Літературна феєрія

«Святий Миколай благословить весь край»

Найулюбленіше свято дітей – свято Миколая. Його святкують в Україні 19 грудня. Діти з нетерпінням чекають щедрого Миколая, пишуть йому листи, вивчають вірші, співають пісні. Святий Миколай щороку приходить у кожну хатину і обдаровує кожну дитину. Він любить усіх людей, та найбільше слухняних і добрих дітей. Любі діти! Пропонуємо до Вашої уваги літературну феєрію «Святий Миколай благословить весь край».

Виховна година «Булінг – мій світ без насильства»

Булінг – це ситуація, яка може статися з кожним. Головне – не бути байдужим, ні батькам, ні однокласникам. Він впливає на всіх, хто бере в ньому участь або спостерігає, та має наслідки в майбутньому житті. Що таке «булінг» та як не опинитися в цій ситуації допоможе презентація «Булінг – мій світ без насильства».

Правова мозаїка «Як я знаю свої права та обов'язки»

Кожен із вас – це цілий світ з притаманними тільки йому рисами. Щодня ви йдете в садочок, до школи, маєте дім, сім’ю, вчителів, друзів. Ви говорите по-різному, по-різному думаєте і висловлюєтеся, мирно живите, іноді сперечаєтеся, але завжди повинні пам’ятати, що всі люди на землі мають однакові права. Кожен із вас повинен знати свої права і вміти ними користуватися. Отже, мерщій вивчати свої права! Але й не забувати ще й про обов’язки.

Інформинка «Богдан Хмельницький у народній пам’яті»

Козацтво – то світла сторінка у книзі, що наші діди написали шаблями. Першим з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул Гетьмана, був Богдан Хмельницький – видатний український військовий, політичний діяч та один з лідерів Національно-визвольної революції 1648-1657 рр.

 

Бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує Вашій увазі інформинку до 425-річчя від дня народження «Богдан Хмельницький у народній пам’яті».

Книжкова інсталяція «Запали свічку пам’яті!»

На теренах України література з максимальним відображенням трагедії голодомору 1932-1933 років починає з'являтися вже в роки перебудови. Оповідання, повісті, що базувалися на автобіографічних спогадах-враженнях, шокували читачів щирою правдою. До Дня пам’яті жертв Голодомору бібліотека-філія № 6 для дітей презентує книжкову інсталяцію «Запали свічку пам’яті!». Вшановуючи пам'ять померлих та усіх, хто зазнав голодомору, українська література художнім словом підтверджує свідчення очевидців, що зафіксовані в документах, показує, якими були ці жахливі роки. Це як контрольне нагадування про осмислення майбутнього України.

 

 

Подорож «Середньовічна казка - Кам'янець-Подільський»

Дорогі друзі! Давайте з вами вирушимо у мандри по своєму місту. Беремо ковдру, чашку з чаєм, вмощуємо зручніше. І гайда у подорож «Середньовічна казка - Кам'янець-Подільський».

Віртуальна мандрівка «Пригоди лицаря Сірожки»

Кам’янець-Подільський завжди славився особливою творчою атмосферою. Як стверджують самі ж митці, це ідеальне місце для тих, хто не уявляє свого життя без творчості. Сьогодні, вашу увагу хочемо привернути до серії книги про «Лицаря Сірожку» дитячого письменника-казкаря, талановитого художника, який своїми оповідками та малюнками розфарбовує навколишній світ у барвисті кольори – Сергія Боднара. 

Вирушимо у мандрівку разом з непосидючим, енергійним вигадником та фантазером Сірожкою, який мріяв стати лицарем.

Віртуальна інформина «Підступна нікотинія»

Цього року, 19 листопада, в третій четвер листопада, відзначається Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day). Він був встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб.

Під час віртуальної інформини «Підступна нікотинія» ви дізнаєтесь про шкідливі наслідки згубної звички та засвоїти, що за захоплення курінням доводиться платити занадто дорого, так як разом з тютюном курці поступово «викурюють» найдорожче – своє здоров’я. Також зрозуміти, що хвороби, викликані курінням, підкрадаються тихо та  непомітно, і повернути людині здоров’я дуже важко, а в ряді випадків, на жаль, неможливо.

 

В кінці зробити загальний висновок: найкраще – не починати палити. А тим хто палить – кинути! Покликати на допомогу свою силу волі. Розумне чергування праці і відпочинку, раціональне харчування, заняття спортом, цікаве і захопливе проведення дозвілля, відмова від куріння збережуть і зміцнять  здоров’я, продовжать працездатність та активну творчу діяльність. Здоров’я треба берегти, а не розчиняти його в тютюновому димі.

Мистецький колаж «Маруся Чурай –пісенне диво України»

Цього року виповнюється 395 років з дня народження Марусі Чурай. Хоч навколо її постаті більше домислів, ніж достовірних фактів, Чураївна стала ще одним жіночим образом, як у свій час княгиня Ольга, Настя Лісовська…, легендою, без якої Україна не мала б сили духу. Адже силу до боротьби з ворогом чоловіки черпають саме в жінці. Жінка – це завжди муза, це пісня, це душа.

Історичний екскурс

«Подільський Робін Гуд – Устим Кармелюк»

На стрімкій скелі, здіймаючись високо вгору, стоїть найвища башта старовинної Кам'янець-Подільської фортеці – башта Кармалюка. На башті вмурована меморіальна дошка: профіль непокірного й гордого ватажка селянського руху проти кріпацтва на подільській землі та напис «Устим Кармалюк». Тут, в цій кам'яній башті, що колись звалась Папською, закутого в кайдани, тричі ув'язнювали Кармалюка з побратимами. Та ніщо не могло стримати волі народу до боротьби за краще майбутнє: ні товсті кам'яні мури, ні залізні кайдани, ні вартові-караульні. Не раз тікав Кармалюк з побратимами, не раз горіли панські маєтки і тряслись шляхтичі від страху перед народною відплатою.

 Устим Кармелюк – народний герой, про якого складено пісні та легенди. Певно немає в Україні такої людини, яка б не чула, у своєму житті, про славного рятівника бідних і знедолених. До 185-річчя від загибелі відважного месника Устима Кармелюка представляємо історичний екскурс «Подільський Робін Гуд – Устим Кармелюк».

Екскурс в історію «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні»

Щорічно 28 жовтня відзначається день вигнання нацистських окупантів із України. Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

Інформаційний репортаж «Книга чи комп’ютер»

На початку ХХ століття книга і комп’ютер – найавторитетніші джерела інформації. Вміння вибирати книгу чи знаходити інформацію за допомогою комп’ютера – це справжнє мистецтво. З якого джерела краще отримати інформацію? Чи залишиться друкована книга у майбутньому? Ці та інші питання розкриває інформаційний репортаж «Книга чи комп’ютер», який був представлений 20 жовтня.

Зустріч з Валентином Говоруном

Продовжуємо знайомитись з письменниками-краєзнавцями на платформі ZOOM. 19 жовтня відбулась цікава, змістовна та поетична зустріч з Валентином Говоруном.

Майстер-клас зі створення вітальної листівки

14 жовтня, відзначається День захисника України. Ми пропонуємо вашій увазі майстер-клас зі створення вітальної листівки з власноруч написаними привітаннями для своїх татусів, старших братів, воїнів.

Презентація проєкту «Спогади лягли на сторінки. Микола Мачкіський та його життя»

8 жовтня відбулась презентація проєкту «Спогади лягли на сторінки. Микола Мачкіський та його життя», яку організувала Обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка спільно з обласним літературним музеєм. Під час презентації Микола Антонович ділився з нами спогадами про зустрічі з відомими людьми, які зустрілися на його життєвому шляху та лягли в основу книги-спогадів «Древо триєдине». 

...А колектив нашої бібліотеки згадав про зустрічі, які відбувались з цим чудовим письменником. Ми пишаємося тим, що особисто знайомі з Миколою Мачківським. Здоров’я Вам та творчого натхнення!!!

Онлайн-вікторина «Правила дорожні – не слова порожні»

Любі діти! Чи всі ви знаєте правила дорожнього руху? Давайте разом пригадаймо основні з них, адже це є безпека вашого життя! Пропонуємо вам переглянути онлайн-вікторину «Правила дорожні – не слова порожні».

Онлайн-екскурсія «Бібліотека – твоя територія!»

Шановні колеги та користувачі бібліотеки!

Запрошуємо Вас переглянути онлайн-екскурсію «Бібліотека – твоя територія!»

Наші партнери