

Ганна Володимирівна розповідала учням 5-А класу НВК № 8 про свою улюблену книгу французького письменника Гектора Мало «Без сім’ї». Цей твір вона прочитала ще в дитинстві. Вона поділилась спогадами про події, які описані в книзі, порадивши прочитати цей твір як дітям так і дорослим.

Фонтан бажань «Любов дає нам силу»

15 лютого з нагоди святкування Дня святого Валентина бібліотекою-філією № 6 для дітей було проведено Фонтан бажань «Любов дає нам силу». 

Запрошені учні 7-А класу ЗОШ № 5 коротко ознайомилися із історією походження цього свята та почули легенду про Валентина. Особливістю заходу був ряд конкурсів де всі бажаючі приймали участь і весело проводили час. Заключною частиною була презентація книжкової виставки «Love is ».

Година запитань та відповідей «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу»

В умовах становлення та розвитку незалежної Української держави не вщухає інтерес до нашої національної історії, до уроків та досвіду минулого.

9 лютого бібліотекою-філією № 6 для дітей до року Української революції 1917 – 1921 років була проведена година запитань та відповідей «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу» з учнями 8 класу СЗОШ-інтернату «Славутинка». На захід був запрошений кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного музею-заповіднику, викладач національного університету «Львівська політехніка» Ігор Олександрович Старенький.

Ігор Олександрович розповів про чергу подій Української революції 1917-1921 років, метою якої було політичне самовизначення українського народу у формі поновлення та захисту державності, про причини поразки та уроки української революції 1917-1921 рр. Особлива увага була звернена на історію нашого рідного міста під час подій Української революції.

Процес розбудови незалежної Української держави потребує узагальнення всього накопиченого українським народом досвіду, адже колізії сучасного державотворення в Україні багато в чому схожі з проблемами, які постали перед творцями української державності в період визвольних змагань 1917–1921 рр.

Історичний компас «Пісня-гімн – символ національної та державної величі»

17 січня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся історичний компас «Пісня-гімн – символ національної та державної величі» з учнями 3-В класу ЗОШ № 5.

Під час заходу діти дізналися про авторів гімну, а також поринули в історію самого написання, переглянувши презентацію "Гімн України та історія його створення". Також пройшло невеличке обговорення, діти висловлювали свої думки, чому саме ця пісня стала державним гімном України. Перевірили свої знання вікториною «Я патріот!» та виконали святкову пісню.

Наші партнери