26 березня 1944 року м. Кам’янець-Подільський було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

 

А вже 1 квітня 1944 року відчиняє свої двері бібліотека для дорослих, на посаді завідуючою - Кречет Ніна Володимирівна. Бібліотека була розташована в приміщенні по вул. Резервуарній, 4 (пізніше - вул. Уральська). Книжок в бібліотеці майже не було і працівники на чолі із завідуючою почали збирати їх по всьому місту. Допомагали їм солдати Радянської армії, як робочою силою, так і машинами. Безумовно, ці книги були в жахливому стані, їх потрібно було чистити, сушити, клеїти. Цим і займались бібліотекарі та актив. На прохання міської ради почали приносити до бібліотеки книги і жителі міста.

 

А 30 травня 1944 року був виданий наказ по бібліотеці про переведення окремих працівників з бібліотеки №1 до дитячої. І з 1 квітня виплатити їм заробітну плату за рахунок дитячої бібліотеки.

 

Таким чином, датою утворення дитячої бібліотеки в місті Кам’янці-Подільському слід вважати 1 квітня 1944 року. Із звіту по дитячій бібліотеці за 1945 рік завідуючою дитячою бібліотекою була Кречет Ніна Володимирівна по сумісництву, адже вона очолювала бібліотеку для дорослих. В штаті дитячої бібліотеки працювали: Зикіна Ніна Антонівна, Ковалевська Олена Василівна.

 

В перший рік існування дитячої бібліотеки було зараховано 1700 читачів, до 16 років – 1640, книговидача становила 25394 книг. Було передплачено 7 газет і 4 журнали, на комплектування виділено – 2600 крб.

 

В 1951 році міська бібліотека для дорослих одержала нове приміщення, а дитяча - отримала додатково великий зал для читання та кімнату для фондів. Виділені кошти на ремонт та на придбання літератури, столів, стільців, дивану, штор. Штат бібліотеки – 3 чоловіки, а також було 42 книгоноші і 10 пересувок. За рік читачів було 3500, в тому числі до 16 років – 3150, яким видано 63000 книги. Урізноманітнилася масова робота з читачами, більше стало наочної агітації, були проведені читацькі конференції по книгах О. Муратова «Стожари», Л. Космодем’янської «Повість про Зою», М. Островського «Як гартувалася сталь» та інші.

 

В 1952 році штат бібліотеки складається з 4-х працівників, а читачами були учні шкіл міст з 1 по 10 клас та дошкільнята. Працювали окремо абонемент для молодших та старших класів і читальний зал. Періодичні видання та література в бібліотеці була різнопрофільною – з мистецтва, технічна, сільськогосподарська, природнича, суспільно-політична, дитяча, а також багато художньої. В бібліотеці створені каталоги, гарно оформлені картотеки, працювали пункти видачі книг у віддалених школах. Колектив бібліотеки підтримував тісні зв’язки з шкільними бібліотеками, разом готували масові заходи, діти охоче брали участь і просили підготувати щось нове. Пройшли цікаві зустрічі з дитячими письменниками І. Драчем, Г. Бойко.

 

В період з 1952 по 1966 роки завідуючою бібліотекою була Палєєва Євдокія Іванівна, а також працювали бібліотекарі за фахом – Свідер Надія Захарівна, Зазулінська Ангеліна Василівна, Рудцинська Ромуальда Карлівна, Туріянська Людмила Семенівна, Копистко Олена, Петрівна, Тарасенко Ема Сергіївна, Решитевська Софія Вікторівна, Шопіна Зінаїда Григорівна.

 

Пізніше бібліотеку очолила Проценко Галина Григорівна, прекрасний спеціаліст, з умінням організувати роботу, згуртувати колектив. Поруч з нею працювали Сокрутенко Людмила Євгенівна, Курян Людмила Василівна, Рибакова Людмила Миколаївна.

 

Завдяки наполегливості завідуючої відділом культури Белік Катерини Василівни дитяча бібліотека № 1 отримала велике приміщення, з центральним опаленням.

 

В 1974 році бібліотеки міста були об’єднані в централізовану систему, куди увійшли і бібліотеки для дорослих , і дитячі бібліотеки. З цього часу бібліотека для дітей №1 стає філіалом № 6 Кам’янець-Подільської ЦБС і виконує функції центральної дитячої бібліотеки. На той час в місті - 5 дитячих бібліотек.

 

З 1977 по 1993 роки бібліотеку очолює Шабанова Євгенія Пантелеймонівна. У 80-ті роки колектив бібліотеки приділяє багато уваги моральному та правовому вихованню учнів. Адже на базі бібліотеки працює школа передового досвіду з цього питання та створено клуб «Юний правознавець». На заняття клубу запрошуються спеціалісти різних професій: прокурор, адвокат, суддя, судмедексперт, працівник дитячої кімнати міліції.

 

Робота з питань краєзнавства у великій пошані, як бібліотекарів, так і читачів. Біля книжкових виставок «Мій рідний край», «Моя земля», «Ты наш, ты мой, ты дорог всем на свете» проводяться огляди літератури, вікторини, бесіди про історичне минуле рідного краю, про сучасність нашого міста. Запрошуючи працівників історичного музею, діти з цікавістю слухають їх розповіді про Устима Кармелюка, про Поділля в часи сурових випробувань.

 

При бібліотеці працює літературний гурток «Витоки», яким керує працівник читального залу Барабаш Людмила Тимофіївна. Його відвідувачі 0 діти, що займаються літературною творчістю. На засіданнях клубу, які проходять щомісячно, діти читають і обговорюють свої вірші, оповідання, дізнаються про новинки літератури, діляться своїми враженнями від прочитаного. Заняття проходять у різних формах: літературні години, бесіди, конкурси, вікторини, літературні вечори та ранки.

 

В 1988 році в бібліотеці створюється гурток «Книга і лялька», керівником якого є Шабанова Євгенія Пантелеймонівна. З великим ентузіазмом колектив підходить щодо проведення лялькових вистав, які з захопленням сприймаються дітьми. В читальному залі для старшокласників створюється клуб юних сердець «Що? Де? Коли?», який очолює Барабаш Людмила Тимофіївна.

 

З 1993 року очолює бібліотеку Жмуйда Ріта Григорівна. Поряд з нею працюють ветерани бібліотечної справи Шабанова Євгенія Пантелеймонівна, Барабаш Людмила Тимофіївна, та молоді спеціалісти Поджинська Тетяна Іванівна, Литвиненко Олеся Валеріївна. Цей дружній колектив проводить роботу з дітьми по вивченню історії нашого краю, по відродженню народних традицій та обрядів. Створюється кімната народознавства. Виховання дітей на народних традиціях проводиться спільно з музичною, художньою, хоровою школами та з Центром дитячої творчості.

 

З часом колектив бібліотеки змінюється, приходять нові молоді спеціалісти, такі як Цурик Людмили Олександрівна (1994 р.), згодом Пукас Тетяна Миколаївна (1996 р.), Фісунова Інна Володимирівна (1997 р.). Бібліотекарі вливаються в творчий колектив дитячої бібліотеки-філії № 6, і весь час сприяють її розвитку і задоволенню запитів і потреб читачів-дітей. А також популяризують літературу з різних галузей знань, рекламують нові надходження та періодичні видання.

 

В зв’язку недостатнім фінансування у країні бібліотекарі дитячої бібліотеки працюють на 0,75 ставки. А в 1996 році в бібліотеці вводяться платні послуги (оформлення реєстраційних документів, нічний абонемент, продовження строку користування та ін.).

 

В 2001 році проходить реорганізація бібліотечної системи, скорочується штат бібліотеки-філії № 6, завдяки якому, повні ставки повертаються, об’єднуються відділи. Тепер в бібліотеці працює: абонемент для дошкільнят та учнів 1-4 класів, читальний зал для дошкільнят та учнів 1-4 класів, абонемент для учнів 5-9 класів, читальний зал для учнів 5-9.

 

В 2002 році з приходом нової завідуючої Галенко Олени Миколаївни прийшли і нові ідеї. А так, як колектив складався лише з молодих спеціалістів: Кульчицької Оксани Анатоліївни, Долинчук Інни Володимирівни, Матвєєвої Людмили Олександрівни, ці ідеї були підхоплені та реалізовані. Колектив бібліотеки багато уваги приділяє вихованню патріотизмі та громадянства дітей, формуванню правових знань і культури, відродженню духовно-культурних традицій, історії та сучасного краю, популяризації літератури з різних галузей знань. Особливим попитом користується у читачів художня література та література краєзнавчого характеру.

 

В 2003 році фонд бібліотеки становив 35950 примірників документів. Основними джерелами поповнення були книжкова крамниця «Просвіта», Українська бібліотечна серія, дарчі видання та інші. В цьому року в бібліотеку надійшло газет – 6 назв, журналів – 9 назв, а також газет – 4 назви краєзнавчого характеру, за позабюджетні кошти та рекламні видання.

 

З 9 січня 2003 року за фінансової підтримки Держдепартаменту США та посольства США в Україні в рамках проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек» в бібліотеці-філії № 6 відкрито «Інтернет-центр», який налічує 2 комп’ютери. У центрі впродовж 1 год., кожна дитина, досягши 14 років і яка є читачем бібліотеки, має можливість здобути безкоштовно додаткову інформацію до навчального процесу. Грант розрахований на три роки. З відкриттям Інтернет-центру у бібліотеки з’явилися нові напрямки і завдання роботи. Так як з 2006 року комп’ютери перейшли у власність бібліотеки і в велася плата за користування мережі Інтернет, бібліотекарі працюють над питанням забезпечення вільного доступу дітей до інформаційного простору.


В 2010 року була розроблена і вступила в дію бібліотечна комплексна цільова програма "Юні таланти Кам'янеччини". Метою розробки і реалізації даної програми полягає у створенні умов для розвитку творчого потенціалу дітей шляхом популяризації кращих зразків творчих здібностей, як дітей так і дорослих.


У вересні 2011 року велика честь припала нашій бібліотеці, яка гостинно приймала учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних бібліотек для дітей "Бібліотека для дітей: нове бачення, нові орієнтири та соціальне партнерство".


В 2012 році бібліотека долучилася до Національного проекту "Україна читає дітям", в рамках якого створила власний "Кам'янець читає дітям". Основна ідея проекту полягає в тому , що відомі публічні люди читатимуть вголос книги дітям у бібліотеках, ділитимуться спогадами і враженнями про першу прочитану книгу, про улюблених героїв, які вплинули на їх життєвий та професійний вибір.


В 2012 році бібліотека-філія №6 для дітей зайняла 1-е місце в обласному огляді-конкурсі "Краща дитяча бібліотека року". 


В жовтні 2012 року в бібліотеці почав працювати Пункт безкоштовного доступу до мережі Інтернет, завдяки перемозі у програмі "Бібліоміст". В 2013 році був створений сайт бібліотеки. 


Наші партнери