Літературна мозаїка «На крилах казок Г. Х. Андерсена»

1 квітня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася літературна мозаїка «На крилах казок Г. Х. Андерсена», присвячена до Дня дитячої книги. Міжнародний день дитячої книги відзначається 2 квітня, починаючи з 1967 року за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги. Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена. Захід відбувся з користувачами молодшого шкільного віку. Діти мали можливість ознайомитись з життям та творчістю великого датського казкаря Г. Х. Андерсена, також відповідали на запитання вікторини, називали улюблені казки та характеризували героїв з казок, відгадували тести та цитували уривки казок.

31 березня під час арт-терапії, дітки створювали «Долоньки радості» та малювали малюнки власного обличчя: «Як я виглядаю, коли я щасливий». Малювали та створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Творчий журнал «Історії невидимого світу»

30 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання відбувся творчий журнал «Історії невидимого світу». Фантастичні казки Василя Королева-Старого подібні до народних казок. Наші читачі дізналися, які має свої особливості літературна казка, що відрізняють її від народної. Читач бачить те, що відбувається, очима автора, який ділиться з нами життєвими спостереженнями. Так, мудрий погляд Королева-Старого на життя вчить юних читачів справедливо оцінювати вчинки казкових героїв, розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті. Василь Королів-Старий, пишучи про нечисту силу, мав чисті й світлі думки про людей, проймався їхніми болями й радощами, показав, що всі вони, казкові герої, є добрими, а не злими.

Відкриття Всеукраїнського тиждня дитячого читання

Наприкінці березня в усіх дитячих бібліотеках країни традиційно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. 27 березня в дитячих бібліотеках Кам'янець-Подільської МЦБС стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Урочисте відкриття відбулося в бібліотеці-філії № 6. Це чудова нагода для наших маленьких читачів поглибити свої знання, розвинути фантазію та отримати величезну порцію задоволення від читання.

Один з найважливіших елементів заходу – виставка дитячих книжок «Читаюча дитина – читаюча країна», де представлені кращі книжки для дітей різного віку та інтересів. Тут є все – від казок до науково-популярних книг та пригодницьких романів. 

Свої знання та ерудицію проявили учасники команд «Чомучки» та «Всезнайки» під час вікторин та конкурсів: «Відгадай, якщо зможеш!», «З якої казки?», «Відгадай казкового героя», «Від кого телеграма?», «З якої казки ці речі?». Свою творчість команди проявили намалювавши символ мудрості – Сову. На завершення відкриття тижня, працівники бібліотеки провели для користувачів майстер-клас з виготовлення книжкової закладки «Котик». 

Літературні посиденьки «Сашко Лірник і його казки»

17 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулись чудові літературні посиденьки «Сашко Лірник і його казки» в рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen».

Лірник Сашко є сьогодні одним з найбільш відомих складачів та оповідачів казок в Україні. Йому вдалося відродити зниклий уже жанр розмовної оповіді, який він називає «українська химерна казка». Автор переказує уже відомі твори та легенди, а також створює власні. Саме за гарну розповідь люблять Лірника Сашка і діти, і дорослі. Для дітей його казки – як яскраві живі картинки, а для дорослих – як пізнавальні скарбниці, з яких можна багато про що дізнатися чи пригадати. 

Зустріч з письменницею Лесею Ворониною

17 березня відбулася зустріч шестикласників ліцею №5 з дитячою письменницею Лесею Ворониною в рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen». Під час зустрічі письменниця розповіла про історію створення відомої серії книг «ТТБ», перша частина якої вивчається за шкільною програмою, та презентувала свою книгу «Сни Ганса Християна» - фантазію казок Андерсена, чудові ілюстрації до якої намалювала Катерина Штанко.

А 18 березня відбулась зустріч з Лесею Ворониною в рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen» з користувачами в бібліотеці-філії № 6 для дітей.

Зустріч «Вірний друг на захисті держави»

15 березня військовослужбовці частини разом із собакою Патріком завітали до дітей на захід «Вірний друг на захисті держави», щоб донести школярам, що нашу Батьківщину від російських окупантів боронять не лише мужні захисники та захисниці, а й службові собаки не стоять осторонь у цій війні. Вражені та щасливі першокласники ліцею № 8  ще довго не хотіли відпускали військових, грали з Патріком , фотографувались, задавали питання та висловлювали слова щирої вдячності. Діти були в захваті від зустрічі. 

14 березня на екскурсію до бібліотеки завітали діти з Донецької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Сьогодні, як ніколи кожному з нас, після двох повітряних тривог потрібно було заспокоїтися. Для таких ситуацій вже давно винайдені спеціальні антистрес-іграшки, які можна переминати в руках, тим самим розслабляючись, тим паче якщо вони зроблені власноруч. 

10 березня під час арт-терапії дітки створювали «Птаха моєї сили». Малюємо та створюємо разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

«Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття»

9 березня з нагоди відзначення 209-і річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в бібліотеці-філії 6 для дітей відбулася літературна година: «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття». На захід завітали школярики 1 класу ліцею № 2. Діти дізналися про життя і творчий шлях поета, прийняли участь у вікторині та цитували поезії великого Кобзаря. На завершення заходу учні створили майстерку «Червона калина».

4 березня, в рамках діяльності проєкту «Бебі-сіттер», відбулося наступне заняття з дітьми, а саме майстер-клас з виготовлення листівки: «Привітаю маму з святом». Діти проявили творчий підхід до виготовлення листівки, адже подарунок, зроблений власними руками дитини, найкращий для матусі, бабусі чи сестрички. 

На арт-терапії 3 березня створювали «Весняний букет з секретними побажаннями». Малюємо та створюємо разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

 

Літературна подорож «Бережемо наш скарб – рідну мову»

Міжнародний день рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого. Сьогодні до нас завітали учні 4-А класу ліцею №8 на літературну подорож «Бережемо наш скарб – рідну мову». Діти ознайомилися з історією свята, цитували вірші, відгадували загадки, продовжували прислів'я. А на завершення виготовили майстерку «Червона калина» як національний символ, адже «Без калини – немає України».

Патріотичний екскурс «Гідності хай промінь не згасає!»

День Героїв Небесної Сотні – пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Переглянувши патріотичний екскурс «Гідності хай промінь не згасає!» згадаємо та вшануємо пам'ять Героїв.

17 лютого на арт-терапії тема заняття «Ми всі різні, але об'єднує нас Україна», малювали та створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

10 лютого у нас арт-терапія: дітки навчалися любові до себе та до всіх інших. Ось такі чудові прояви любові  наших діток у їх творчості. Працюємо разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Зустріч «Вірний друг на захисті держави»

9 лютого до бібліотеки-філії № 6 для дітей завітали військовослужбовці частини разом із собакою Патріком на зустріч «Вірний друг на захисті держави» з учнями 2-Б класу ліцею №12. Кінологи розповіли школярам, що нашу Батьківщину від російських окупантів боронять не лише мужні захисники та захисниці, а й чотирилапі помічники - службові собаки. Діти розпитували про особливості професії кінолога, яке місце і роль службових собак у війні, які вони виконують бойові завдання, про їхню амуніцію. Також воїни розповіли про характери своїх чотирилапих підопічних, їхню поведінку та особливості дресирування. Радість, захоплення, щастя – такі емоції були у маленьких ліцеїстів.

Інформинка «Вітаміни всім потрібні»

9 лютого в бібліотеці філії № 6 для дітей відбулась інформинка «Вітаміни всім потрібні». Корисні речовини забезпечують нас не тільки енергією, але і будівельним матеріалом для зростання і виправлення пошкодженого організму. Діти нагадали про вітаміни та їх значення для здоров’я людини, щоб кістки були міцними, щоб зір гострим та імунітет стійким. Поспілкувались про правила харчування та як впливає вживання фруктів та овочів на організм. Знання, отримані на інформинці, можуть бути корисні для здоров’я; допоможуть правильно харчуватися; менше хворіти, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я.

3 лютого у нас арт-терапія: дітки навчалися товаришувати та виготовляли сервіз для друзів Помогайко разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

27 січня під час арт-терапії дітки створювали светрика та презентували його разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Виховний репортаж «Безпечна дорога до школи»

27 січня для дітей з Харківської області був проведений виховний репортаж «Безпечна дорога до школи» щодо безпеки дорожнього руху та попередження травматизму під час дорожньо-транспортних пригод. Разом з дітьми обговорювали такі питання: безпека біля власної оселі, умови безпечного переходу вулиці та, що таке світловідбивні елементи. Знання правил дорожнього руху та поведінки на вулиці виховує спостережливість, обережність, самостійність та впевненість у собі.

Патріотична година «Моя Україна – соборна держава»

Напередодні державного свята, яке відзначається щороку 22 січня - День Соборності і Свободи України, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулась патріотична година «Моя Україна – соборна держава» з учнями 3-Б класу ліцею № 8. Юні читачі активно прийняли участь у обговоренні національних святинь, цитували напам’ять вірші про Україну, відповідали на запитання вікторини. Також діти створювали своїми руками янголятко, як символ доброти, свободи і єдності.

20 січня під час арт-терапії створювали «Помагайко моєї впевненості» разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Арт-терапія:для дітей: зимові розваги для радості та здоров'я. 13 січня разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Зимові фантазії у бібліотеці продовжуються. Після прочитання книг можна відвідати святкову майстерку. 5 січня в бібліотеці – філії № 6 для дітей відбулася майстерка «Зимові візерунки». Використовуючи декоративні матеріали та елементи різдвяного декору, діти створили об’ємну аплікацію зимової хатинки. Завдяки фантазії та чудовому святковому настрою кожен отримав свою, унікальну зимову композицію.

Наші партнери