Всеукраїнський День бібліотек

30 вересня наша країна святкує Всеукраїнський День бібліотек. Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, мови, науки і культури. Адже, бібліотекарі – це порадники на шляху до вершини знань і мудрості, збирачі духовних скарбів та провідники у світ непізнаного. Сподіваємося, що дитяча бібліотека була і залишається улюбленим місцем зустрічі як дітей, так і їх батьків, острівцем знань, відкриттів та цікавого дозвілля.

27 вересня з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек у бібліотеці-філії № 6 для дітей пройшов День відкритих дверей. До нас завітав 3 клас ліцею № 2 на бібліо-мандрівку «Перші бібліотеки в Україні». Діти мали можливість познайомитись з історією виникнення перших бібліотек в Україні, прийняли участь у вікторині «Хто багато читає, той багато знає» та презентували свої власні малюнки про улюблену бібліотеку «Намалюй бібліотеку майбутнього».

 

30 вересня створювали закладки в улюблену книгу.

Користувачі бібліотеки долучилися до створення виставки-рекомендації «Прочитав – рекомендуй іншим», де презентували свої улюблені книги. 

 

Знайди у бібліотеці і ти свою улюблену книгу!

Творче досьє «Народу рідному – усе!»

Микита Годованець – український поет-байкар, який залишив чималу спадщину своїм нащадкам. 28 вересня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбувся захід до 130-річчю з дня народження нашого земляка, представивши учням 5-Б класу ліцею № 8 творче досьє «Народу рідному – усе!». Під час презентації, користувачі дізналися цікаві факти про життя та письменницьку діяльність байкаря. Були зачитані притчі та байки , з цікавістю діти переглянули книжкову виставку присвячену Микиті Годованцю.

Ми радо приймаємо та проводимо екскурсії та майстер-класи для дітей з прифронтових територій, які приїхали до нашого міста в рамках проекту «Дітям війни». 25 вересня до нас завітали на екскурсію та майстер-клас «Антистрес» діти з Чорнобаївки. Цікаво усім присутнім було дізнатися про додаткові властивості крохмалю, під час експерименту «Рідина Ньютона», який презентував юнак.

Азбука доріг «Мій безпечний рух»

20 вересня до нашої бібліотеки завітали школярики 2-А класу ліцею № 8. Діти не тільки взяли цікаві книжечки додому, а й пригадали правила дорожнього руху, познайомились з відповідними книжечками, які є у бібліотеці. Безпека дорожнього руху для юних пішоходів є особливо актуальною темою сьогодення, тому для юних читайликів азбука доріг «Мій безпечний рух» пройшла у вигляді подорожі за правилами дорожнього руху.

15 вересня відбулось ще одне цікаве заняття з психологами Кам'янець-Подільського центру дитячої та юнацької творчості. Дітки створювали «Емоційний щит».

8 вересня було цікаве заняття з психологами Кам'янець-Подільського центру дитячої та юнацької творчості. Дітки грали в гру «Вгадай мою емоцію», а потім виготовили пиріг під назвою «Емоції», де кожна дитина створила свій шматочок.

І ось підійшли до завершення «літні читання» у нашій бібліотеці. 29 серпня спілкувалися та рекомендували прочитані книги, створювали закладки для улюблених книг.

24 серпня для групи «Блакитні» (діти приїхали з Миколаївської області України) літнього табору, відбулась цікава зустріч в бібліотеці. Знайомилися з історією, книгами та періодичними виданнями, які надійшли до бібліотеки. Під час майстерки «Антистрес» кожен виготовив собі заспокійливу іграшку. Також діти провели час в ігровій кімнаті.

23 серпня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася подорож «Моя Батьківщина – єдина родина, єдина держава». Дітки мандрували історичними місцями України, познайомилися чим відома наша країна за її межами, обговорили чим кожна українська дитина пишається, проявили творчий потенціал у створені малюнку «Я люблю Україну» та переглянули книги з книжкової виставки «Історичний калейдоскоп».

19 серпня в бібліотеці до Дня Незалежності України, малеча здійснила історичну мандрівку «Моя незалежна країна». Переглянули презентацію «Ми українці нам є чим пишатися», приймали участь у вікторині «Що я знаю про Україну», а на майстерці «Я люблю Україну», проявили свої творчі здібності.

18 серпня в бібліотеці-філії 6 для дітей пройшло навчання користувачів Хабів цифрової освіти. Його учасники переглянули освітній серіал «Школа без цькувань. Батькам». Всі учасники отримали сертифікати останнього серіалу і покращили свої знання з цифрової грамотності.

17 серпня для групи «Фенікс» (діти приїхали з східних областей України) літнього табору відбулась цікава зустріч у бібліотеці. Знайомилися з історією та фондом бібліотеки, книгами Українського інституту книги, з періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки. А під час майстерки «Рибка» проявили свої творчі здібності.

17 серпня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулося знайомство з австрійським письменником, журналістом, критиком–Феліксом Зальтеном, автором відомого роману «Бембі». Це історія про дорослішання, про шляхетність і про те, як складно жити й рости в неідеальному світі, де добро не завжди перемагає зло. Діти переглянули мультик та творчо проявили себе у створені свого нового знайомого оленятка Бембі.

15 серпня у бібліотеці до Дня археолога спілкувалися про доісторичних істот та зниклі цивілізації. На майстерці створювали Динозавра.

11 серпня наша малеча продовжила подорож двох друзів. У Радості з'являється новий друг Цікавість. Як вони товаришують розповіла психолог з Кам'янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості, а дітки відтворили, як вони це уявляють на папері.

Презентація книги Рональда Дала «Матильда»

10 серпня в бібліотеці-філії № 6 для дітей була проведена презентація книги Р. Дала «Матильда». Матильда – геніальна дитина, яка у 4 роки вже вільно читала будь які книги. Але для родини – вона зайвий клопіт. Матильда вирішує перевиховати своїх родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул... 

1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей. Під час заходу діти переглянули уривки з фільму та порівняли з прочитаною книгою. Цікавим було порівняння дитинства Матильди, де дівчинка читає багато книжок, вчиться готувати, прати та знаходити нових друзів. Спілкувалися про книгу під час створювання скейч-бука для особливих записів.

Разом до бібліотеки влітку! До всесвітнього дня світлофора (5 серпня) та всесвітнього дня кішок (8 серпня) спілкувалися про тварин на вулиці. Як перевозити домашніх тварин, як гуляти з ними, як бути обережними з вуличними тваринами. На завершення майстерка «Світлофор Котик» техніці орігамі.

4 серпня наші дітки малювали та створювали «Подорож двох друзів Смутку та Радості» разом з Кам'янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості.

Ількові активності

30 липня на Гунських криницях відбувся Ільковий фест. Цікаво пройшла рухлива гра: «Вода-не вода» та не менш цікава та захоплююча літературна вікторина «Жартуємо, мудруємо». Спочатку діти послухали жартівливі вірші-сміховинки про воду,явища природи, потім відбулася загадкова розминка, де учасники відгадували загадки. І це ще не все, адже захоплюючою була сімейна естафета «Лови, добре слово», під час якої, був створений плакат з висловами що сім'я для значить для кожного.

Історична мандрівка «Хрещення Київської Русі-України»

28 липня в Україні відзначається державне свято – День Української Державності та 1035-річниця хрещення Київської Русі-України. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі. 

З нагоди цього свята у бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася історична мандрівка «Хрещення Київської Русі-України». Діти дізналися про запровадження державного свята та історію хрещення Київської Русі. Далі вони прийняли участь у вікторині: «Україна - моя країна» та відгадували загадки. На завершення з дітьми була проведена майстерка «Патріотичне серце України».

21 липня наші дітки навчалися під час заняття «Як керувати вулканом моєї злості» разом з Кам'янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості.

Літературний дайджест «Януш Корчак. Життя заради дітей»

Небагато було на землі таких сподвижників культури, ім'я яких стало б символом, а життя легендою. Януш Корчак належить саме до них. Він був письменником, лікарем, вченим, вихователем, і в усі сфери своєї діяльності вносив щось дуже своє - щось піднесено казкове і водночас відчутно реальне. Талант видатного педагога органічно поєднався в ньому з талантом майстра слова. 20 липня в бібліотеці-філії № 6 для дітей було проведено літературний дайджест «Януш Корчак. Життя заради дітей», який присвячений 145-річчю від дня народження Януша Корчака. Під час якого читачі мали змогу ознайомитися з літературною спадщиною Януша Корчака. Найвідоміші з них видавалися багатьма мовами світу. Це такі, як повісті «Коли я знову стану маленьким», «Слава», «Банкрутство малого Джека», «Кайтусь-чарівник», «Літо в селі», «Щоденник». Найбільшу популярність і у дітей, і у дорослих різних країн набули його повісті-казки «Король Матіуш перший» та «Король Матіуш на безлюдному острові», які стоять на одній сходинці з творами класиків світової дитячої літератури - Дж. Свіфтом, Л. Керроллом, А. Ліндгрен.

Сьогодні ім'я Я. Корчака відоме в усьому світі як символ самовідданого служіння дітям, їхньому щасливому майбутньому, а отже – майбутньому людства. Саме Януш Корчак заговорив про права дитини задовго до того, як ООН прийняла Декларацію про права дітей (при цьому у Корчака ніколи не було своєї сім’ї та дітей). Видатний польський педагог, письменник, лікар та громадський діяч жив заради дітей і під час війни, 5 серпня 1942 року, загинув у газовій камері Треблінки разом з 200 своїми вихованцями…

 Його ім’я стало символом педагогічної мудрості і сили духу, героїчної та щирої любові до дітей. Завершенням заходу стала майстерка «Іграшка «Антистрес», в проведенні якої допомагали батьки та бабусі.

Літературна мандрівка «В академії у пана Ляпки»

В серпні місяці 2023 року виповнюється 125 років від дня народження Яна Бжехви (Яна Віктора Лесмана) (1898-1966), польського поета, перекладача, письменника. 12 липня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася літературна мандрівка «В академії у пана Ляпки», присвячена до 125-річчя від дня народження Яна Бжехви. Вперше книгу було опубліковано 1946 року, у Варшаві. Повість-казка неодноразово перевидавалася та була перекладена, зокрема, українською, болгарською, словацькою, сербською, німецькою мовами. У 1984 році за її мотивами було знято художній фільм, а в 2007 році створено мюзикл. Діти ознайомились з життям і творчістю письменника, далі по черзі обговорювали книгу Яна Бжехви «В академії у пана Ляпки», відповідали на запитання вікторини, зачитували цікаві уривки з твору, які найбільше сподобались.

7 липня наші дітки малювали та створювали «Портрет щасливої мами – даруємо щастя близьким» разом з Кам'янець-Подільським Центром дитячої та юнацької творчості.

Наші партнери