Інформаційна дегустація

«Цікаві факти про Різдво та його святкування в різних країнах»

Різдво, напевно, самий теплий свято в світі! Його відзначають практично скрізь. Як правило, в цей час вся рідня збирається за святковим столом, щедро обтиканого частуваннями. У різних країнах страви різняться, але атмосфера залишається єдина – тепла, дружня, сімейна. Розглянемо, як святкують Різдво в різних країнах.

Презентація однієї книги «Казкар із сумними очима»

У цьому році 80 років з дня смерті Володимира Юхимовича Свідзінського (1885-1941) – поета, перекладача, а також казкаря, який писав казки для дітей. Навчався він у Кам’янець-Подільській духовній семінарії, жив і працював у Кам’янці-Подільському (1899-1925). Тут видав спочатку збірку «Ліричні поезії» (1922). У 1941 році був репресований, реабілітований посмертно. 

Бібліотека-філія№6 для дітей пропонує віртуальну презентацію однієї книги «Казкар із сумними очима». Казки класика вітчизняної літератури, одного з найбільших поетів ХХ століття Володимира Свідзінського друкували в журналах ще в 1930-ті роки, а відтак на довгі десятиліття були несправедливо забуті разом зі своїм автором. Лише в останні роки український читач наново відкривається для себе дивовижний казковий світ поезії цього «тихого генія». Сюжети одних його казок – «Сопілка», «Чудесна тростка» – знайомі всім нам, і навіть роки кажуть, коли ми їх уперше почули. Інша – «Кий» – нагадує кілька здавних знайомих казок, та водночас не повторюється жодної з них. Натомість ще інші – «Нанана Боселе», «Сонцева помста» – вражають свою екзотичність, хоча водночас також мають карб тисячолітньої традиції казкотворчості. Втім,

Тест-драйв «Я маю право, ти маєш право»

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Від народження всі люди мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність. Тож перевір свої знання пройшовши тест-драйв «Я маю право, ти маєш право».

Інформ-тайм «Мої права в моїй державі»

В рамках Всеукраїнського тижня права, 8 грудня, бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує для своїх користувачів інформ-тайм «Мої права в моїй державі». Буде цікаво і корисно довідатись про свої права та обов’язки згідно Декларації ООН та Конвенції про права дитини.

Віртуальна мандрівка

«Чарівний світ художника-мультиплікатора»

5 грудня минає 120 років від дня народження відомого художника-мультиплікатора – Волта Діснея. Бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує дітям молодших користувачів Розпочата ним справа триває, і його кіностудія - медіакомпанія «The Walt Disney Company» як і раніше зменшує анімаційні та ігрові фільми для дітей різного віку.

Народився 5 грудня 1901 року в Чикаго, в сім'ї бідного ірландського іммігранта. Малювати почав у 7 років. Рис на фермі в штаті Міссурі, пізніше сім'ї перебрався в Канзас-Сіті, де Дісней і почався в 1919 році кар'єру художника, займався рекламою, а в 1920 році створив невелику кінокомпанію.

У 1923 році з 40 доларів у кишені, надіслано до Голлівуду, де вони з братом Роєм відкрили кіностудію в переобладнаному гаражі. Незабаром можна отримати велике замовлення з Нью-Йорка та перебратися в інше приміщення. У 1925 році об’єднався на одного зі своїх службовців, у них народилися дві дочки. Кар'єра складалася вдало, він створив кількох анімаційних персонажів, зокрема й кролика Освальда, але в результаті втрати авторських прав.

Але незабаром Дісней створив нового популярного героя – мишеня Міккі. Міккі Маусперше з'явився на екрані в 1928 році Дісней якраз закінчив свій другий німий мальований фільм, коли в кіно прийшов звук. І наступний фільм з Міккі Маусом став звуковим – перший звуковий мультфільм, який був Пароходик Вілі.

У 1929 році Дісний випускає «Наївні симфонії», у якому з'являються нові друзі Міккі-Маус, Дональд Дак, Гуфі і Плуто. Першим кольоровим мультфільмом стає найпопулярнішим мультфільмом «Квіти і дерево», який приносить своїм творінням премію «Оскар». Пісня з мультфільму 1933 року «Троє поросят» – «Хто боїться великого злого вовка?», що прозвучала в титрах, стала неофіційним гімном країни в самий розпал Великої депресії.

21 грудня 1937 року в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра першого повнометражного мультиплікаційного фільму «Білосніжка і сім гномів». Цей незважаючи на Депресію, він збирає небачену суму в 1 мільйон 499 тисяч доларів США і одразу завойовує всіх «Оскарів». Протягом наступних п’яти років, студія “Walt Disney” створює цілий ряд повнометражних анімаційних фільмів: «Пінокіо», «Фантазія», «Думбо і Бембі».

У грудні 1939 р. у Бербанку відкривається підрозділ “Walt Disney Studios”. Але в 1941 році компанія очікує неприємності, пов’язана зі страйком аніматорів “Disney”. Багато з їхньою згодою звільняються, і оговтаються від цієї втрати, можливо, через кілька років.

Під час Другої світової війни студія Діснея переключилася на випуск пропагандистських та навчально-інструктивних фільмів на замовлення уряду.

У 1950 р з'являється «Попелюшка», а за нею «Аліса в Країні чудес» (1951 р.), «Пітер Пен» (1953), картина за участю живих акторів під назвою «Острів скарбів» (1950), «Леді». і бродяга» (1955), «Спляча красуня» (1959) і «101 далматинець» (1961). У загальному Дісней вводить світовий плікаційний фільм у більше багатьох нових героїв.

Дісней був з першого, хто став використовувати телебачення в розважальних цілях.

Студія Діснея наприкінці 1950-х – 1960-х рр.- початку періоду переключився на виробництво документальних фільмів, у їх числі Жива пустеля та Зникаюча прерія.

Одним з останніх великих підприємств Діснея стало створення парку атракціонів. Каліфорнійський Діснейленд був відкритий у 1955 році; другий парк, у Флориді, вже після смерті Діснеї, у 1971 році. Помер Дісней в Лос-Анджелесі 15 грудня 1966.

Екскурс в історію «Нам пам'ять дивиться у вічі»

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата – День пам’яті жертв Голодомору. Запрошуємо до перегляду екскурсу в історію «Нам пам'ять дивиться у вічі». Вшануємо акт геноциду українського народу, запаливши свічку пам’яті.

Презентація однієї книги Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо»

До 195-річчя від дня народження італійського письменника Карло Коллоді, 24 листопада бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує для дітей презентацію однієї книги за твором «Пригоди Піноккіо». Це повість-казка про веселі, а часом і прикрі, однак щоразу повчальні пригоди дерев'яного хлопчика на ім'я Піноккіо. Завдяки твору «Пригоди Піноккіо», який був перекладений багатьма мовами світу, Карло Коллоді став всесвітньо відомим письменником та зміг завоювати любов дітей і дорослих.

Гра-вікторина «Швидше! Вище! Сильніше!»

Спорт допомагає дитині не тільки стати здоровішою та зміцнити імунітет, але й набратись впевненості, вольових якостей, навчитись дисципліні та взаємодії з однолітками. Пропонуємо взяти участь у грі-вікторині «Швидше! Вище! Сильніше!» для учнів 3-4 класів. Мерщій перевіряти свої знання, ерудицію та витримку.

Виставка-панорама «Планета ерудитів»

10 листопада в дитячій бібліотеці-філії № 6 створена книжкова виставка-панорама «Планета навчальних закладів», для найменших користувачів – дошкільників та учнів 1-4 класів. 

Виставка складається з 5-ти розділів: «Зелена планета», «Техніка навколо нас», «Допитливим чомучкам», «Ми, діти твої, Україно!», «Світ енциклопедій». Основною книжковою виставкою є популяризація літератури для дітей молодшого шкільного віку з різних галузей знань, а також енциклопедичних видань.

Віртуальний літературний перфоманс

«Мова входить в душу з дитинства»

До Дня української писемності та мови бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує віртуальний літературний перфоманс «Мова входить в душу з дитинства».

Віртуальна історична мандрівка

«Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули»

28 жовтня, до 77-ої річниці з Дня звільнення України від нацистських загарбників бібліотека-філія № 6 для дітей пропонує віртуальну історичну мандрівку «Часи пройшли, роки минули та ми героїв не забули». Шана і повага до наших ветеранів і їх величного подвигу та героїзму, мужності і нескореності духу є прикладом для нащадків. Адже саме юне покоління має шанувати і поважати ветеранів, допомагати їм у їхніх справах, турбуватися про них, завдячуючи їм за надане право на життя.

Патріотичні перегони «Ми нащадки козаків»

Напередодні свята Дня захисника України, 13 жовтня, до бібліотеки завітали учні 4-А класу ЗОШ № 8. Діти мали змогу не тільки взяти цікаві книжечки, а також прийняти участь у патріотичних перегонах: «Ми нащадки козаків». Клас був поділений на дві команди -"Хортиця" і "Козаки", які змагались у різних конкурсах. А перемогла звичайно дружба, адже дух козаків передався майбутньому поколінню юних патріотів своєї держави.

Віртуальний історичний екскурс «Нащадки козацької слави»

У календарі пам’ятних дат Українського народу день 14 жовтня позначений одразу трьома святами – це свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника та захисниць України. Усі ці свята є взаємопов’язаними і виникали послідовно. Віртуальний історичний екскурс «Нащадки козацької слави» допоможе розширити знання учнів про цей день.

Інформаційний репортаж «Енергетика очима дітей»

7 жовтня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся інформаційний репортаж «Енергетика очима дітей». Учні 5-7 класів мали можливість створити свої рекомендації про енергоефективність та використання альтернативної енергії. Цікавими були енергетичні кросворди та листівки з корисними порадами щодо того, як в побуті економити воду, електроенергію та тепло.

Наші партнери