23 грудня під час арт-терапії дітки створювали «Різдвяний чобіток для Помагайка» разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Напередодні зимових канікул, 20 грудня, до нас завітали школярики 2-А класу ліцею № 8. Вони прийшли поміняти книжечки, щоб на канікули мати змогу дізнатися багато цікавого. Далі юні читайлики створювали майстерку – новорічну іграшку «Ялинка». Діти проявили свою творчість у виготовленні виробу, адже дитяча бібліотека пропонує нашим читачам улюблені книжечки в поєднанні з цікавим дозвіллям.

Улюблена пора дітей – різдвяні свята та новорічні іграшки. Новорічна ялинка – це втілення свята, яскравих емоцій та щастя. І чи не найперше місце у створенні чарівної атмосфери займають ялинкові прикраси. А що може бути краще за новорічну іграшку, створену руками дитини. 19 грудня діти отримали незабутні враження, чудовий настрій та подарунок у вигляді власноруч зробленої ялинкової іграшки.

16 грудня у нас арт-терапія: робота над подоланням страху темряви та страху поганих снів «Ковдра кольорових снів». Створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

День Святого Миколая одне з зимових свят, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі та замовляють подарунки під ялинку. В бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася 16 грудня літературна мозаїка «Розкажу я Миколаю яку мрію маю». В процесі спілкування діти дізнались про походження цього свята, про добрі вчинки Святого Миколая і особливу прихильність та любов до всіх дітей на Землі. Діти розповідали свої власні історії, пов'язані зі святом Миколая та відгадували загадки. 

В Україні щороку, починаючи з 2008 року, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини. В рамках тижня 15 грудня відбулась виховна бесіда «Права людини у вільній країні». Під час бесіди дітей ознайомили з Конвенцією ООН про права дитини та міжнародними документами з прав людини, підкреслюючи важливість знання прав особистості та наголосили, що в світі існує окремий день присвячений правам людини - це 10 грудня - Всесвітній день прав людини. 

Традиційно у грудні в Україні відбувається Всеукраїнський тиждень права. Наша бібліотека долучилася до тижня права та 14 грудня провела правовий калейдоскоп «Я дитина! Я теж маю право!» з учнями 4-А класу ліцею № 5. Під час заходу діти ознайомились «Права дитини на основі «Конвенції про права дитини» презентація. Під час гри «Впіймай право за хвіст», вікторини «Нехтування обов’язками – негативні наслідки для дитини», гри «Різнокольорова квітка» учні розширили свої знання про їхні особисті права, а також про свої обов’язки, що їх необхідно не лише знати, але й сумлінно виконувати.

«Навчаємось товаришувати разом з друзями Помагайка» під такою назвою 2 грудня пройшло заняття з арт-терапії разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Кожна людина впродовж свого життя проходить своїми, іноді тернистими шляхами. Життєві стежки філософа, мислителя, педагога і поета Григорія Сковороди були нелегкими, але й сповненими цікавих вражень. 2 грудня, напередодні 300 річчя від дня народження, під час інформаційного диліжансу «Людина, мислитель, поет» учні 9-х класів ліцею 8 разом з бібліотекарем помандрували у ті далекі часи стежками життя Григорія Сковороди. Подорож відбулася за віхами життєвого та творчого шляху видатного українського діяча, а саме: стежка перша «Чорнухинська. Дитинство», стежка друга «Києво-Могилянська Академія. Подорож до Європи», стежка третя «Переяславська. Харківська. Творча», стежка четверта «Філософська» та «Остання стежка Григорія Сковороди». Крилаті вислови Григорія Савича вчать нас життєвої мудрості. Читачі напам’ять зачитували афоризми філософа та активно прийняли участь у вікторині наприкінці заходу.

Спадщина Григорія Савича Сковороди є дійсно цінним надбанням української національної культури. Видатний просвітитель Григорій Сковорода своєю творчістю і сьогодні залишається разом з народом. Хай світлою і невмирущою буде пам'ять величного філософа України! 

26 листопада наші юні користувачі, дорослішали. На майстерці «Набір ділової людини» вони створювали для себе особисто гаманець та записничок. Роботи вийшли чудові! Дякую усім за творчий підхід, гарну роботу та спілкування.

 До Дня пам’яті жертв Голодомору бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує презентацію «Чорна сповідь нашого народу». І в тому, що сьогодні про цю трагедію знають у всьому цивілізованому світі, у багатьох країнах, та Голодомор визнали геноцидом українського народу, є заслуга людей, які почали говорити про нього правду ще багато десятиліть тому. Та страшна сторінка нашої історії ніколи не повинна повторитися. Саме сучасному поколінню судилося відстояти право свого народу на цивілізоване життя, на власну сильну державу, на майбутнє, про яке завжди мріяли українці.

25 листопада у нас арт-терапія «Джерело світла: всередині та зовні нас». Створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

22 листопада для учнів 2-Б класу ліцею № 8 була проведена майстерка «Бджілка», яка допоможе дітям бути впевненими у собі та покращувати настрій.

18 листопада у нас арт-терапія «Помагайко дарує радість». Створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості. 

14 листопада виповнюється 115 років від дня народження Астрід Емілії Ліндгрен (1907-2002), шведської письменниці-казкарки. Астрід Ліндгрен є авторкою чудових, просякнутих гумором творів для дітей: «Пеппі Довгапанчоха», «Міо, мій Міо», «Три повісті про Малого і Карлсона, що живе на даху» та ін. Саме тому в бібліотеці-філії № 6 для дітей, відбулася казкова мозаїка «Неперевершена фантазерка та витівниця – Астрід Ліндгрен». Діти мали змогу познайомитись з її біографією та творчістю, а також прийняти участь в казковій вікторині «Герої великої казкарки». Далі юні читачі зачитували уривки кумедних історій з творів Астрід Ліндгрен та називали улюблених героїв. Астрід Ліндгрен була не просто відомою дитячою письменницею, а й дуже шанованою людиною. Вона жила згідно зі своїми переконаннями, завдяки чому стала предметом захоплення дітей і дорослих й поваги як у Швеції, так і поза її межами, чиї книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані більше ніж у 100 країнах. Пам'ятник Астрід Ліндґрен знаходиться у місті Стокгольм недалеко від дитячого музею казок Юнібакена або парку розваг «Світ Астрід Ліндгрен».

11 листопада у нас арт-терапія «Емоційна стабілізація дитини через створення мушлі для равлика». Створюємо разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

В бібліотеці-філії №6, для учнів молодшого шкільного віку з Першої приватної гімназії 28 жовтня відбувся урок патріотизму «Допоки пам'ять в серці не згасає». В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни. Пам’ятаємо тих, хто в тилу ворога самовідданою працею наближав перемогу, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Хвилиною мовчання учні вшанували полеглих ветеранів Другої світової війни, а також згадали наших воїнів, які зараз виборюють незалежність України.

28 жовтня арт-терапія «Кактус, що вміє захищатись та товаришувати!». Створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

21 жовтня спілкуємося на арт-просторі разом з Центр дитячої та юнацької творчості та ПК «Сатурн».

В суботу, 15 жовтня, свій вихідний проводимо у бібліотеці.

14 жовтня в бібліотеці арт-терапія «Їжачок – захисник». Створюємо разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

14 жовтня Україна відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. 13жовтня у бібліотеці - екскурс в історію України, спілкування, перегляд книг, та творча майстерка «Янгол- охоронець».

Осінні кольори у бібліотеці 12 жовтня. Читаємо і створюємо!

7 жовтня у нас арт-терапія «Внутрішня сила дитини через їжачка». Малювали та створювали разом з Центром дитячої та юнацької творчості.

Одна з вічних проблем нашого суспільства – сміття. Як би ми не прибирали, відходи все одно є і будуть. Тому замислилась, а може домашній непотріб можна якось використати… щоб було і гарно, і цікаво, і в господарстві згодилось…6 жовтня користувачі бібліотеки-філії № 6 для дітей з інформинки «Друге життя пластикових пляшок» дізнались що можна робити з пластиковими пляшками після їх використання, яка відбулась 6 жовтня. Під час заходу дітям було запропоновано багато ідей використання пластикових пляшок: це і предмети домашнього вжитку (дешеві ємності для води й рідин, совок для сипучих), і посуд, і елементи декору для присадибної ділянки, і годівниці для птахів чи домашніх тварин, і гантелі (насипати піску). Для дітей – радість, а для батьків – втіха та користь!

Наші партнери