«Найкращий читач Хмельниччини – 2015»

І етап обласного конкурсу 

24 березня в бібліотеці-філії №6 для дітей відбувся І етап обласного конкурсу «Найкращий читач Хмельниччини – 2015». Участь в конкурсі прийняли діти 6, 7, 8 класів шкіл нашого міста. Учасники розповідали про свою улюблену книгу, представили читацькі щоденники, а також підготували презентації та відеоролики.

Обирали найкращих: голова журі Курьян Л.В. (місцева поетеса, заступник керівника літературного об’єднання «Ліра»); члени журі: Бєлова Л.А.(бібліотекар ЗОШ №2), Богач Л.О. (бібліотекар І категорії бібліотеки-філії №6 для дітей), Бойко Ю.О.(журналіст газети «Ділове місто»); секретар Сєрова М.О. (методист Кам’янець-Подільської міської ЦБС).

Найкращими читачами бібліотеки стали: серед 6-х класів – учень 6-Б НВК №9 - Мельник Олег, серед 7-х класів - учениця школи-інтернат «Славутинка» - Касьян Даніела, серед 8-х класів – учениця 8-А НВК №9 - Боднар Юлія.

 

«Дитинство, опалене війною» 

зустріч з ветераном

19 березня, напередодні святкування Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників, в бібліотеці-філії №6 для дітей відбулась зустріч «Дитинство, опалене війною» учнів 6 – 7-х класів ЗОШ-інтернату «Славутинка» з ветераном Великої Вітчизняної війни підполковником Родіним Олексієм Федотовичем.

Під час зустрічі діти мали змогу поринути в минуле за допомогою історичного репортажу «Щоб усі пам’ятали».

Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав життя для щастя інших. Олексій Федотович розповів скільки витерпіла, зазнала людських втрат і руїн Україна, як мужньо боровся наш народ за Перемогу та наголосив на скільки важливо шанувати пам'ять про воїнів-визволителів, воїнів-захисників рідної землі, особливо в сьогоднішній час. Коли для нашої країни настало нове випробування.

Діти у захваті були від розповіді підполковника Родіна та з цікавістю задавали питання про події того часу.

Наприкінці зустрічі, учні подякували ветерану за відвагу та хоробрість та привітали його з наступаючим святом. Фотографія на згадку стане гарною пам’яткою про зустріч.

"Незвідані таємниці Кам'янця-Подільського"

краєзнавчий телепорт

Сучасна дитяча бібліотека покликана виховувати любов до рідного краю, національну гідність юних патріотів, а також допомагати молодим письменникам у популяризації власної творчості та розвивати творчі здібності дітей.

Кам’янець-Подільська міська бібліотека-філія №6 для дітей провела краєзнавчий телепорт «Незвідані таємниці Кам’янця - Подільського». 12 березня в читальному залі бібліотеки для учнів 1-Б класу ЗОШ №5 відбулася зустріч – презентація дитячої книжки «Важливе рішення» Насті Введенської.

Книга є не просто черговою казкою для дітей, а й новим освітньо-краєзнавчим проектом (керівник Сергій Володимирович Трасіух). У ній можна буде прочитати про цікаві об’єкти Кам’янця. Як розповідає сама авторка, планується видання цілої серії книг про «Пригоди пацючка Міхала» (саме він є головним героєм твору). Варто додати, що Настя Введенська є не тільки автором, а й ілюстратором своїх книг про пацючка.

Під час зустрічі – презентації, письменницею був проведений майстер-клас із виготовлення книжечки власноруч. Діти з радістю передали свої саморобні книжки воїнам, які знаходяться в зоні АТО.

Завдяки сучасній бібліотеці діти віртуально подорожували вулицями рідного міста разом з головним героєм, по завершення якої була представлена електронна версії книги «Важливе рішення» на сайт бібліотеки.

Кожному читачеві – і маленькому, і дорослому – неодмінно захочеться побувати у місті Кам’янець-Подільському, щоб на власні очі побачити чудове місто, в якому відбуваються неймовірні пригоди маленького пацючка та його друзів. І знайти свій Скарб!

Презентація книги Насті Введенської "Важливе рішення"

«Мудре і щире Тарасове слово»

літературний подіум 

10 березня, в бібліотеці-філії №6 для дітей, пройшов літературний подіум «Мудре і щире Тарасове слово». Захід відбувся в рамках обласного літературно-мистецького свята «Іду з дитинства до Тараса» та проведений з учнями ЗОШ №5, 4-А класу.

Бібліотекар ознайомила учнів із біографією та творчістю Т.Г. Шевченка,

зокрема його перебуванням на Поділлі та в Кам’янці-Подільському. Потім діти прийняли участь у конкурсі на кращого читця віршів та вікторині «Чи знаєш ти твори Т.Г. Шевченка?», прослухали пісню на слова вірша «Реве та стогне Дніпр широкий…» По закінченні заходу, учні мали можливість переглянути книжкову виставку «Шевченкова криниця».

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, але слово Шевченка і досі живе. Діти вивчають його творчість у школі, задумуються над його картинами, переспівують його пісні та думи, виконують його заповіти. 

Зустріч з учасником бойових дій

«Немає більшої любові, ніж та, коли положиш душу свою за друзів своїх»

15 лютого 1989 року, ступаючи із сином по мосту через Аму-Дар’ю, генерал Громов символізував цим переходом закінчення для радянських військових афганської війни.

Щороку в цей день ми схиляємо знамена над полеглими, за тих, що загинули, лунають скупі тости тих, хто вижив. Вони згадують військову дружбу, людську честь, мужність побратимів. Попри смерть, втрату друзів, пролиту кров, вони по – доброму пам’ятатимуть Афгані, який багато чого навчив їх.

11 лютого з нагоди вшанування пам’яті воїнів – інтернаціоналістів в дитячій бібліотеці – філії №6 пройшла зустріч вихованців 7 класу школи-інтернату «Славутинка» з учасником бойових дій в Афганістані, полковником в відставці Кудрею Володимиром Миколайовичем. Під час зустрічі учні школи - інтернату з тремтінням у душі передивилися презентацію, підготовлену Володимиром Миколайовичем, з якої дізнались про події та героїв цієї страшної війни. Будь-яка війна несе смерть. У війни холодні очі і своя безжальна арифметика. Ми повинні розумі трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх майже 700 тисяч.

Вона лишила наслідки і для України: не повернулося додому з війни 3360 воїнів; з них – 3280 загинуло, а 80 – пропало безвісти чи потрапило в полон, багато залишилися інвалідами. 13 кам’янчан повернулися додому до родичів у цинкових трунах.

Під час зустрічі учні передивилися відеоролік «НІХТО КРІМ НАС» про захисників донецького аеропорту в зоні АТО.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих не тільки в Афганістані, а і в зоні АТО.

Наші партнери