Літературний портрет «Талант відданий дітям»

Свого часу Максим Рильський писав: «Марійка Підгірянка справді народна, щира, ніжна, талановита поетеса». І справді, поезія Марійки Підгірянки — як кришталева вода з гірського джерела, що втамовує спрагу дітям і дорослим. 30 березня ми з вами познайомилися з літературним портретом «Талант відданий дітям». Мерщій до перегляду!

Книготерапія «Сучасні письменники – дітям»

В рамках тижня дитячого читання 26 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася літературна книготерапія «Сучасні письменники – дітям» з користувачами молодшого шкільного віку. 

Діти протягом тижня знайомились з книгами сучасних українських письменників, проходили голосні читання сучасних дитячих поетів та письменників. Також популяризувались книги, отримані за державною програмою, адже підростаюче покоління має знати творців художнього слова. Наші користувачі також приймають участь у різних творчих конкурсах, малюють малюнки тощо. Дякуємо за активність та любов до книги!

Віртуальна година пам'яті «А пам'ять священна…»

Сьогодні, 26 березня, наше місто відзначає 77-му річницю визволення від фашистської окупації. Три роки окупації були надзвичайно важким періодом для нашого міста. Усе почалося 10 липня 1941 року, коли війська 11-ї німецької та 3-ї румунської армій захопили місто. З того часу до 26 березня 1944 року місто знаходилося  в руках фашистів. Під час віртуальної години пам'яті «А пам'ять священна…», вшануємо пам’ять загиблих у Другій світовій війні та згадаємо імена наших земляків і героїв, що захищали та звільняли місто від фашистів.

Літературний серпантин «Лише добро одне безсмертне, а зло подовгу не живе!»

26 березня своє 50-річчя буде відзначатиме Олександр Гаврош – сучасний український письменник, драматург, журналіст і перекладач, що має більше 20 різножанрових авторських книжок і близько 2000 публікацій у пресі. До вашої уваги літературний серпантин «Лише добро одне безсмертне, а зло подовгу не живе!», де особлива увага звернута на дитячі книги Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили», «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» та ін..

Віртуально-літературне асорті «Гаряча десятка»

тиждень дитячого читання

Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. 

Ми підібрали для Вас 10 сучасних книг, наявних у нашій бібліотеці.

Виставка-панорама «Місто Книголюбів»

тиждень дитячого читання

 Ура канікули!!!

Гайда до бібліотеки по книги для вільного читання.

Літературні читання

«Ліна Костенко: поезія для мене – то є все»

Ліна Костенко усім своїм життям і творчістю засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Геніальна письменниця завжди йшла напролом, не боялась влади і відкрито висловлювала власну позицію. Навіть коли вона мовчала, замість неї говорили її поезія і проза… Поетичні та прозові твори Ліни Костенко – це must read не лише для свідомого дорослого українця а й для школярів. 19 березня, у день народження поетеси відбувся літературний портрет «Ліна Костенко: поезія для мене – то є все», під час якого учні приватної школи «Нова школа» дізналися про цікаві факти з життя та продекламували вірші «Її вірші, наче пейзажі». Ліна Костенко була і залишається гідним прикладом для наслідування!

Скайп-зустріч з Лесею Ворониною

19 березня в ЗОШ № 8 в рамках поетичного фестивалю «Поділля Open» відбулася творча скайп-зустріч учнів 6-А і 6-Б класів з Лесею Ворониною – сучасною дитячою письменницею, журналісткою та перекладачкою.

Користувачам бібліотеки-філії № 6 для дітей вона добре знайома як автор пригодницької повісті «Прибулець з країни Нямликів» та іронічних детективів, об'єднаних у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру», які вони із задоволенням читають. Особлива увага була приділена серії книг «ТТТ», яка вивчається за шкільною програмою у 6 класі, а саме «Таємне товариство боягузів».

Під час зустрічі було живе онлайн-спілкування з письменницею та презентація її книг. Діти із захопленням слухали розповіді письменниці та задавали питання, яких було чимало та отримували на них відповіді. Ось деякі з них: «Хто надихає на написання нових творів?», «Які з її книг є найулюбленішими?» та «Чому Леся пише під трьома псевдонімами?».

 

Зустріч пройшла в дуже теплій атмосфері. Головною метою подібного заходу є не тільки знайомство з творчістю письменниці та естетична насолода від спілкування з автором, а й залучення їх до читання, на яскравому прикладі того, яку роль книга зіграла в житті особистості. Діти запросили письменницю відвідати наше місто і поспілкуватися наживо. Сподіваємося, що зустріч з Лесею Ворониною залишить в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей.

Майстер-клас «Кінусайга – музика душі»

Мистецтво «кінусайга» ще називають «печворк  без голки». В основі технології лежить аплікація.  Клаптики тканини накладають на пласку чи об’ємну поверхню, а краї заправляють у заздалегідь зроблені розрізи. Як основу використовують пінопласт.

     Ось такий цікавий спосіб створення картин можна було освоїти на майстер-класі, який провела пані Гуменюк  Марія 13 березня в бібліотеці-філії № 6 для дітей . Японська техніка «кінусайга» підходить як для самостійних занять рукоділлям, так і для уроків творчості з дітьми. Такий майстер-клас розвиває творче мислення, точність і акуратність в роботі та залишає гарні емоції. Тож підбирайте необхідні матеріали і сміливо починайте творити!

Виставка робіт «Кінусайга – музика душі»

Велика подяка користувачам нашої бібліотеки – учням та вчителям «Нової школи» за картини, створені у техніці «кінусайга», які протягом місяця будуть прикрашати коридори та читальні зали бібліотеки-філії № 6 для дітей. Запрошуємо ознайомитися з цікавим видом мистецтва та переглянути чудові шедеври.

Літературні перегони «Нас єднають думи Кобзаря»

9 березня, до дня народження великого Кобзаря, в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулися літературні переговори «Нас єднають люди Кобзаря». Похід відбувся з учнями 4-А класу, ЗОШ № 8. Учні зналися про долю і величезний скарб творів Тараса Шевченка, що про проживання його на Поділлі. Далі діти поринули в літературні перегони про Шевченка: літературна вікторина «Цікаві факти про славне Кобзаря», для малюнків поезій правильно визначили твори Шевченка, продовжували рядки віршів Тараса Шевченка і за підсумками дітей цитували напам'ять поезії Шевченка. Творча спадщина великого Кобзаря безцінна і продовжується в наступних поколіннях. Ми пишаємось тим, що він - наш земляк, і прагнемо бути гідними його нащадками.

Також літературні перегони «Нас єднають думи Кобзаря» відбулися і з учнями «Нової школи».

Обласний віртуальний марафон

«Хмельниччина читає Шевченка»

9 березня ми вшановуємо день народження славного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Кам'янець-Подільська бібліотека-філія № 6 для дітей прийняла участь в обласному віртуальному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка».

Наша бібліотека прийняла естафету від Ярмолинецької бібліотеки для дітей.

У марафоні прийняли участь участі 4-А класу, ЗОШ № 8:

Гліб Гринів, поезія «У наших раях на землях»

Дмитро Оксанюк, поезія «Думи моїх людей»

Володимир Коломий, поезія «Сонце заходить, гори чорніють»

Валерія Фреюк, поезія «Доля»

Дана Коваль, поезія «За сонцем хмаронька пливе»

Еріка Кононюк, поезія «Не гріє сонце на чужині»

Естафету передали Нетішинській бібліотеці для дітей.

 Дякуємо користувачам бібліотеки для участі!

Майстер-клас «Весняний букет»

Наближається свято всіх жінок – 8 березня. В першу чергу ми вітаємо своїх близьких: мам, бабусь і сестер. Гарні побажання можна записати у листівку, створену власноруч, наприклад, на такому майстер-класі «Весняний букет» в бібліотеці.

Інформинка «Велика дочка великої матері»

Леся Українка - геніальна особистість, яка залишилася в історії української літератури колосального слідства. Її біографію вивчають у кожному навчальному закладі, про неї говорять і пишуть. Здається, що нам відомо про цю легендарну жінку все. Але, тим часом не менше, існують особливі факти з її життя, про які мало хто знає. 

25 лютого в бібліотеці-філії № 6 для дітей відбулася інформинка «Велика дочка великої матері» до 150-річчя з дня народження Лесі Українки для наших читачів, учнів «Нової школи». 

Під час заходу дітям було запропоновано пригадати життєвий та творчий шлях видатної письменниці, переглянути інформаційне асорті «Цікаві факти про Лесю Українку», перевірити свої знання вікториною «Що я знаю про дочку Прометея». Наприкінці заходу діти прийняли участь в поетичному відеостримі «Лунає слово Лесі Українки».

Історичний репортаж «Герої не вмирають»

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Переглянувши історичний репортаж «Герої не вмирають» згадаємо та вшануємо пам'ять Героїв.

Майстер-клас «День Святого Валентина»

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. Як і на будь-яке інше свято, в цей день прийнято дарувати подарунки і валентинки. 11 лютого було презентовано онлайн майстер-клас «День Святого Валентина». Кожен бажаючий, повторюючи по шагові інструкції, зможе проявити свою фантазію. Можна використовувати усі підручні матеріали: старі листівки, бісер, стрічки, декор. У кінцевому результаті кожна робота набуде своєї неповторності. Готова листівка стане чудовим привітанням на свято.

Віртуальна інформинка «10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей»

Спілкування через Інтернет: чого від нього чекати і як з ним поводитися? Розібратися в цьому питанні 9 лютого, в День Безпечного Інтернету, допомогла віртуальна інформинка «10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей».

Виставка-подорож «Країна Читайликів»

Юні друзі! Пропонуємо до Вашої уваги книжкову виставку-подорож «Країна Читайликів». Тож, вирушайте у книжкову подорож і завітайте до нашої бібліотеки!

Виставка-порада «Модне читання»

Книжка, що вчасно потрапить до рук, може дуже полегшити життя і батькам і дітям. У пригоді стане сучасна книжкова виставка-порада «Модне читання», яка була презентована 4 лютого на абонементі для учнів 5-9 класів!

Віртуальна подорож «Сонце у спадок»

В цьому році офіційному гербу Поділля – 225 років. Отже, золоте усміхнене сонце як символ Поділля має досить глибокі коріння, але герб із цим знаком датується 1796 роком. 

Пропонуємо здійснити цікаву віртуальну подорож «Сонце у спадок».

Історичне досьє «Єднання заради Незалежності»

День Собо́рності України – державне свято, яке відзначають щороку 22 січня. До уваги юних користувачів пропонуємо короткий огляд історичної події, історичну вікторину, загадки, прислів’я та приказки. Юні українці мають щиро підтримувати дух єднання і територіальну незалежність українського народу.

Книжкова панорама «Україна моя»

Книжкова панорама «Україна моя» відкриває сторінки твоєї Батьківщини, ім`я якій – Україна. Ознайомившись з літературою цієї виставки, ти переконаєшся, що Україна рідний дім не лише для українців. Тож відкривай для себе світ історії: читай, дивись і думай.

Виставка-знайомство «Ювіляри року»

У 2021 році літературний світ буде відзначати десятки ювілеїв геніїв пера. Завдяки їхнім творам кожна людина може поринути в атмосферу радості і смутку, забути про насущні проблеми. Література – це цитадель знань і, безсумнівно, ювіляри року внесли значний внесок у будівництво цієї вічної стіни натхнення і свята.

Ювілеї – прекрасний привід згадати їх творчість або прочитати в перший раз оповідання, казку, вірш, на які не вистачало часу або бажання. 

Пропонуємо Вам переглянути виставку-знайомство «Ювіляри року», та познайомитися з ювілярами, які святкуватимуть свій черговий день народження.

Книжкова виставка «У пошуках  цікавих знань»

Наші партнери