Зустріч з Петром Гаврилюком

в рамках проекту «Кам’янець читає дітям»

20 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей в рамках проекту «Кам’янець читає дітям» відбулась зустріч учнів 10 класу НВК № 8 з заступником директора департаменту - начальником управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики міськради молодим і амбітним Петром Гаврилюком.

Петро Віталійович ділився враження про свою улюблену книгу «Інферно» сучасного американського автора Дена Брауна. Діти з захопленням слухали розповідь гостя, а також активно прийняли участь в обговоренні творчості Дена Брауна.

«Як Ви вважаєте чи в романі «Інферно» відображені події, які відбуваються сьогодні?», «Як читання вплинуло на вибір професії?», «Твори яких письменників Вам подобається читати?», «Коли Ви були школярем, які книги Вам подобались?», «Чи читаєте Ви своїм дітям і що саме?» ці та інші питання прозвучали під час діалогу з заступником директора гуманітарної політики міськради.

         Гарною порадою Петра Віталійовича було «Читай – формат не має значення» і читай завжди, це допоможе тобі в розвитку особистості та в виборі майбутньої професії.

«Україна понад усе»

тематичний вечір

12 жовтня бібліотекою-філією № 6 для дітей був проведений тематичний вечір «Україна понад усе» з учнями 8-А класу ЗОШ № 5. Вечір був присвячений Дню Захисника Вітчизни, яке святкуватиме 14 жовтня.

На захід був запрошений водій-сапер, який перебував в зоні АТО, солдат Павло Свідерський Кам'янець-Подільського Центру розмінування України. Під час зустрічі Павло Володимирович розповів дітям про нелегку і небезпечну службу сапера. Багато цікавих питань було задано гостю, але нажаль ніхто не зміг дати відповідь тільки на одне важливе питання «Коли закінчаться воєнні дії в зоні АТО?».

13 жовтня учні 9-Б та 10 класу ЗОШ № 5 також мали можливість поспілкуватися з воїном АТО Павлом Свідерським. 

Магерівські читання

Вшановуючи пам’ять відомого подільського письменника, члена Національної спілки письменників України Миколи Магери, 15 вересня бібліотекою-філією № 6 для дітей було проведено Магерівські читання «Охоронець рідного слова» з учнями 5-А класу НВК № 8. Під час заходу діти ознайомилися з біографією Миколи Магери та його творчістю. Цікавим для читачів стало ознайомлення з казками письменника, а особливо з казкою «Хоробрі з Хоробріших» уривки якої були зачитані користувачами.

«У країні дорожніх знаків»

гра-тренінг

14 вересня в бібліотеку-філію №6 для дітей завітали школярики 1-А класу НВК №8, які вперше познайомились з бібліотекою і стали її читачами.

Для юних і допитливих користувачів було проведено екскурсію по бібліотеці. Далі діти ознайомились з правилами дорожнього руху та безпекою поведінки на дорозі . Безпека дорожнього руху для юних пішоходів особливо є актуальною темою сьогодення, тому для школярів гра-тренінг «У країні дорожніх знаків»  пройшла у вигляді подорожі за правилами дорожнього руху, починаючи від їхнього будинку і дорогою до школи. Учні були поділені на 2 команди, кожна правильна відповідь згідно правил дорожнього руху давала команді зароблений бал. А перемогла звісно дружба, тому що одна команда доповнювала іншу і навпаки.

До заходу була підготовлена книжкова поличка «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай». На завершення діти переглянули лялькову виставу «Коза-дереза».

«Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе»

урок патріотизму

1 вересня для учнів 1 класу ЗОШ-інтернату «Славутинка» спільно з бібліотекою-філією № 6 для дітей було проведено урок патріотизму «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе». Вчитель молодших класів Віра Андрухова ознайомила дітей з історією створення нашої Батьківщини. Юні школярі жваво відповідали на питання вікторини «Світ моє України». Пікантністю заходу стала хвилинка-інформинка «10 цікавих фактів про Україну», де діти дізналися про найбільший літак, про перші викарбувані монети, про винаходи та інше. З захопленням діти гортали сторінки книг з книжкової полиці «Шляхами становлення України».

«Цікава країна знань»

мистецькі вихідні

27 серпня на передодні Дня знань, в рамках культурно-мистецьких вихідних бібліотекою-філією № 2 спільно з бібліотекою-філією № 6 для дітей в сквері «Гунські криниці» мешканці та гості нашого міста мали можливість відвідати книжкову карусель «Цікава країна знань».

Під час заходу була презентована книжкова виставка «Навчання. Знання. Освіта» де можна було ознайомитися з літературою різних галузей знань для школярів та молоді.

На виставці-експозиції «Безмежний світ творчості» були представлені роботи користувачів бібліотеки-філії № 6 для дітей з різної техніки виконання: модульне орігамі, вироби з природнього матеріалу, квілінг та інші.

На книжковій каруселі кожен відвідувач зміг знайти розвагу для себе.

Наймолодші прийняли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Здраствуй, школо!».

Перевірити свої знання, діти змогли прийнявши участь у вікторині «На книжкових островах: мандруємо разом». Під час розваг дітей, батькам був запропонований майстер-клас з розпису хною по тілу мехенді «Візерунок щастя і долі».

Активні учасники отримали солодкі призи.

 

«Бібліотека – світ нових можливостей»

         В рамках відзначення 25-ї річниці Дня Незалежності України, бібліотека-філія № 6 для дітей прийняла участь в Ярмарку соціальних ініціатив «Бібліотека – світ нових можливостей» та презентувала нову послугу соціального проекту Бібліоняня «БЕБІ-СІТТЕР»

Мистецькі вихідні

«В душі бринить струна єдина: родина, книга і дитина»

Цієї суботи, 16 липня, у сквері «Гунські криниці» відбулось свято «В душі бринить струна єдина: родина, книга і дитина» в рамках культурно-мистецьких заходів «Мистецькі вихідні в Кам’янці-Подільському». Діти та дорослі нашого міста мали чудову нагоду ознайомитися з літературою представленою на виставках «Моє дитинство» та «Країна щасливої сім’ї», якою можна скористатися, завітавши до бібліотек-філій №2 та №6 для дітей. Гарним доповненням свята була фотосушка «Чудова мить» Петра Ігнатьєва. Цікавим був конкурс з інсценівкою казкових героїв «Згадай казку»: «Ріпка» та «Курочка ряба». Свої таланти юні прихильники художньої книги проявили, втіливши свої фантазії у малюнок на асфальті «Книга дитинства».

«Мені потрібна любов та спілкування»

зустріч із фахівцем з соціальної роботи

Однією з актуальних проблем, які стоять перед сучасним українським суспільством є подолання і профілактика будь-яких проявів насильства щодо особистості. Практично кожна дитина хоч один раз зіштовхувалася з проявами жорстокості, тиску або насильства зі сторони своїх батьків чи однолітків. 

В читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей з читачами-учнями 7-Б класу ЗОШ № 5 відбулась зустріч з спеціалістом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Князєвою-Криворучко. Темою зустрічі було попередження насильства в сім’ї та серед однолітків «Мені потрібна любов та спілкування». Під час заходу був переглянутий мультфільм за казкою Ганса Крістіана Андерсена «Гидке каченя», відбулось діалог-спілкування дітей з визначенням видів насильства та його попередження. 

Акція "Книжкова хвиля"

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Тому традиційно і в бібліотеці-філії №6 пройшов цикл заходів під гаслом «Книжкова хвиля». Розпочалося свято з флеш-мобу «Як пройти в бібліотеку?» та розповсюдження флаєр-листків на водоймі «Гунські криниці». Продовження свята відбулося під стінами бібліотеки малюнком на асфальті «Ми діти твої, Україно», далі в бібліотеці відбулась екскурсія-презентація «Видавництва пропонують..»

Урок пам’яті «Відлуння пам’яті в наших серцях»

6 травня 2016 року, напередодні відзначення 71-ї річниці з Дня перемоги над фашистсько-німецькими загарбниками у бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено урок пам’яті «Відлуння пам’яті в наших серцях».  Учні 6, 7 та 8 класу ліцею «Антей» зустрілись з ветераном Великої Вітчизняної війни Жуком Онисімом Михайловичем. Учасник ВВв поділився з молодим поколінням спогадами про усі жахи війни, які йому довелось пережити. Під час зустрічі учні із захопленням слухали розповідь ветерана про їхні бойові подвиги, задавали цікаві питання та привітали ветерана квітами. Пам’ять про загиблих у Великій Вітчизняній війні героїв вшанували хвилиною мовчання.

«Війна в долі моєї родини»

урок мужності

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначатиме 9 травня. З цієї нагоди 28 квітня, у бібліотеці-філії №6 для дітей, було проведено урок мужності під назвою «Війна в долі моєї родини».

На захід був запрошений ветеран Другої світової війни – Онисім Михайлович Жук. Учні 3-А класу, НВК №8 не тільки уважно слухали розповідь про відважність героя, а й ставили цікаві запитання, розповідали про відлуння війни у своїх родинах, цитували вірші про війну та підготували музичний номер.

Метою заходу було виховувати в дітей повагу до людей, які відстоювали право за життя кожного з нас, прививати любов до своєї держави, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей.

До заходу було підготовлено книжкову поличку та проведено огляд літератури.

 

"Відлуння Чорнобиля"

година скорботи

20 квітня в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей учні 8 класу НВК № 8 зібралися згадати про трагедію віку — вибух на ЧАЕС, яка відбулася 26 квітня 30 років тому назад.

Розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища допоміг керівник міської громадської організації «Чорнобиль» Володимир Йосипович Стоцький. Він як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС зумів передати невимовний біль трагічної сторінки в історії України.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму.

«Природа – наш дім, бережімо його!»

екологічний турнір

14 квітня 2016 року юні читачі бібліотеки-філії № 6, учні 5 класу ЗОШ-інтернату «Славутинка» взяли участь в екологічному турнірі «Природа – наш дім, бережімо його!». На початку заходу відбулась коротка дискусія про природу як поняття, про екологічні проблеми, які виникають з розвитком цивілізації у сучасному житті. Після бесіди діти, поділившись на дві команди, змагались у вправності швидко та правильно відповідати на запитання, відгадувати загадки та розв’язувати кросворди. Учасники турніру із захопленням поринули у дивосвіт природи. Вони показали непоганий рівень знань та навички групової роботи.

"Найкращий читач Хмельниччини - 2016".

І тур обласного конкурсу

25 березня відбувся І тур обласного конкурсу "Найкращий читач Хмельниччини - 2016". У конкурсі приймали участь учні 6-7 класів, які є читачами нашої бібліотеки. Переможцями стали: Вікторія Чорнописька, НВК №8, 7 клас і Олена Рудницька, ЗОШ-інтернат "Славутинка", 6 клас, які продовжать боротьбу у наступному етапі. 
                                             Вітаємо переможців!

«Полеглим присвячується»

екскурс в історію

16 березня, напередодні 72-ї річниці визволення Кам'янця-Подільського від німецько-фашистських загарбників, у дитячій бібліотеці №6 відбувся екскурс у історію «Полеглім присвячується…». Все менше залишається ветеранів, які могли б розповісти про трагедії війни. Ми маємо пам'ятати жахіття Другої світової і передавати наступному поколінню. 

Учні 7-В класу СЗОШ № 5 здійснили екскурсію в історію з ветераном Збройних сил України, членом ради ветеранів міста Кам’янець-Подільського полковником у запасі Анатолієм Олександровичем Бернадіним. Під час зустрічі вихованці дізналися про вихід визволення нашого міста в течії Другої світової війни, про героїв, завдяки яким ми здобули перемогу. 

 «Живе й не вмирає Шевченкове слово» 

(до 170-річчя «Заповіту» та Дня народження Шевченка)

літературне рандеву

4 березня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулось літературне рандеву «Живе й не вмирає Шевченкове слово» (до 170 річчя «Заповіту» та Дня народження великого Кобзаря) .

Учні 2-В класу ЗОШ №5 мали можливість послухати розповідь бібліотекаря про долю і величезний скарб творів Тараса Шевченка, зокрема про перебування Шевченка на Поділлі, в Кам’янці-Подільському. Далі юні прихильники творчості Кобзаря цитували напам’ять його вірші та знаменитий твір «Заповіт» , розповідали про його життя і важку долю.

Метою заходу було виховувати в дітей любов до своєї держави через твори генія українського народу – Тараса Шевченка, ростити гідних юних патріотів незалежної України, свідомих, вихованих особистостей. Після заходу учні мали можливість ознайомитись з книжковою виставкою «Відкриваючи творчість генія».

«Лірика Шевченка»

літературна подорож 

І знову – березень…І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. Шевченка. Традиційно в дитячій бібліотеці № 6 відзначають річницю Великого Кобзаря. Сьогодні, 3 березня, до бібліотеки завітали учні 5 класу ЗОШ – інтернату «Славутинка» на літературну подорож «Лірика Шевченка». Під час подорожі діти дізналися про деякі цікаві епізоди з його дитинства, життя та творчості. Перевірити свої знання з творчості поета допоміг тест «З якого вірша ці рядки?», а також змагання «Шевченківська вікторина. Доля». 

Відкрити для себе багатогранну постать Кобзаря допоможе персональна виставка «Шевченкова криниця», яку організували працівники бібліотеки до 202-річниці з дня його народження. На ній експонуються твори геніального поета і розповіді про нього.

«Ні я жива, я буду вічно жити»

поетичний вернісаж 

Люди, як зорі, полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ Лесі Українки, образ ніжний і чистий. Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, робить її незатьмареною зіркою в очах нащадків.

Хто вам сказав, що я слабка,

Що я корюся долі?

Хіба тремтить моя рука

Чи пісня й думка кволі?

Леся Українка

Таким словами розпочався поетичний вернісаж «Ні я жива, я буду вічно жити» присвячений 145 - річчю від дня народження Л. Українки. Захід відбувся 24 лютого в бібліотеці-філії № 6 для дітей, для користувачів-учнів 3- 4 класів. Метою поетичного вернісажу було передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного. Під час заходу діти пригадали життєвий та творчий шлях поетеси; прийняли участь у вікторині «Ти себе Українкою звала» та у грі «З якого вірша ці рядки?», а також продекламували свої улюблені вірші Лесі Українки. Вогонь пісень Лесі Українки палає уже 145 років. Цей незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, за життя і несе зараз. Хай звучить слово Лесі і слово про Лесю.

виставка-хобі «Шедеври з паперу»

Не так давно серед наших людей з'явилось нове захоплення - орігамі. Орігамі — мистецтво складання паперу. Термін оріґамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків. Окремим напрямком у мистецтві орігамі виділяється модульне оригамі. Модульне орігамі являє собою особливу техніку створення об’ємних фігур з паперу.

Орігамі - ідеальний спосіб проведення дозвілля, а також це цікаво та просто. Значне місце орігамі займає в розвитку дитини: вчить різним прийомам роботи з папером; розвиває у дітей здатність працювати руками; вчить концентрації уваги; стимулює розвиток пам'яті; розвиває художній смак і творчі здібності дітей, активізує їхню уяву і фантазію.

Тому, 22 лютого в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей була презентована виставка-хобі «Шедеври з паперу» з модульного орігамі.

Якщо ви не знаєте, чим зайняти свого малюка або вам самим нудно, долучайтеся до світу паперових виробів. Це дуже захоплююче, а головне, недороге захоплення.

 

«Уклін Вам низький!»

зустріч з автором Людмилою Калашниковою 

17 лютого в читальному залі бібліотеки-філії № 6 для дітей відбулась зустріч учнів 7 класу НВК № 8 з Людмилою Калашниковою, авторкою книги «Уклін вам низький!». 

Ця книга будить у дітей прагнення знати більше про свою Батьківщину, познайомитись з побутом, звичаями, фольклором та традиціями українського народу. Авторка розповідає про минуле, але не забуває і про сучасність, виховуючи дітей і молодь в дусі патріотизму, національної та релігійної терпимості, глибокої поваги до історії рідної країни та її культури.

Наші партнери