27 грудня до бібліотеки завітали діти з м. Конотоп Сумської області. Бібліотекар познайомила з сучасною підлітковою літературою та книгами, які були екранізовані. А також на майстерці "Антистрес" виготовили кожен свою іграшку.

22 грудня психологи з Центру дитячої та юнацької творчості продовжують курс занять «Розвиток емоційного інтелекту». Діти на занятті створювали «Гніздечко моїх емоцій».

Привітати свою родину зі святом має бажання кожна дитина. 21 грудня Учні 2-Б класу ліцей № 8 відвідали майстер-клас "Новорічна листівка" та проявили свою творчу майстерність. А на зимові канікули взяли книжечки почитати.

21 грудня до нашої бібліотеки завітали діти з Новоушицької громади в рамках програми "Діти війни". Відвідини до храму книг були цікаві, різноманітні та захоплюючі. Діти познайомились з цікавими фактами про життя та творчість письменниці Марка Вовчка, переглянули книги за різними темами та зробили іграшку "Антистрес".

15 грудня психологи з Центру дитячої та юнацької творчості розпочали курс занять «Розвиток емоційного інтелекту» для нової групи дітей. Сьогодні заняття було присвячене «Космос моїх емоцій», де діти зрозуміли, що всі емоції корисні.

Майстер-клас «Світ казкових чудес»

Існує традиція на Новорічні та Різдвяні свята вивішувати новорічні чобітки або шкарпетки на камін чи сходи. Різдво це прекрасне свято для креативних та творчих людей, адже скільки багато подарунків можна виготовити своїми руками: новорічний чобіток, новорічна іграшка, новорічний декор...

 

14 грудня ми в бібліотеці займалися підготовкою до свята, під час майстер-класу «Світ казкових чудес», разом з дітьми, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни» з Донецької області. А під час екскурсії підлітки дізналися про роботу бібліотеки та мали чудову нагоду познайомитися з літературними новинками.

Після уроків до бібліотеки! 13 грудня читали, спілкувалися та створювали святкові новорічні прикраси.

Народознавчий калейдоскоп «Зимові свята на порозі»

8 грудня до бібліотеки завітали учні 3 класу ліцею № 2 ім. Т. Г. Шевченка на народознавчий калейдоскоп «Зимові свята на порозі». В процесі спілкування діти розповідали про низку зимових свят, згадали Святого Миколая, а також Різдво та інші свята зимового циклу. Учні активно залучились до заходу, вивчаючи традиції нашого народу, розповідали, як вони святкують у своїй родині, також відгадували загадки на зимову тематику та ознайомились з книжковою виставкою. А святкова ялинка з паперу та картону, виготовлена під час майстер-класу, стала чудовим завершення заходу.

Правовий урок «Особиста безпека у школі і вдома»

7 грудня в бібліотеці філії № 6 для дітей в рамках Всеукраїнського тижня права відбулась зустріч працівника СЮП Стремінського Дениса В'ячеславовича з учнями 8 класу ліцею № 2 ім. Т. Г. Шевченка . Під час правового уроку «Особиста безпека у школі і вдома» учні обговорювали правила безпечної поведінки в школі; та способи вирішення конфліктних ситуацій мирним шляхом. Обговорили, як правильно поводитись в місцях з підвищеною небезпекою, виховувати дисциплінованість та відповідальність за свої вчинки та відповідальність неповнолітніх за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень. На завершення учні познайомилися з підлітковою літературою сучасних українських письменників.

Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання». Цього року вона відбувається із 04 до 10 грудня, під гаслом – «Бути своїми». Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.

 

7 грудня в нашій бібліотеці відбулась чудова онлайн-зустріч учнів 4 класу ліцею №8 з письменницею, поетесою, журналісткою, нашою землячкою Оксаною Радушинською. Славко Хоробрик став улюбленим героєм наших юних читачів, а сьогодні дітям була презентована друга книга пригод «Новий щоденник Славка Хоробрика».

У святковий день Миколая, 6 грудня,  до бібліотеки завітали діти з Харківської області, які тимчасово проживають у нашому місті в рамках проекту «Дітям війни». Затишне спілкування, огляд книжкових новинок, та майстерка «Святкова прикраса» залишаться на згадку про нашу бібліотеку.

1 грудня відбулося наступне заняття дітей з психологами на тему: «Формуємо помічні копінг-стратегії». Дітки навчилися зменшувати погані емоції та збільшувати позитивні. 

Урок безпеки «Легко вогник запалити та не просто погасити»

29 листопада на урок безпеки «Легко вогник запалити та не просто погасити» учні 1- Б класу ліцею № 5 завітали до бібліотеки. Провідний інспектор ВЗНС Кам'янець-Подільського районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Волков Олександр Геннадійович розповів про роботу службу порятунку, які види вогнегасників існують, що потрібно робити під час пожежі, як запобігти пожежам.  Прийняли участь у конкурсі «Намалюй пожежника» та переглянули книги.

24 листопада відбулося заняття «Емоційне саморегулювання» з дитячими психологами. Дітки навчалися зменшувати погані емоції та збільшувати позитивні. 

17 листопада заняття наших користувачів з дитячими психологами продовжувалися. Діти приймали до свого товариства емоцію - ЛЮБОВ.

Презентація «Енеїда» – перша ластівка українського національного відродження»

Ідуть десятиліття, минають віки, а нові покоління не перестають захоплюватися творами І. П. Котляревського. З нагоди ювілею, до 225-річчю із часу видання поеми «Енеїди», 17 листопада до бібліотеки-філії № 6 для дітей, запросили своїх користувачів учнів 9 класу ліцею №8, на презентацію «Енеїда» – перша ластівка українського національного відродження». Цей твір, написаний живою народною мовою, наповнений гумором та щирою любов’ю до народу, і до цього часу смішить і хвилює читача. Зіткана з мотивів давньої античної поезії, українська «Енеїда», як ластівка, яка віщує про весну, звістила світ про народження нової літератури, проклавши в ній першу борозну, стала початком її нового етапу. Унікальність письменника в тому, що він зумів народною мовою написати геніальний твір. Адже Котляревський перший звернувся до животворних джерел мови народу, зробив її літературною, використав багатющі скарби фольклору та етнографії. У читальному залі учнів ознайомили з цікавими фактами створення книги, історія написання й видання якої була досить складною та цікавою.

16 листопада – міжнародний день толерантності. Інформаційний дайджест з учнями 3-Б класу ліцею № 8.

10 листопада відбулося наступне заняття наших дітей з дитячими психологами. Дітки створювали на папері за допомогою різних технік «Паркан від злості».

Вікторина «Світ пригод та фантастики Лесі Ворониної»

10 листопада бібліотеки-філії № 6 для дітей завітали школярики 3 класу Кам'янець-Подільського ліцею № 2 ім. Т. Г. Шевченка. Діти прийняли участь у вікторині «Світ пригод та фантастики Лесі Ворониної», присвяченої до 15-річчя з дня виходу книги «Нямлик і Балакуча квіточка». Читайлики дізналися про життя і творчість відомої дитячої письменниці, а також відповідали на запитання вікторини, характеризували та розповідали про кумедних героїв твору.

Мандрівка «Могутність і краса Кам'янця-Подільського»

7 листопада учні 2-Б класу ліцею № 8 здійснили віртуальну мандрівку «Могутність і краса Кам'янця-Подільського». Познайомились з неповторною архітектурою міста, поринули в історичне минуле, яке приховує безліч таємниць та послухали одну із легенд виникнення міста.

6 листопада до нас на екскурсію та майстер-клас «Антистрес» завітали діти з міста Нікополь, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Під час екскурсії підлітки дізналися про роботу бібліотеки та мали чудову нагоду познайомитися з літературними новинками.

3 листопада психологи з Центру дитячої та юнацької творчості розпочали новий курс занять «Розвиток емоційного інтелекту». Сьогодні заняття було присвячене «Космічним емоціям», де діти зрозуміли, що всі емоції корисні.

«Рідна мова моя, пелюсткова, ти у серці народу живеш»

Багата і барвиста мова українського народу. 27 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулось свято писемності «Рідна мова моя, пелюсткова, ти у серці народу живеш», присвячене до дня української писемності та мови.

Під час свята користувачі бібліотек міста проявили свої знання та ерудицію у вікторині «Народна мудрість» та веселих скоромовках, а творчість у майстер-класі з виготовлення ляльки. Книжкова виставка «Рідна мова дорога людині, як саме життя», де представлені кращі книжки для дітей різного віку та інтересів була гарним доповненням до свята. Створена виставка розкриває перед відвідувачами бібліотеки історію походження української мови, непростий шлях її розвитку, всю велич та красу рідної мови, а також знайомить з навчальною літературою, в якій розглядаються питання фонетики, орфографії, правопису та стилістики сучасної української мови.

 

Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ.

«Смачненька абетка» ІнгіГерда

20 жовтня до нашої бібліотеки завітала авторка ІнгіГерда дитячої книги «Смачненька абетка», написана рутенією. Було цікаво не тільки дітям, але й дорослим! Усі враження у фото…. Дякуємо Ксенії Нестеренко за організацію зустрічі та до нових зустрічей з ІнгіГерда.

18 жовтня знову до нас завітали діти з міста Новогродівка Донецької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». Під час екскурсії підлітки дізналися про роботу та історію створення бібліотеки, познайомились з літературними новинками. А майстер-клас «Антистрес» став чудовим завершенням подорожі до бібліотеки.

18 жовтня, напередодні Дня звільнення України від нацистських загарбників в бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов урок державності «Пам’ять про війну нам книга оживляє» з учнями 3-А класу, ліцею № 8. Діти дізнались про історію визволення України від нацистських загарбників, зокрема рідного міста та познайомились з книжковою виставкою. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув за визволення України.

 

Також на осінні канікули діти взяли почитати цікаві книжки.

17 жовтня учні 2-А ліцею № 8 провели активно, цікаво, весело час в бібліотеці.  Брали участь у вікторині «Казкова галявина» та підготувалися до канікул обмінявши книжечки.

13 жовтня вперше до бібліотеки завітали школярики 1-В класу ліцею №5. Діти познайомилися з бібліотекою, її відділами, правилами користування. Юні читайлики подивилися лялькову виставу «Коза-дереза» та ознайомилися з великим розмаїттям книжок та журналів. 

Бібліотечний день продовжується. Учні 3 класу ліцею № 2 познайомилися з структурою книги, з технічною обробкою періодичних видань та зробили закладку для улюбленої книги.

12 жовтня в учнів 2-Б класу ліцею № 8 був бібліотечний день, коли діти обмінюють книжки, діляться враженнями про прочитане. Перевірити свої знання, юні користувачі змогли під час вікторини «Казкова галявина». 

11 жовтня в нашу бібліотеку завітали на екскурсію та майстер-клас «Антистрес» діти з Донецької області, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни».

6 жовтня, під час чергового заняття «АРТ-простору», діти грали в психологічну гру «Знайдемо радість» з психологами Кам'янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості.

Історична подорож «Славні лицарі України»

1 жовтня – день, який поєднав в собі 3 свята: християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, День козацтва та День захисника Вітчизни. Сьогодні для дітей 5-7 класів з Херсонської області відбулася історична подорож «Славні лицарі України», яка нагадала про козаків, імена і подвиги яких навіки закарбовані в літописах і переказах. Цікавими були вікторина, кросворд «Батьківщина» та літературні завдання.

Наші партнери